Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Wybierz Wydarzenie Historyczne 2011

Rekomendowane odpowiedzi

Muzeum Historii Polski wraz z portalem „Historia.org.pl” ogłosiły Plebiscyt na „Wydarzenie Historyczne Roku”. Naszym celem jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w 2011 roku i popularyzacja historii.

W ubiegłym roku zwyciężyło muzeum w podziemiach Rynku Głównego w KrakowieJury w składzie: prof. dr hab. Andrzej Chwalba, dr hab. Igor Kąkolewski (MHP), dr Radosław Sikora, Jan Wróbel, Monika Matwiejczuk (MHP), Wojciech Duch (historia.org.pl), Sebastian Pawlina (historia.org.pl), Kamil Janicki wybrało spośród ponad 50 zgłoszeń finałową 10.

Teraz czas na głosowanie Internautów. Wydarzenia ułożone są według kolejności zgłoszeń. Wyboru można dokonać do 29 lutego 2012 roku.

Finaliści Plebiscytu (wg kolejności zgłoszeń):

1. Po 72 latach – uroczysty pochówek kpt. Władysława Raginisa i por. Stanisława Brykalskiego, dowódcy obrony odcinka Wizna z honorami godnymi oficerów Wojska Polskiego

Zobacz opis zgłoszenia przygotowany przez organizatorów / zgłaszających

2. Otwarcie Muzeum AK w Krakowie

Zobacz opis zgłoszenia przygotowany przez organizatorów / zgłaszających

3. Wystawa „Historia w sztuce” otwarta w MOCAK w Krakowie

Zobacz opis zgłoszenia przygotowany przez organizatorów / zgłaszających

4. Obok. Polska - Niemcy. 1000 lat historii w sztuce [bERLIN]

Zobacz opis zgłoszenia przygotowany przez organizatorów / zgłaszających

5. Wystawa: „Polska. Skarby i kolekcje dzieł sztuki" czyli "Złote Czasy Rzeczypospolitej” [MADRYT]

Zobacz opis zgłoszenia przygotowany przez organizatorów / zgłaszających

6. Nowoczesny budynek oraz wystawa stała w Muzeum Miejsce Pamięci Palmiry

Zobacz opis zgłoszenia przygotowany przez organizatorów / zgłaszających

7. Wiki Lubi Zabytki

Zobacz opis zgłoszenia przygotowany przez organizatorów / zgłaszających

8. Odzyskanie tzw. „Pomarańczarki”

Zobacz opis zgłoszenia przygotowany przez organizatorów / zgłaszających

9. Podziemna Ekspozycja Multimedialna w kopalni soli w Bochni

Zobacz opis zgłoszenia przygotowany przez organizatorów / zgłaszających

10. Rekonstrukcja historyczna „Bitwa Morska. Obrona Twierdzy Wisłoujście!”

Zobacz opis zgłoszenia przygotowany przez organizatorów / zgłaszających

WEJDŹ W FORMULARZ GŁOSOWANIA

W ubiegłym roku głosami internautów Wydarzeniem Historycznym Roku zostało spektakularne otwarcie nowoczesnej ekspozycji "Śladem europejskiej tożsamości Krakowa" w podziemiach Rynku Głównego w Krakowie. Tam też odbył się uroczysty finał Plebiscytu, a honorową statuetkę odebrał od organizatorów Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nic z ww pozycji , IMHO na tytuł "Wydarzenia "nie zasługuje .... ale z szacunku dla GR zagłosuję na :

10. Rekonstrukcja historyczna „Bitwa Morska. Obrona Twierdzy Wisłoujście!”

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A co zasługiwałoby? Jak czytam cele to nie chodzi o wydarzenie roku, ale takie, które jest związene z historią, rekonstrukcje, wystawy, muzea etc. To w takim razie, co by to miało być i czy zgłaszałeś jakieś swoje propozycje? Ja nie zgłaszałam, mówię od razu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

Nic z ww pozycji , IMHO na tytuł "Wydarzenia "nie zasługuje .... ale z szacunku dla GR zagłosuję na :

Tytuł jest trochę mylący, nie chodzi o wydarzenie które przejdzie do historii, a wydarzenie które tę historię popularyzuję.

Również zagłosowałem na Wisłoujście. Trochę mnie przeraził scenariusz. Co to za pomysł z tym złotem Napoleona? :o Trochę rozśmieszył (na filmiku) manewrujący "na wstecznym" galeon, ale co tam :lol:.

Wg informacji od organizatorów w tym roku mają być trzy okręty a impreza odbędzie się 5 maja !!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

@ ad Lara itd.

A co zasługiwałoby? Jak czytam cele to nie chodzi o wydarzenie roku, ale takie, które jest związene z historią, rekonstrukcje, wystawy, muzea etc. To w takim razie, co by to miało być i czy zgłaszałeś jakieś swoje propozycje? Ja nie zgłaszałam, mówię od razu.

Nie histeryzuj <_< , FYI znam zasady konkursu w roku ubiegłym był podobny , ale w przeciwieństwie do roku obecnego imprezy propagujące historie , na które można było w 2011 glosować były znacznie ciekawsze , rozumiesz czy napisać wielkimi literami .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie , nie zgłaszałem , a możliwość ze nic na taki tytuł nie zasługuje do twojej główki przemawia :blink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Do twojej główki przemawia" po co ta impertynencja? To w takim razie, co by Twoim zdaniem na taki tytuł zasługiwało, bo te wydarzenia wydają mi się dość zróżnicowane i jak najbardziej nadające się na historyczne wydarzenie roku. Jeśli było tyle zgłoszeń, to oznacza, że w historii dzieje się bardzo, bardzo dużo w Polsce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Do twojej główki przemawia" po co ta impertynencja? To w takim razie, co by Twoim zdaniem na taki tytuł zasługiwało, bo te wydarzenia wydają mi się dość zróżnicowane i jak najbardziej nadające się na historyczne wydarzenie roku. Jeśli było tyle zgłoszeń, to oznacza, że w historii dzieje się bardzo, bardzo dużo w Polsce.

Herr Gott ,

dwukrotnie już dałem odpowiedz , i robię to trzeci raz , by niczym dziecku Neostrady wytłumaczyć do czego przycisk enter służy :

ale w przeciwieństwie do roku obecnego imprezy propagujące historie , na które można było w 2011 glosować były znacznie ciekawsze

&

możliwość ze nic na taki tytuł nie zasługuje do twojej główki przemawia

Nic z tego nie rozumiesz ??? To niestety znaczy ze nie potrafisz czytać ze zrozumieniem tekstu

Jeśli było tyle zgłoszeń, to oznacza, że w historii dzieje się bardzo, bardzo dużo w Polsce.

W historii , czy w zdarzeniach mających propagować historie ?( umiejętność pisania z sensem tez szwankuje ? )

Jedna uwaga ja temu nie przeczę , i jest to normalna kolej rzeczy , tylko w ubiegłym roku wybieraliśmy wydarzenia promujące historie ,które były znacznie ciekawsze niż te , na które możemy oddać głos w roku obecnym .

Tu kończę dyskusje na ww temat , gdyż by ci to prościej wytłumaczyć musiałbym używać rysunków :blink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Lancasterze jesteś niemiły dla kobiety i strasznie napastliwy, nie wiem dlaczego.

Co do Plebiscytu otrzymaliśmy ponad 50 zgłoszeń różnego typu, z czego komisja w której zasiadałem m.in. ja jak i Albinos wybrała finałową 10. Mam przeświadczenie, że w tych 50 zgłoszeniach zawarto najważniejsze wydarzenia historyczne ubiegłego roku, a kandydatury są bardzo mocne. Pierwsze dni głosowania pokazują, że padnie znacznie więcej głosów niż w ubiegłym roku. To jedyny tego typu plebiscyt nagradzający wydarzenia i ich twórców. Tym cenniejszy, że głosuje (ostatecznie) szerokie spektrum osób, a nie tylko kilkuosobowe jury.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

by niczym dziecku Neostrady wytłumaczyć do czego przycisk enter

Tu kończę dyskusje na ww temat , gdyż by ci to prościej wytłumaczyć musiałbym używać rysunków 

Skąd ta agresja i złośliwość, zadawałam tylko pytania.

Dobrze, że kolega kończy dyskusję, bo nic ciekawego w niej nie powiedział.

Jak myślicie kto wygra tegoroczny Plebiscyt?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Lancasterze jesteś niemiły dla kobiety i strasznie napastliwy, nie wiem dlaczego.

Co do Plebiscytu otrzymaliśmy ponad 50 zgłoszeń różnego typu, z czego komisja w której zasiadałem m.in. ja jak i Albinos wybrała finałową 10. Mam przeświadczenie, że w tych 50 zgłoszeniach zawarto najważniejsze wydarzenia historyczne ubiegłego roku, a kandydatury są bardzo mocne. Pierwsze dni głosowania pokazują, że padnie znacznie więcej głosów niż w ubiegłym roku. To jedyny tego typu plebiscyt nagradzający wydarzenia i ich twórców. Tym cenniejszy, że głosuje (ostatecznie) szerokie spektrum osób, a nie tylko kilkuosobowe jury.

Szanowny Jarpenie :)

Primo - Jestem wielkim zwolennikiem równouprawnienia płci , i zasady wszystkich szanuje jednakowo , Kobiety , Facetów a nawet Transwestytów ;) , i podobnie głupota a infantylizm niezależnie od płci osoby tymi cechami obdarzonej mnie denerwuje

Secundo - ciesze się ze nasz portal ( zasadniczo Ty jesteś jego właścicielem :B): ) , kolejny raz współorganizuje te imprezę , tu wyrażam nadzieje ze poza-krakowskie inicjatywy maja większe szanse w roku obecnym :thumbup:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie trudno nie przyznać racji lancasterowi, fajerwerków nie było (może warto rozważyć opcję jak na niektórych festiwalach filmowych "jury postanowiło nie przyznawać pierwszej nagrody..." :lol:).

Zastanawiając się nad Madrytem, zagłosowałem jednak na Berlin.

Porządnie zrobiona wystawa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
W zasadzie trudno nie przyznać racji lancasterowi, fajerwerków nie było (może warto rozważyć opcję jak na niektórych festiwalach filmowych "jury postanowiło nie przyznawać pierwszej nagrody..."

Czyli jak zwykle tak wielkie wydarzenie jak 400-setna rocznica wzięcia Smoleńska nie została należycie upamiętnioan, podobnie zresztą jak w 2010 400-na rocznica Kłuszyna i wzięcia Moskwy, smutne to :(

A przy obu tych wydarzeniach powinny być fajerwerki i co najmniej 1 dzień wolny od pracy.

Edytowane przez Roman Różyński

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.