Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

W internecie piszą, że 5 km ale tak na prawdę to bajka. Średnio mumie były owijane bandażami o łącznej długości ok 400 - 700 metrów. Jeśli była by owinięta bandażem długości 5 km to wyglądała by jak kokon a nie mumia ;P

chaemuaset ma rację, bajki w necie wypisują ;)

Niejaka Carol Andrews z British Museum w swojej książce pt. "Egyptian mummies" (Harvard University Press, 2004) podaje, że najdłuższy odcinek bandaża miał 15 metrów (przy szerokości do 20 cm.). Łączna powierzchnia bandaży użytych dla jednej mumii wynosiła wg niego 375 m.kw. Tak więc ostrożnie z "rewelacjami".

Tyle w kwestii formalnej, przepraszam Moderatora za wtrącenie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
puella   
Jest taka książka: "Obyczaje seksualne starożytnych Greków", nie wie ktoś czy jest coś podobnego z Rzymem. Puella pochwal się gdzie znalazłaś tą informacje... ;>

Nie wiedziałam, że tak nam quiza zabiłam. :) Co do odpowiedzi, to szło mi o pozycję zwaną spintria.

Aby można było odbyć taki stosunek potrzebnych było dwóch mężczyzn i jedna kobieta, ponoc całe łańcuszki tak tworzoną- nawet nie chcę wnikać, jakimi sposobami. :)

A info. pewno w jakimś źródle namierzyłam- coś mi się ze Swetoniuszem kojarzy. ;)

Przepraszam za lekkiego of topa.

:*

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Rezz112   

Pan Karol Wielki chyba o nas zapomniał. Więc kto zadaje ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Rezz112   
Nie wiedziałam, że tak nam quiza zabiłam. ;) Co do odpowiedzi, to szło mi o pozycję zwaną spintria.

Aby można było odbyć taki stosunek potrzebnych było dwóch mężczyzn i jedna kobieta, ponoc całe łańcuszki tak tworzoną- nawet nie chcę wnikać, jakimi sposobami. :D

A info. pewno w jakimś źródle namierzyłam- coś mi się ze Swetoniuszem kojarzy. :D

Przepraszam za lekkiego of topa.

:*

Napweno tak ?

Wiem że tak nazywał się miedziany żeton Rzymski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
puella   

Jestem pewna na 100%, ale jeszcze to sobie sprawdzę dla pewności prawidłowości. ;)

Żeton do czego? Bo jeżeli by szło o żetony do burdeli, to idąc tym tropem mogły one udostępniać posiadaczom konkretną usługę za konkretny "pieniążek"...

Nie za bardzo się w tym orientuje, są to czyste spekulacje moje, których niczym konkretnym teraz nie mogę podeprzeć....:D

buziaki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
puella   

Coby "czymś" to potwierdzić. ;)

Swetoniusz, Żywoty;Tyberiusz; 43.

W zaciszu wyspy Kapri wymyślił urządzenie apartamentu pełnego sof jako miejsce tajemnych stosunków miłosnych, dokąd ściągnięci tłumnie zewsząd chłopcy i dziewczęta oraz wynalazcy potwornego stosunku, których nazywał "spintriami", spleceni w potrójnym uścisku nawzajem się sobie oddawali, aby podniecić tym widokiem jego otępiałe zmysły.

Weźcie to połączcie, bo z rozbiegu zamiast zedytować, to walnęłam post pod postem...

:*

Edytowane przez puella

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
puella   

Jako posłuszna, tzn. dobrze wychowana kobieta robię co chłop chce. ;)

W sumie to ja odgadłam-ale łatwo nie było....

To teraz dla odmiany i na rozruszanie zapodam coś "ludzkiego":

Kto i kiedy to powiedział:

"Jeszcze teraz mogę się cofnąć; jeśli przejdę ten mostek, o wszystkim rozstrzygnąć musi oręż."

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Boski Juliusz Cezar.

Dogonił swe kohorty nad rzeką Rubikonem, stanowiącą granicę jego prowincji. Zatrzymał się chwilę i obli­czając ogrom swego zamierzenia, zwrócił się do świty ze słowami: "Jeszcze teraz mogę się cofnąć; jeśli przejdę ten mostek, o wszystkim rozstrzygnąć musi oręż."

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.