Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Tomek91

Tortury

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek91   

Jaka była wg. was najboleśniejsza tortura w historii ? Ja podam przykład "Kocich pazurów" . Owe kocie pazury wyglądały nieco jak grabie tylko z większymi i zaostrzonymi końcówkami . Osobę ,którą torturowano wten sposób przywiązywano do pala . Następnie za pomocą tej przerażającej rzeczy rozszarpywano skórę i mięśnie , nie uszkadzając nażądów wewnętrznych . Tak zmuszano niemieckich katolików do przejścia na luteranizm .

Kto da inny przykład strasznego narzędzia tortur ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

torturowanie kropelką wody polegało na tym, że delikwentowi unieruchamiano głowę, nad którą umieszczano naczynie w ten sposób aby na czoło spadała mu w regularnych odstępach czasu kropelka wody. Po pewnym czasie więzień dostawał pomieszania zmysłów. Podobno mózg zapamiętuje każde uderzenie w głowę...

Zapewne wszystkim znane jest torturowanie przy pomocy rosnącego bambusa, albo "ucieczka szczura" z gorącego garnka...

Jak ktoś nie będzie wiedział o co chodzi to napiszę

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Czy ,,ucieczka sznura'' to coś podobnego jak ,,ucieczka węża'' tylko z innym zwierzęciem?

Czyli garnek, lejek ,odbyt nieszczęśnika, jelito itd?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Nie chciałbym z Tobą w kolejnym dziale wchodzić w polemiki słowne, ale jak dla mnie to wąż jest większy, a przede wszystkim dłuższy niż szczur. Po za tym metoda ze szczurem wydaje się bardziej ,,atrakcyjna'' ponieważ ta o której ja słyszałem zakładała że wąż wydostawał się z człowieka, a jak taki szczur wszedł przez brzuch to nie bardzo miał jak wyjść.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Panowie, uporządkujmy to, co wiecie :P Na czym polegała ucieczka szczura z gorącego garnka? To znaczy wiem na czym (na ucieczce :P ), ale przecież skoro ten garnek miał być gorący, to trzeba go było jakoś ogrzewać, żeby nie ostygł, prawda? Czym więc, czy też jak go ogrzewano?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

No dobra, niech i tak będzie :P Zastanawia mnie to, czy ta tortura zawsze działała? Innymi słowy - czy szczury zawsze wpadały na pomysł, żeby przegryzać się przez brzuch, skoro była to swego rodzaju pułapka? Jak myślicie?

PS. Tak na marginesie - słyszałam o wersji w której gorący garnek zastępowano klatką, którą podpalano...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Szczur chyba nie jest tak głupi żeby czekał aż usmażą go żywcem, tylko starał się uciec, a łatwiej mu było się przegryżć przez brzuch niż przez garnek. Praktykowano też wersję z wężami, które wchodziły w człowieka przez odbyt. Fajną torturę wymyślili Indianie, zabijali jakieś spore zwierze rozcinali mu brzuch wyrzucali wszelkie wnętrzności. Na miejsce wnętrzności wsadzano człowieka.Zwierze zaszywano. Potem wieszano go nad ogniskiem, skóra się kurczyła i gniotła delikwenta. W średniowiecznej Polsce karano złodzei, wyrwaniem jelit i obwiązaniem go jelitami wokół drzewa. Krwawy Feliks wymyślił wsadzanie ludzi do beczki w którą były wbite gwożdzie,a potem turlanie beczki. Dość nieciekawe są tortury związane z zrywaniem skóry.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wracając do szczurka to zawsze można ułatwić mu trochę zadanie np. robiąc niewielką ranę na ciele delikwenta...

Przypomniało mi się jeszcze coś. Indianie wiązali swoim ofiarom wokół szyi mokry rzemyk, po czym wystawiali ich na słońce, gdzie wysuszający się rzemyk robił się coraz węższy ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Tylko że zwęża się chyba stosunkowo wolno, czyli delikwent raczej się udusi niż mu głowę szyje zmniejszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

No ale wydaje mi sięże poszukuje tortur wysoce okrutnych, a powieszenie wydaje mi się takie ,,zwyczajne'' co nie zaprzecza faktowi że to raczej do przyjemnych rzeczy nie należało :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że jedną z boleśniejszych metod było zrywanie paznokci... zarówno z rą jak i nóg.. Ból podobno nie z tej ziemi..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Jak już przy paznokciach jesteśmy - czytałam kiedyś, że zamiast ich zrywania czasem wbijano pod nie rozgrzane szpilki lub wykorzystywano śrubę na kciuki - palce wsadzano pod metalową sztabkę, którą następnie przekręcano...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.