Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Tomasz N

Bitwa pod Wiedniem

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety o błędach w tej produkcji było ostatnio głośno vide orzeł z okresu II RP. Prawdopodobnie na premierze będą przedstawiciele portalu, zatem na konferencji prasowej będzie okazja zadać pytania oraz zobaczyć film i zdać z niego na gorąco relację.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lucianda   

ja bardzo czekam na ten film...uważam, że filmy historyczne to bardzo ważny nurt w kinematografii. Miło, że produkcja polsko-włosko-turecka i że pochylono się nareszcie nad tym tematem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Bez malkontenctwa proszę.

W założeniach to film przygodowy (coś jak nie przymierzając "Pearl Harbor" czy "U ileś-tam") a nie historyczny a do tego zrobiony w wielkim rozmachem więc i jakaś "wpadka trafić się może. Dla nas ważne aby film fajnie się oglądało żeby w świat poszła wiadomość, że mamy jakiś wkład w europejską historię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dla nas ważne aby film fajnie się oglądało żeby w świat poszła wiadomość, że mamy jakiś wkład w europejską historię.

W myśl zasady, że nieważne co o nas mówią byle mówili ?

Dziwny pogląd.

Taniej by było nakręcić "Jeźdźców Apokalipsy" Korkozowicza.

Ta książka to właściwie gotowy scenariusz.

No i jest tam Kłuszyn.

Co do Wiednia, lepiej już było nie kręcić go niż tak w nim nakręcić jak wieść gminna niesie i trajlery:

a więc:

husaria bez kopii, z wyjątkiem kilku sztuk

skrzydła husarskie esowato zagięte nad głową

wiek aktorów odgrywających główne role się nie zgadza w najmniejszym stopniu

z dwóch hetmanów zrobiona hybryda jednego-aktorów zabrakło czy co ?

orzeł na fladze współczesny a i tak jeszcze patrzący w złą stronę

szarża husarii w luźnym szyku

kusze pod Wiedniem AD 1683

300 tys. żołnierzy tureckich pod Wiedniem (tylu było ludzi a nie żołnierzy, a i to chyba licząc tych co włóczyli się po okolicy), skądinąd wiadomo, że z wojska tureckiego do boju była mniej więcej 1/3

Wilkołak to przy tych wszystkich uchybieniach mały pikuś.

Może jednak ściągnę to do obejrzenia żeby się pośmiać

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
W myśl zasady, że nieważne co o nas mówią byle mówili ?

Dziwny pogląd.

A co w tym dziwnego? Ten rodzaj filmów służy li tylko rozrywce. A przy okazji uświadomi innym jaką rolę odegraliśmy.

skrzydła husarskie esowato zagięte nad głową

Ale są! i parę kopi też..

orzeł na fladze współczesny a i tak jeszcze patrzący w złą stronę

Że współczesny to nawet lepiej bo się będzie lepiej z Polską kojarzył. A to gdzie on patrzy to i tak nikt nie zapamięta.

wiek aktorów odgrywających główne role się nie zgadza w najmniejszym stopniu

A to akurat bardzo częste zjawisko, wystarczy przywołać tu naszą "Bitwę Warszawską"

Taniej by było nakręcić "Jeźdźców Apokalipsy" Korkozowicza.

Ta książka to

właściwie gotowy scenariusz.

No i jest tam Kłuszyn.

A to weź i nakręć! Bo pouczanie obcych, że za swoje własne pieniądze kręcą film o nie tym co trzeba polskim zwycięstwie jest (jak na mój gust) lekką bezczelnością.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W myśl zasady, że nieważne co o nas mówią byle mówili ?

Dziwny pogląd.

(...)

W myśl innej zasady.

Bo po tym widowisku, a nie filmie hiperrealistycznie odtwarzającym dawne dzieje, zachodni widz ma wiedzieć, żeśmy dali łupnia w całkiem ładnym stylu. I to ma ma mu w głowie pozostać.

Nie musi koniecznie wiedzieć kiedy skrzydła noszono i jak były wygięte.

Nie jest jakąś rygorystyczną zasadą obsadzanie aktorów w rolach odpowiednich im wiekowo; inną sprawą jest jakość charakteryzacji.

Co do ilości wojsk tureckich, to wypowiedź o 300 tys. to nie przypis w pracy naukowej, a jedynie plotka gnana strachem.

Roman Różyński udowodni, że po dworach wszelakich ówczesnej Europy nie przewijały się wyolbrzymione liczby?

A z orłem - wpadka faktycznie duża.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Na WP wyczytałem, że ten film jest "moherowy". Zupełnie nie wiem o co autorce artykułu chodziło ale przyznam się, że ta opinia na tyle mnie zaciekawiła, że chyba wybiorę się do kina.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A to weź i nakręć! Bo pouczanie obcych, że za swoje własne pieniądze kręcą film o nie tym co trzeba polskim zwycięstwie jest (jak na mój gust) lekką bezczelnością.

Problem w tym, że ten film jest kręcony także za moje pieniądze.

Powinieneś to wiedzieć ale włosi nie kręcą go samodzielne, jest to film współfinansowany także przez jakiś polski ośrodek, który z kolei jest finansowany przez polskiego podatnika.

Roman Różyński udowodni, że po dworach wszelakich ówczesnej Europy nie przewijały się wyolbrzymione liczby?

Czasami tak czasami nie. Zależy co rozumieć przez wyolbrzymioną liczbę.

Czasami, właściwie to najczęściej chodziło tylko o sposób liczenia wojska.

Najmniejsze liczby to wojownicy, większe to wszyscy ludzie w wojsku a największe to ludzie i zwierzęta ogólem, choć czasami pojawiały się liczby jeszcze większe od tych ostatnich.

W przypadku Wiednia nie badałem tego zagadnienia więc nie będę się wymądrzał. Jednak w filmie w którym podobno zatrudnili konsultanta historycznego powinni pilnować takich szczegółów jak odróżnianie liczby ludzi ogółem od samych wojowników, zwłaszcza że w ostatnich latach nauka polska poszła tu mocno do przodu, głównie dzięki R. Sikorze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się w poniedziałek. Miałem duże nadzieje, do tego filmu, ale po przeczytaniu pierwszych recenzji widzę, że we wpadkach dorównał "Bitwie warszawskiej". Już wokół samego trailera było sporo kontrowersji, a w tłumaczenia producentów mało kto uwierzył.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Wszyscy wieszają psy na tym filmie, mimo że nikt go jeszcze nie widział. A może w tym przypadku powinna zadziałać zasada, niech mówią źle, byle mówili :thumbup:

Film traktuje o polskim wkładzie w zwycięstwo, orzeł na wyrost, zbroje plastikowe, a efekt nieprzewidywalny. Może ktoś zastanowi się nad tytułem i sięgnie po odpowiednią literaturę ? :flex:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.