Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne każdy kojarzy słynnego konia należącego do Aleksandra Macedońskiego, czyli Bucefała. Jaką cenę (w talentach) zażądał za niego tesalski hodowca Filonejkos, prezentując go Filipowi II i Aleksandrowi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
puella   

"Pewnego razu niejaki Filonikos z Tessalii przyprowadził Filipowi konia, Bucefała, i chciał za niego trzynaście talentów! "

Taka cena u Plutarcha stoi...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
puella   

Dziękuje Panie...:*

Klaudiusz (cesarz) miał słabość do walk gladiatorów-szczególnie jego uwagę zwracała walka i śmierć retiariusów (sieciarzy)... Dlaczego akurat na tych gladiatorów patrzeć lubił?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Inga   

Bo byli całkiem nadzy, i podczas walki mógł do woli podziwiać te żywe dzieła sztuki?

Edytowane przez Inga

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
puella   
Bo byli całkiem nadzy, i podczas walki mógł do woli podziwiać te żywe dzieła sztuki?

W dobrą stronę kombinujesz....

Ale nie szło o ogólna nagość, bo w coś tam przyodziani byli, a o nieubranie konkretnej części ciała... Inni gladiatorzy to mieli, a oni nie...I trza nam patrzeć na cesarza nie jako znawce dzieł sztuki, ale potwora. ;)

Podpowiedzią będzie też Swetoniusz. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Inga   

Puello - Cruello :) a wiesz, że właśnie dzisiaj czytałam sobie Swetoniusza... [może niezbyt uważnie, mea culpa]

Inni gladiatorzy mieli zbroje i hełmy przeważnie, ci byli nadzy. Oprócz skórzanego rękawa, sieci i oszczepu nie posiadali innej broni.

Czy Klaudiusz był starym świntuchem i lubił patrzeć jak inni gladiatorzy obcinają im ptaszki? ;)

Czy był potworem? To może w innym temacie popiszemy. ;)

Edytowane przez Inga

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
puella   

W szczegóły nagości, a nieuzbrojenia to może w innym miejscu się zagłębimy. ;)

"Inni gladiatorzy mieli zbroje i hełmy przeważnie"

I na tych hełmach, a raczej ich braku powinniśmy się skupić... :) Fallusy na razie w spokoju zostawimy. ;)

U Swetoniusza jest taka mała wspominka odnośnie tego zamiłowania - w okolicach śmierci jego rozpustnej żony trza szukać...:)

Tak z podpowiedzią zaszalałam....:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Inga   

No dobra babo. :P Byłam blisko, ale teraz chyba wiem.

Sieciarze nie nosili hełmów, a Klaudiusz uwielbiał patrzeć na twarze konających. Kazał się znosić na arenę, by przyglądać się z bliska jak umierają.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
puella   
No dobra babo. :) Byłam blisko, ale teraz chyba wiem.

Sieciarze nie nosili hełmów, a Klaudiusz uwielbiał patrzeć na twarze konających. Kazał się znosić na arenę, by przyglądać się z bliska jak umierają.

I jak w życiu-na kobite mocnych ni ma.... :P

O to naszemu Klaudiuszowi w tych "spektaklach" szło.....

Jedziesz dalej......:P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Inga   

Otarłszy z czoła pot i łzy będące następstwem odpowiedzi na mordercze pytanie koleżanki Cruelli :P nie mam pomysła na pytanie, ponieważ Wy chyba wszystko już wiecie. :P

Toteż na razie quiz wstrzymuję, i zastanowię się czym by Was tu "poczęstować". :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Inga   

Po przerwie... :P

Pytanie łatwe (bo przecież bawimy się tutaj), i na pewno nie będziecie mieli problemów z odpowiedzią:

Skąd wzięła się nazwa "piramida"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
puella   

Może idzie o grecki odpowiednik egipskiego pi-mar? Czyli mamy pyramis, a w dopełniaczu pyramidos...

Tylko to mi do głowy przychodzi-może to i lepiej, bo niedobrze by było temata zmonopolizować...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.