Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
STK

Konflikt w Libii 2011

Rekomendowane odpowiedzi

STK   

Brytyjskie samoloty wylądowały w bazie wojskowej Akrotiri na Cyprze. Udział wezmą także samoloty Hiszpanii, Dani, Kanady. Wszystkie udają się do baz wojskowych znajdujących się niedaleko Libii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Brytyjczycy wciąż tego nie potwierdzają ;) chociaż najprawdopodobniej wyślą Tornado GR4 z bazy w Marham albo z Lossiemouth i Typhoony z Coningsby lub Leuchars. Ciekawostka z mojego regionu - kanadyjskie CF-18 podróżowały z międzylądowaniem w jakże dobrze znanym Szkotom (i nie tylko) lotnisku w Prestwick w Ayshire

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
STK   

@Kadrinazi

21:59

PODSUMOWANIE: 1. Amerykanie, Brytyjczycy i Francuzi zaatakowali libijski system obrony przeciwlotniczej i wojska wierne Kaddafiemu. 2. 112 rakiet Tomahawk trafiło w cele rozsiane w 20 miejscach 3. Do ataku doszło, bo wojska wierne Kaddafiemu ignorują zawieszenie broni i atakują rebeliantów 4. Libijska telewizja twierdzi, że rakiety koalicji trafiły w cele cywilne. Informuje też o zesztreleniu francuskiego samolotu. Na razie nikt nie potwierdza tej wiadomości.

Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,106884,9284314,Kaddafi_szturmuje_stolice_rebeliantow__NA_ZYWO_.html

Zastanawia mnie, co dalej skoro nie planuje się ofensywy lądowej. Sojusz uważa, że osłabiając Kadafiego rebelianci dadzą sobie radę opanować kraj?

Edytowane przez STK

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W momencie w którym pisałem mojego posta Downing Street wciąż dementowało wysłanie maszyn :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
STK   

Dziwne, przecież nie da się ukryć uczestnictwa swoich żołnierzy w operacji wojskowej. Może dementowali na tamtą chwilę. Nadal dementują?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dementowali użycie sił lotniczych, za to bez wątpienia weszła do akcji RN - pociski kierowane woda-ziemia odpaliła brytyjska łódź podwodna. Teraz premier Cameron potwierdził, że samoloty RAF także weszły do akcji

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

@Kadrinazi

Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,106884,9284314,Kaddafi_szturmuje_stolice_rebeliantow__NA_ZYWO_.html

Zastanawia mnie, co dalej skoro nie planuje się ofensywy lądowej. Sojusz uważa, że osłabiając Kadafiego rebelianci dadzą sobie radę opanować kraj?

też mnie zastanawia. przecież powstańcy są strasznie słabi a do tego mocno dostali w kość od Kadafiego. Koalicja musiałby chyba zniszczyć wszystkie czołgi, samoloty Kadafiego i to by było chyba mało bo samymi siłami lądowymi Kadafi się utrzyma. To wszystko może potrwać więc dłużej bo ten śmiejący się świr będzie się trzymał swego stołka chyba do końca. Tylko kiedy i jaki będzie ten koniec nikt chyba nie wie. Możemy tylko pisać możliwe scenariusze.

Edytowane przez jagiełło

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A czy jakis bezposredni udzial zadeklarowala Polska? Widzialem wczoraj pana Tuska na tym szczycie.

Hiszpania wysyla:

-fregate

-okret podwodny

-4 mysliwce F-18

-samolot cysterne

-samolot z.o.p.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

I całe szczęście, że Polska w tym nie uczestniczy. Ten wariat wspierał kiedyś terrorystów więc nie wiadomo co by mogło mu do łba strzelić. Włochy mimo iż kiedyś byli ostrzeliwani rakietami Kadafiego bez wahania wzięli udział w ataku ale to ich sprawa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
STK   

A co powiecie na brak udziału Polski? Od razu zaznaczam, że bliżej mi do obecnej postawy naszych władz, ale może wysłanie kilku naszych F-16 do, którejś z baz byłoby nie takim złym pomysłem? Nasze F-16 i nasi piloci mogliby po raz pierwszy sprawdzić się w warunkach bojowych. Nasze wojska lądowe od wielu lat biorą udział w wielu misjach, ale piloci F-16 (na szczęście) nie. Zapewne rząd bał się nie tylko kosztów, ale również ew. strat. Opozycja byłaby wówczas bezwzględna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
STK   

Gdyż łamane są prawa człowieka i jest odpowiednia rezolucja ONZ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A zupełnym przypadkiem Libia ma trochę ropy i nie ma to nic wspólnego z interwencją...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
STK   

Zastanawiające jest jeszcze to, w jakim sposób Francji udało się przekonać niechętne początkowo interwencji USA. Wreszcie Francji udało się wpłynąć na Niemcy i Rosję, by wstrzymały się w RB ONZ.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.