Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   
Moja żółwica wczoraj się również nie pomyliła, a dzisiaj wzięła holenderską stynkę, a więc Mistrz Świata jest już nany ; )

Ośmiornica wzięła Hiszpanię, więc sorry man, ale... :)

Dzisiaj w finale - niech wygra lepszy. Hiszpania ma skład wszech czasów i tak jak mówię od początku - musi wygrać, ale nie mogę się wyzbyć mojej sympatii do Oranje. Ci większe szanse na mistrzostwo mieli chyba w czasach Cruyffa, ale ten team miał zostać zjedzony przez Brazylię, więc kto wie...

A co się stało z Podolskim? Zdjęto go na ten mecz z Urugwajem?

Nie wiem, czemu zdjęto Klosego, Podolskiego, Neuera, może po prostu by dać pograć zmiennikom. Za to Lahma zdjęto z braku motywacji. Zresztą, przestaje mi się podobać ten mały Niemiec. Robi z siebie nadętego buca. Afera z opaską kapitańską w środku turnieju, fochy przed meczem o 3. miejsce - chyba nawet Ronaldo był lepszym kapitanem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Zmiany w reprezentacji Niemiec były podyktowane w głównej mierze kontuzjami i grypą, która rozłożyła kilku zawodników. Sam Loew miał dzień wcześniej blisko 39 stopni gorączki. Co do tego kto był lepszy, to w żądnym wypadku nie zgodzę się, że Urugwaj grał lepiej. Mecz przez długi czas był bardzo wyrównany, Niemcy swój sukces zawdzięczają lepszemu wybieganiu, co w drugiej połowie przydało im się. Nie jest chyba przypadkiem, że Urugwaj już bodaj trzeci mecz z rzędu grał w końcówce gorzej. Już z Koreą Płd. mieli kłopoty w drugiej połowie. Niemcy mogli na luzie ten mecz wygrać co najmniej dwoma bramkami wyżej. Szanse do tego mieli. Zwycięstwo jak najbardziej zasłużone. Wyczekali rywala i wygrali. Po tym poznaje się klasowe drużyny. Poza tym nie oszukujmy się, grała lekko zmieniona drużyna, a ci którzy dotąd grali na stałe, mieli za sobą 6 spotkań. To musiało kosztować trochę zdrowia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Zmiany w reprezentacji Niemiec były podyktowane w głównej mierze kontuzjami i grypą, która rozłożyła kilku zawodników. Sam Loew miał dzień wcześniej blisko 39 stopni gorączki. Co do tego kto był lepszy, to w żądnym wypadku nie zgodzę się, że Urugwaj grał lepiej. Mecz przez długi czas był bardzo wyrównany, Niemcy swój sukces zawdzięczają lepszemu wybieganiu, co w drugiej połowie przydało im się. Nie jest chyba przypadkiem, że Urugwaj już bodaj trzeci mecz z rzędu grał w końcówce gorzej. Już z Koreą Płd. mieli kłopoty w drugiej połowie. Niemcy mogli na luzie ten mecz wygrać co najmniej dwoma bramkami wyżej. Szanse do tego mieli. Zwycięstwo jak najbardziej zasłużone. Wyczekali rywala i wygrali. Po tym poznaje się klasowe drużyny. Poza tym nie oszukujmy się, grała lekko zmieniona drużyna, a ci którzy dotąd grali na stałe, mieli za sobą 6 spotkań. To musiało kosztować trochę zdrowia.

Ostatni strzał Forlana wskazuje, iż ten luz mocno był wątpliwy. :)

Zgadzam się jednak, że przewaga wielu drużyn nad ekipą Urugwaju pod koniec każdego meczu wzrastała.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Ostatni strzał Forlana wskazuje, iż ten luz mocno był wątpliwy.

Nie no, jasne, ale wcześniej Niemcy mieli ze trzy świetne okazje do tego, aby strzelić następne bramki :) Inna rzecz, że Urusi, tak jak z Holandią, w ostatnich minutach jeszcze walczyli o remis.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Ech, ten finał uświadomił dobitnie, że piłka nożna jest bardzo brutalną grą. :-/

I ha! Hiszpanie wygrali! :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Czas pomyśleć nad kupnem ośmiornicy. A sam mecz nudny. Pierwsza połowa katastrofalna. Widać było że jedni i drudzy czują wagę spotkania i to jakoś nie pozwalało im poza zrywami na jakąś fajniejszą grę. Druga połowa ciut lepsza, ale i tak ledwo to się oglądać dało. Dogrywka już niezła. Było widać, że nikt nie chce czekać na karne. Szkoda tylko, ze dopiero wtedy sobie przypomnieli, że można w finale grać ładnie. Hiszpania wygrała zasłużenie. Pokazali większy spokój i chyba jakoś lepiej znieśli presję. Do tego wyszkolenie techniczne i lepsza ławka rezerwowych. Dorównali Francji z końcówki XX wieku. Choć nie mogę się oprzeć wrażeniu, że Webb popełnił fatalny błąd tuż przed bramką. Rożny dla Holandii ewidentny. Teraz zostaje jedynie gdybanie, co by było, gdyby...

Tak więc mundial 2010 przeszedł do historii. Za dwa lata Euro. Ciekaw jestem tam formy szczególnie czterech ekip (pomijam z oczywistych względów Polaków): Francja (czy Blanc da radę ogarnąć ten zespół?), Anglii (wyciągną wnioski z kolejnego fatalnego turnieju?), Hiszpanii (czy nie spotka ich to co Francji w 2002 r.?) i Niemiec (czy ten młody zespół utrzyma swoją formę i zaprezentuje się równie dobrze?).

A teraz wracamy już do życia bez meczy... nie, wróć. Robimy sobie kilkudniową przerwę:) W piątek pierwszy mecz na tourne po USA i Kanadzie zagrają "Czerwone Diabełki". A zaczynają z Celticiem. W końcu zobaczymy jak wyglądają w nowych koszulkach. Nowy sponsor, nowy krój. Po raz pierwszy od kilku lat koszulka od razu przypadła mi do gustu. No i ciekawe, jak zaprezentują się w składzie Smalling i Hernandez. Pomijam już to, że za kilka dni kocioł transferowy rozkręci się na dobre. Będzie się działo...

Ech, ten finał uświadomił dobitnie, że piłka nożna jest bardzo brutalną grą. :-/

Wszystko zależy od piłkarzy biegających po boisku. Można zagrać mecz bez fauli, można kończyć mecz z kilkunastoma kartkami, połamanymi nogami, rozbitą głową. Nie sam sport jest brutalny, ale ci co grają.

A jednak, Diego Forlan najlepszym piłkarzem Mistrzostw Świata RPA 2010!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Żebyś wieczorem nie przepraszał mojej żółwicy ; )

Teraz niech żółwica przeprosi Paula.

Mecz baaaardzo średni, poza tym FIFA musi zadziałać chyba w kwestii brutalności gry - coraz częściej piłka nożna to zwyczajne zapasy, 10, 20, czy 30 lat temu coś takiego chyba nie miało miejsca.

Cóż, Xavi, Puyol, Iniesta, czy Valdes zdobyli już wszystko co się da w piłce klubowej i reprezentacyjnej (poza może Pucharem Konfederacji i nagrodami indywidualnymi), mam nadzieję, że to nie wpłynie na ich motywację :)

A znając Holendrów, za 5, 6, czy 7 lat stworzą kolejną świetną generację - starzy wyjadacze pokroju Sneijdera, van Bommela, Robbena, Kuyta czy van Persiego plus ci którzy w kadrze dopiero zaczynają jak van der Viel czy Elia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Nie sądzę, by Paul jakoś szczególnie poczuł do Ciebie Jarpenie urazę, za zjedzenie jego krewnych.

Czemu mnie nie zdziwił ten wynik...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kalki   
A jak oceniacie sędziowanie H. Webba? ;->

Odniosłem wrażenie, że wolał dawać żółte kartoniki zespołowi w pomarańczowych strojach.

Edytowane przez kalki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niecierpię sędziów pokroju Webba, bo chcą być gwiazdami spotkania, zamiast efektywnie to efektownie sędziują. Większych błędów Webb nie zrobił pomylił się kilka razy, w tym dając żółte za faule, których nie było, czy nie przyznając ewidentnego rożnego Holandii. Mylił się tylko na korzyść Hiszpanii, ale wyniku nie wypatrzył.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.