Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
kamikadze

Vis wz.35 czy Colt M1911 ??

Rekomendowane odpowiedzi

VIS był to najlepszy pistolet wyprodukowany przez Polaków .

A wracajac do ostaniego postu widiowy7 to była ironia?????????

Niezła kompilacja innych wzorów... ale magazynek zbyt łatwo się wypina.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
VIS był to najlepszy pistolet wyprodukowany przez Polaków .

A wracajac do ostaniego postu widiowy7 to była ironia?????????

Vis to był jedyny pistolet produkowany w Polsce.

A co do ironii to nie, lekkie przymrużenie oka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
Podczas 2 Wojny Światowej to była prodókowana broń i ulapszana niemiecka broń .

Czy chodzi Tobie o to, że w czasie II wojny światowej Niemcy kontynuowali produkcję Visa? Nazywał się zresztą oficjalnie Pistole 35(p). A wykonali go w ponad 300-tu tys. egzemplarzy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

Zdecydowanie M1911A1 nieco lepszy od Vis'a, choćby siła obalająca pocisku kalibru 11,43mm dziś bardzo ceniona przez żołnierzy amerykańskich, i choć przepisowym pistoletem jest M9/M9A1 na amunicję 9x19mm Para, to M1911A1 często są wybierane jako "sidearm". Zresztą na bazie M1911A1 powstał pistolet MEU(SOC) lub M45 MEUSOC dla oddziałów zwiadu bojowego piechoty morskiej SZA.

Także M1911A1 postawił bym nieco wyżej ze względu na większy (acz wciąż nie przesadzony) kaliber dający większą siłę obalającą... choć co prawda to co by się przydało jako unowocześnienie konstrukcji to magazynek dwurzędowy, pytanie tylko czy da się to zrobić bez większych ingerencji w konstrukcję samej broni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Czekaj..., w obu akapitach o tym samym jakby? Ja to wskazuje, bom ciekaw, a moze ci co klawiatura zezarla :) .

Co do dwurzedowego magazynka - czy przy tym kalibrze chwyt nie stalby sie za gruby?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

Raczej zmęczenie, ale masz rację, troszkę się powtórzyłem. :)

A co do chwytu, sam nie wiem, może zmniejszyć grubość "ścianek", może dałoby się usadzić w magazynku 10 czy 12 naboi, w USP na ten kaliber i w jego wersji dla sił specjalnych Mk23 się dało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
segovia   
Czy chodzi Tobie o to, że w czasie II wojny światowej Niemcy kontynuowali produkcję Visa? Nazywał się zresztą oficjalnie Pistole 35(p). A wykonali go w ponad 300-tu tys. egzemplarzy. NIE

Ponieważ wiele niemieckich karabinów było ulepszanych i prodókowanych przez polaków .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

A wracając ad meritum. Bodajże były wersje Vis wz.35 na amunicję 11,43x23mm (.45 ACP), niestety wiem tylko o jednej sztuce którą ktoś kiedyś widział (użytkownik forum Militarium), ma ktoś więcej informacji na temat tej wersji?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Nieśmiało przypominam, że zwracanie uwagi innym userom na pisownię, jest zadaniem ekipy moderującej i administracji. Regulamin jasno to precyzuje. Co więcej, ten sam regulamin wprowadza zakaz wysuwania takowych uwag przez userów nie pełniących żadnej z dwóch z wcześniej wymienionych funkcji. Dlatego bardzo bym prosił, aby nawet w trosce o poprawną pisownię naszych młodszych użytkowników, nie łamać regulaminu. Posty nie na temat wyleciały, ostatni post Tankfana okroiłem do tego co na temat. Proszę nie kontynuować offa. Wszelkie uwagi jak zawsze na PW.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
. NIE

Ponieważ wiele niemieckich karabinów było ulepszanych i prodókowanych przez polaków .

Z tego co mi wiadomo, Polacy w czasie wojny nie produkowali, ani tym bardziej nie ulepszali niemieckiego uzbrojenia.Produkowali natomiast kopie angielskich stenów tudzież własne konstrukcje (pm BH-wiec, Błyskawica, Kis, broń braci Choroszmanów)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
Pm Bechowiec

Ależ napisałem to z premedytacją, Strąpoć nie miał stempla z literą C :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.