Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
lancaster

Emigranci - stracone pokolenia

Rekomendowane odpowiedzi

Jak oceniacie Wielką Emigracje po czasach komunistycznych dla mnie to nie stracone pokolenia , a symbol polskiej drapieżnej ekspansji , nieco barbarzyńskiej , bezwzględnej ale żarłocznej i zaskakująco odnoszącej sukcesy , czy to w USA czy tez w UE Polacy radzą sobie coraz lepiej , zakładają firmy uczą się języków tubylców , prą do przodu , przygraniczne tereny Rzeszy ( wiem to oficjalnie RFN nie Rzesza ) są wprost kolonizowane przez polskich przybyszy .

Polacy są przedsiebiorczy , twardzi , solidni - to ich marka - jakie są wasze opinie .

Edytowane przez lancaster

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Noo, większość nie przyznaje się do swojej narodowości, często Polacy są poniżani, mają negatywne zdanie na temat Polski itp. No to udana ekspansja :))

Uciekli bo widać w Polsce nie ma życia, nie dziwie się. Sam planuję wyjechać z kraju i służyć w obcej armii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A na czym to bazujesz przekonanie o tym że Polacy mieszkający poza granicami kraju nie przyznają się do swojej narodowości czy są poniżani? Jako emigrant jestem bardzo tego ciekawy ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Noo, większość nie przyznaje się do swojej narodowości,

Ciekawy jestem źródeł , za którymi stawiasz takie tezy ?

W USA , zauważyłem wprost przeciwne zjawiska , na samochodach widać polskie orły i flagi ( obok amerykańskich ) , a przed domami np: w NJ czy LI często widać było polskie flagi ( obok amerykańskich )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

A bazuję na gadce ludzi których znam i tam byli :) Nie mówię że w każdym miejscu itp. ale ja się spotkałem z negatywnymi opiniami.

Taka wzmianka. Np. Polaków bardzo cenią w legii cudzoziemskiej gdzie jest ich mnogo :) Nawet już w armii USA zdarzają się polacy i też są chwaleni.

Jak widać różne są na ten temat opinie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Znam też ludzi którzy byli za granicą i czasami mówili że nie którzy obywatele wlk. Brytanii są nastawieni negatywnie na Polaków.

A co do armii USA. Ostatnio w wiadomościach "Wydarzenia" był wywiad z Polakiem który służy w USarmy :) za służbę dostanie obywatelstwo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To coś ci się pomyliło, albo ma obywatelstwo i służy, albo... innej alternatywy nie ma.

Poproszę konkretne namiary na ów artykuł/wiadomość.

Jakie są wewnętrzne przepisy Armii US co do obcokrajowców?

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
emigrant   

Jak oceniacie Wielką Emigracje po czasach komunistycznych dla mnie to nie stracone pokolenia , a symbol polskiej drapieżnej ekspansji , nieco barbarzyńskiej , bezwzględnej ale żarłocznej i zaskakująco odnoszącej sukcesy , czy to w USA czy tez w UE Polacy radzą sobie coraz lepiej , zakładają firmy uczą się języków tubylców , prą do przodu , przygraniczne tereny Rzeszy ( wiem to oficjalnie RFN nie Rzesza ) są wprost kolonizowane przez polskich przybyszy .

Polacy są przedsiebiorczy , twardzi , solidni - to ich marka - jakie są wasze opinie .

Najpierw same pochwały, a potem - "stracone pokolenie"... Jak to stracone?

Edytowane przez emigrant

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Stracone ponieważ efekty pracy pozostają w kraju do którego wyemigrowali. Stracone dla Polski gdyż potomkowie tych ludzi będą Norwegami, Brytyjczykami, Amerykanami (nawet jeśli będą świadomi swych polskich korzeni).

Ja broń Boże nie potępiam emigrantów. Wprost przeciwnie, uważam, że to jest wina naszego kraju a nie tych ludzi. Gdy od znajomego słyszę, że woli zarejestrować swą firmę w Niemczech bo tam w urzędach traktują go jak partnera, to potrafię tylko odczuwać złość na Państwo Polskie, że wypycha za granicę aktywnych ludzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Najpierw same pochwały, a potem - "stracone pokolenie"... Jak to stracone?

Herr Gott ,

przecie wyraźnie napisałem Mirku , ze zacytuje sam siebie :

Jak oceniacie Wielką Emigracje po czasach komunistycznych dla mnie to nie stracone pokolenia , a symbol polskiej drapieżnej ekspansji

BTW -nie pochwały , a MHO o moich Rodakach na emigracji .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Kampania "go to army". Armia USA rekrutuje obcokrajowców w tym Polaków. Za służbę mogą dostać obywatelstwo USA. Zginęło już 20 Polaków którzy służą w armii USA.

Gen. Pacek to skrytykował bo twierdzi że trzeba służyć w własnej armii i swojej ojczyźnie. No cóż, dajcie zawodowym emeryturę to nie będą uciekać :)

Gdy Polak zacznie służyć w armii USA już nawet polskie prawo ich nie dopadnie a jak wiadomo służba w obcym kraju jest nielegalna i karana.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A mnie wiadomo, że służba w obcej armii nie jest zakazana, a jedynie wymaga zezwolenia.

W przypadku osób o podwójnym obywatelstwie sprawa jest jeszcze prostsza:

"Nie popełnia przestępstwa określonego w § 1 obywatel polski, będący równocześnie obywatelem innego państwa, jeżeli zamieszkuje na jego terytorium i pełni tam służbę wojskową".

Sam planuję wyjechać z kraju i służyć w obcej armii

I nie zapoznał się kolega z podstawowymi faktami co do zagadnienia?

To jakie to "planowanie".

:(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Ależ oczywiście że trrzeba uzyskać pozwolenie :) Tylko że prawie każda prośba jest odrzucana :) Polacy którzy służyli w legii cudzoziemskiej nie przyznają się do tego bo można trafić do więzienia :]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.