Jump to content
  • Announcements

• Jarpen Zigrin

Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
mironi

Czy w Holokauście, można dopatrzyć się pewnych względów religijnych?

Recommended Posts

mironi   

Historia mówi nam o wielu pokoleniach w których ze względów religijnych toczyło się wiele wojen religijnych.

O II wojnie światowej tak powiedzieć nie możemy, ale pewne wskazówki wskazują na sens pytania czy w II wojnie światowej możemy mówić o pewnych zbrodniach ze względów religijnych?

Np. Zbrodniarz Hitler, mordował niewinnych Żydów, i ten „holokaust”, rzuca jakby cień na naród żydowski iż to ze względu że w przeszłości ktoś dopatrzył się religijnej winy u tego narodu, potem niesłusznie wykorzystał to przeciw nim.

Dziękuję.

Tomasz N   

Ja to podam inaczej. Czy ochrzczenie (wychrzczenie) się Żyda zwiększało jego szanse na przeżycie w III Rzeszy ?

Ja to podam inaczej. Czy ochrzczenie (wychrzczenie) się Żyda zwiększało jego szanse na przeżycie w III Rzeszy ?

Nie

mironi   

Dziękuję za opinie, jednak ja chciałbym ponowić pytanie;

czy w powodach jakie sprawiły że Hitler uwziął się na Żydów, może występować również wątek religijny?

Dziękuję.

Karaimi na Litwie nie byli prześladowani , mimo iż ich religia jest odmianą Judaizmu , bo ich pochodzenie etniczne jest tureckie , ale wystarczył jeden dziadek lub babka w rodowodzie będący nawet czasowo członkiem żydowskiej gminy wyznaniowej by zostać uznanym za Żyda .

bavarsky   

Zadaj odmienne pytanie, choćby biorąc przykład z Tomasza Manna. Ów bowiem dywagował nad tym, "w jaki sposób takie zjawisko jak ruch hitlerowski i ideologia nazistowska mogły były w Niemczech się zrodzić i co w niemieckiej kulturze umożliwiło ich powstanie?".

Pisał, Mann iż każdy Niemiec w monstrualnościach nazizmu rozpozna ze zgrozą groteskowo zniekształcone rysy, które widział w najlepszych (najlepszych, to istotne) przedstawicieli swojej kultury.

Edited by bavarsky

czy w II wojnie światowej możemy mówić o pewnych zbrodniach ze względów religijnych?

Na zbrodnie popełniane na Żydach tradycje chrześcijańskiego antysemityzmu swój wpływ miały.

Tak jak i w zbrodniach popełnianych przez Chorwatów i Węgrów na Serbach i odwrotnie, miały swój wpływ względy religijne.

Na zbrodnie popełniane na Żydach tradycje chrześcijańskiego antysemityzmu swój wpływ miały.

Tak jak i w zbrodniach popełnianych przez Chorwatów i Węgrów na Serbach i odwrotnie, miały swój wpływ względy religijne.

Jasne ze miały , ale ideologia hitlerowska opierała się na rasizmie nie na kryteriach religijnych , nie rozumiesz tematu .

ideologia hitlerowska opierała się na rasizmie nie na kryteriach religijnych , nie rozumiesz tematu .

Raczej wzrok mi się zepsuł, bo ani w temacie wątku, ani w inauguracyjnym pytaniu czy w II wojnie światowej możemy mówić o pewnych zbrodniach ze względów religijnych? nic o ideologii hitlerowskiej nie zobaczyłem.

Edited by Widłobrody

Raczej wzrok mi się zepsuł, bo ani w temacie wątku, ani w inauguracyjnym pytaniu czy w II wojnie światowej możemy mówić o pewnych zbrodniach ze względów religijnych? nic o ideologii hitlerowskiej nie zobaczyłem.

Holokaust - Balum , zrobił Papież do spółki z Patriarchą Jerozolimy i Konstantynopola , czy tez Hitler i nazistowska III Rzesza , nie rozumiesz tematu .

Holokaust - Balum , zrobił Papierz do spółki z Patriarchą Jerozolimy i Konstantynopola , czy tez Hitler i nazistowska III Rzesza

Sam nie rozumiesz i się rzucasz jak zwykle bez sensu.

Zaś holokaust nie jest wyłącznie dziełem Hitlera i III Rzeszy. Mają tu swój udział i insze nacje niż Niemcy. Jak i inne państwa.

EOT

Edited by Widłobrody

Sam nie rozumiesz i się rzucasz jak zwykle bez sensu. EOT

Jak chcesz poświecić odrębny temat mojej osobie to się Balum nie krepuj , ale w tematach merytorycznych unikaj spamu lub OT .

Dziękuję za opinie, jednak ja chciałbym ponowić pytanie;

czy w powodach jakie sprawiły że Hitler uwziął się na Żydów, może występować również wątek religijny?

Dziękuję.

Hitler uwziął się nie tylko na Żydów. Zagłada dotyczyła także Cyganów=Romów. Jakie przesłanki przemawiają za tym, że mógłby w tym wypadku występować wątek religijny?