Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
lancaster

Conan Cymeryjczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Miłośnicy fantastyki a fantazy , nie mogą się czuć nie dopieszczeni ostatnimi laty , po ekranizacji Władcy Pierścieni i mam nadzieje szybkim przeniesieniu na Ekran Hobbita , w wielkim stylu powraca niezapominany bohater REH-A , czyli Conan The Barbarian , wychowałem się na powieściach R.E.H-a , a dwie uprzednie ekranizacje przygód Conana uważam za udane ( podobała mi się nawet gra aktorska , obecnego Gubernatora Californi ) na razie w necie są dostępne jedynie trailery - nowej wersji Conana mam nadzieje ze będzie udana :)

Edytowane przez lancaster

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
emigrant   

a dwie uprzednie ekranizacje przygód Conana uważam za udane ( podobała mi się nawet gra aktorska , obecnego Gubernatora Californi )

Zapowiada się niezłe widowisko. Co do tych filmów, to Conana Barbarzyńcę uważam za bardzo udanego, choć wieszano na nim psy, że faszystowski (bzdura, oczywista...), ale Conan Niszczyciel z Grace Jones, to lipa w/g mnie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Będzie pewnie film do obejrzenia na raz i do szybkiego zapomnienia :) Ciekawe jak zaprezentuje się Jason Momoa, którego akurat bardzo lubię za SG Atlantis.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bronek   

Biorąc pod uwagę galopujące postępy poprawności politycznej w USA to będzie nie tyle "Conan" ile raczej "Conanka i jej Conan". A wyrażając się jaśniej: wbrew tytułowi pierwszoplanową rolę odgrywać będzie postać żeńska, sam Conan będzie tak trochę mniej wyrazisty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bronek   

Przewinął się gdzieś tam krótki artykulik. Zresztą niebawem będziemy mogli iść do kina i przekonać się na własne oczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę galopujące postępy poprawności politycznej w USA to będzie nie tyle "Conan" ile raczej "Conanka i jej Conan". A wyrażając się jaśniej: wbrew tytułowi pierwszoplanową rolę odgrywać będzie postać żeńska, sam Conan będzie tak trochę mniej wyrazisty.

Przewinął się gdzieś tam krótki artykulik. Zresztą niebawem będziemy mogli iść do kina i przekonać się na własne oczy.

Mam , nadzieje ze Bronek się myli :mellow: jeśli z powodu Political correctness zniszczono by mit , Conana Barbariana - wręcz ostoi męskości ( bitwy , kobiety , napoje wyskokowe i ambicja być królem - bo dobrze królowi jest ) to była by szkoda :angry:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Mam nadzieję, że Bronek się myli, jeśli z powodu Political correctness zniszczono by mit , Conana Barbariana - wręcz ostoi męskości ( bitwy , kobiety , napoje wyskokowe i ambicja być królem - bo dobrze królowi jest ) to była by szkoda.

Zwłaszcza jeżeli wyleciałoby i sławetne "moczu przybywaj !"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mam Barbariana na DVD i jest tam opcja z komentarzem Arnolda.W scenie kiedy zwabia kaplana-pederaste na religijno-cielesne uciechy,a potem go zabija,strasznie pokretnie sie biedak Arnold tlumaczy.Ze to nie tak powinno byc rozumiane,ze to czysty przypadek w scenariuszu i bron Boze jakas brzydka homofobia czy podstepna aluzja.Smiesznie to brzmi,bo pewnie nikt nawet sie nad jakims glebszym przeslaniem tej sceny nigdy nie zastanawial.Ale takie to mamy obecnie czasy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
darioTW   

Zabawna kwestia z ta homofobia u Conana i Arnoldem Szwarcneggerem. Otoz w zamierzchlych czasach wczesnych lat 1970tych jak Arnold, Lou,Segio, Tom i paru jeszcze innych slynnych kulutrystow w Venice u Weider'a cwiczylo, a kasy mieli malo (miedzy jedzeniem a wydatkami na nielegalne anaboliki), wiec wiesc gminna niesie ze byli ci prezni i zawsze gotowi mopankowie zapraszani na imprezy w srodowisku homosexulanym (pre-AIDS) (ktorzy traktowali i traktuja kulturystke jako najbardziej homoertyczna ze sztuk fizycznych), i zarabiali chedozac, ale przy tych ilosciach testosteronu branego codziennie nawet maszyne do napojow w puszkach by wychedozyli ( jet zreszta pare anegdot o tym).

Tematy te byly poruszane w prasie popularnej oraz meskiej w latach 1990tych, kiedy malzenstwo naladowanych testosteronem kulturystow zrobilo sobie 'kuku' smiertelne, i hordy dziennikarzy poszly tropem swiata kulturystow oraz ich lekarzy, trenerow etc. Byc moze te artykuly sa dostepne na necie, nie wiem, Harper's pisal o tym, Men's Health, New Yorker, i apre innych magazynow ktore padly na poczatku lat 2000/ W kazdym razie o Arnoldzie nie mowi sie zle, mimo ze jest Republikaninem, a srodowiska homosekualne zrobily by sobie z niego tarcze do strzelania gdyby nie jakies stare powiazania... c;est la vie..

A propos meskosci Conana to dalej jest on bardzo meski w komiksach, choc nie sa one tak dobrze rysowane jak te z lat 1970-90tych..

Edytowane przez darioTW

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza jeżeli wyleciałoby i sławetne "moczu przybywaj !"

A to na pewno z Conana?

Nigdy nie dane mi było obejrzeć filmu w całości, jakoś Arnold odrzucał mnie po paru minutach.

Natomiast tekst ten kojarzę raczej z późną kreskówką He Man czy Heman czy też He-Man.

Byłoż by to w obu filmach?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Fanem bajkowego kina nie jestem,no moze wyjatkiem jest produkcja pana Jacksona,ktory potrafil tak opowiesc Tolkiena zekranizowac ,ze infantylizmu w niej nie ma.Do Conana mam jadnak bardzo duzy sentyment z jednego powodu.Byl to bowiem pierwszy film jaki widzialem na video.Zetkniecie z niezwykla technika pamietam do dzis,a i troche wstyd przyznac ze projekcja odbywala sie w czasie tzw.wagarow.Mial tez Conan szczescie do sciezki dzwiekowej ,jak zreszta malo ktora produkcja kinowa.Jako ciekawostke podam,ze zdjecia krecono w Hiszpanii m.in.w regionie Cuenca.Jest tam ciekawy park krajobrazowy z mnustwem oryginalnych formacji skalnych(scena z czarownica,ktora Conan wrzucil do kominka-czyzby ukryty antyfeminizm? ;) ),ktore mozna sobie obecnie za przystepna cene ogladac, sceny z filmu wspominajac.Co zarowno fanom filmu jak i geologii polecam.

http://www.terra.es/personal/reguillo_e/ciudade.htm

Niestety nikt nie wpadl na prosty pomysl,aby tam jakies informacje o dawnej produkcji tam zamiescic.Aktorka grajaca matke Conana(Nadiuszka)wrocila w tym miesiacu na hiszpanskie ekrany grajac role w smiesznym i bardzo popularnym serialu ,bedacym swego rodzaju odpowiednikiem rodziny Kiepskich.Pomimo uplywu lat wielu pani urode zachowala i nadal jest wcale,wcale atrakcyjna kobieta.Wcielila sie tez w role baby-twardziela,na motorze jezdzi i w barach ostro popija,ale niestety twardziela-lesbijki. :(

Edytowane przez Mariusz 70

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zabawna kwestia z ta homofobia u Conana i Arnoldem Szwarcneggerem. Otoz w zamierzchlych czasach wczesnych lat 1970tych jak Arnold, Lou,Segio, Tom i paru jeszcze innych slynnych kulutrystow w Venice u Weider'a cwiczylo, a kasy mieli malo (miedzy jedzeniem a wydatkami na nielegalne anaboliki), wiec wiesc gminna niesie ze byli ci prezni i zawsze gotowi mopankowie zapraszani na imprezy w srodowisku homosexulanym (pre-AIDS) (ktorzy traktowali i traktuja kulturystke jako najbardziej homoertyczna ze sztuk fizycznych), i zarabiali chedozac, ale przy tych ilosciach testosteronu branego codziennie nawet maszyne do napojow w puszkach by wychedozyli ( jet zreszta pare anegdot o tym).

Tematy te byly poruszane w prasie popularnej oraz meskiej w latach 1990tych, kiedy malzenstwo naladowanych testosteronem kulturystow zrobilo sobie 'kuku' smiertelne, i hordy dziennikarzy poszly tropem swiata kulturystow oraz ich lekarzy, trenerow etc. Byc moze te artykuly sa dostepne na necie, nie wiem, Harper's pisal o tym, Men's Health, New Yorker, i apre innych magazynow ktore padly na poczatku lat 2000/ W kazdym razie o Arnoldzie nie mowi sie zle, mimo ze jest Republikaninem, a srodowiska homosekualne zrobily by sobie z niego tarcze do strzelania gdyby nie jakies stare powiazania... c;est la vie..

A propos meskosci Conana to dalej jest on bardzo meski w komiksach, choc nie sa one tak dobrze rysowane jak te z lat 1970-90tych..

no dzięki , kolejna legenda dzieciństwa padła zbrukana :(

najpierw Święty Mikołaj , potem Zajączek Wielkanocny , teraz Arnold pedalxxxem :o

Edytowane przez lancaster

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.