Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
maxgall

Krasnale to za mało

Rekomendowane odpowiedzi

maxgall   

Przejeżdżając, zupełnie przypadkowo przez peryferia sąsiedniego miasta, natknąłem się na taki oto widok, w ogródku prywatnej posesji:

Miałem bardzo wielką ochotę zobaczyć to cudo z bliska, ale znajdujący się za płotem uroczy owczarek niemiecki skutecznie mnie do tego zniechęcił. Jako że mnie nie zaczepiał (co w przypadku kontaktów moich z tym gatunkiem jest raczej sytuacją wyjątkową) ja też postanowiłem że nie będę go prowokował i zadowoliłem się wykonaniem fotki zza płotu.

Za to sytuacja ta spowodowała iż wpadłem na pomysł nowego tematu, w którym moglibyście, drodzy Forumowicze i nadobne Forumowiczki, zamieszczać fotki ciekawostek związanych z historią (w szczególności tych znajdujących się na prywatnych posesjach), a nie będących szeroko rozumianymi atrakcjami turystycznymi.

Zapraszam.

post-3869-0-40042300-1305921694_thumb.jpg

Edytowane przez maxgall

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

To co pokazałeś, to chyba amerykańska armata "Long Tom" 155 mm.

Fotki nie mam, ale widziałem na terenie jakiejś posesji radziecką armatę przeciwlotniczą 85 mm.

Też zgrabna :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Fotki nie mam, ale widziałem na terenie jakiejś posesji radziecką armatę przeciwlotniczą 85 mm.

Jeden pan, znajomy zresztą, na drodze do Koszalina ma przed siedzibą swojej firmy poustawiane najróżniejsze działa: od 45 mm do 85 mm. Plus sporo pojazdów.

i dodam, że ta firma nie ma nic wspólnego z militariami. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja mam skalniak .taras i żabę co z pyska rzyga płynem , a woda z zamkniętego obiegu ( ekologia rządzi ) ale to chyba norma :unsure:

Edytowane przez lancaster

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Jeden pan, znajomy zresztą, na drodze do Koszalina ma przed siedzibą swojej firmy poustawiane najróżniejsze działa: od 45 mm do 85 mm. Plus sporo pojazdów.

i dodam, że ta firma nie ma nic wspólnego z militariami.

W Bielsku też taki ktoś jest. Chłop ma nawet most samojezdny. Zaczynam rozumieć skąd te pomysły na dalszą redukcję WP. Nie jeździ tą trasą jakiś poseł PO ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kilkanascie kilometrow przed Grenada jest restauracja,ktorej wlasciciel zgromadzil ku uciesze klientow i z wlasnej pasji kilkanascie samochodow na podworku.Jest Jaguar jest Porsche,ale najwiecej zainteresowania wzbudza Trabant.Jako ze pora obiadowa byla, kilka osob sie tam zgromadzilo cud techniki podziwiajac i zastanawiajac sie z jakiego kraju to dziwo pochodzi.Obstawiano glownie Chiny i Koree,te gorna oczywiscie.Kiedy uswiadomilem ignorantow omal mnie nie zakrzyczano.Ludzie wiary dac nie chcieli,ze "Niemiec potrafi".Dopiero sam pelen dumy wlasciciel nasze spory rozstrzygnal bardzo fachowymi juz objasnieniami i na pyszny obiad zaprosil.Cala ta mini wystawa nosila szumny napis AUTO MUSEUM,a dosc intrygujacym dodatkiem do kolekcji byl mozdzierz 120 mm ustawiony na klombiku :huh:

U mnie liczne habazie wszelkiej masci,stolik,laweczki,gril na tarasie + srodziemnomorskie chlopskie starocie: rozmaite dzbanki,drewniane widly i grabki,oraz chomato(jak to sie pisze poprawnie pojecia nie mam :huh: )na osla czy mula.Czyli bez ekstrawagancji,krasnali brak,ale jest masa kotow-zywych.Na drugim podworku bajzel,bo wykop na basen,psy,sklad drewna,narzedzi i kilka zaczetych inwestycji budowlanych.Bedziemy z tym wiosna porzadki robic.Tez krasnali,odpukac,nie przewiduje,ale mam na oku walec kamienny,ktory sluzyl niegdys do wyciskania oliwy.Tylko trzeba jakas maszyne najac,aby go przytargac na miejsce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.