Jump to content

segovia

Użytkownicy
 • Content count

  42
 • Joined

 • Last visited

About segovia

 • Rank
  Ranga: Student

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Starożytność
 1. Powtarzam moje pytanie czy żołnierze w Allgemeine-SS mieli na kołnierzu trupią czaszke ponieważ nie sugeruje się wypowiedziami kolegi Andreas . Mam jeszcze jedno pytanie czy natym zdięciu joself Kramer ma mundur SS_Allgemeinu-SS czy SS-TV ???? oto link xxxxx
 2. Czy chodzi ci o mundur o tej nazwie M-1943 Tunic z trupią czaszkę na kołnierzu czy to jest ten szary mundur allgemeinu-SS a to pierwsze zdięcie na pierwszym linku co wysłał kolega secjonista w poście 112 to ten esesman troche mam mundur jak byłby z SS-TV a nie z allgemeinu-SS
 3. Kolego secesjonisto natym drugim linku niema żadnego ograzka albo mi nie wchodzi czy mugłbym jakiśś inny link natym pierwszym zdięciu ten esesman zamias dwuch piorunów SS ma trupią czaszke czy w szarym mundurze zamiast piorunów była trupia czaszka .
 4. Czyli koledzy twierdzą że do 39 Allgemeine-SS nosiło czarne a potem szare . Mam prożbe do kolegów czy mogli by mi koledzy przysłać jak wyglądał szary mundur Allgemeinu-SS ????
 5. Tu daje kolegą fajną strone z mundurami mundury ale tu jest pokazane i w mojej książce hisoria mundórów jest też tak pokazane że Allgemeine-SS nosiło czarne niech koledzy sobie zobaczą na obrasku prawie na samym końcu , a mundyr pancerne waffen-ss były czarne no a do 1941 noszono beret o póżniej furażerke .
 6. Czy ktoś mugłby mi powiedzieć jakie były charakterystyczne znaki w munduże LSSAH bo wiem że to był prawie takie same jak Waffen-SS ale na mankiecie miały napis Adolf Hitler , no a polowe to były oczywiście czarne dlatego mylono często ich z Allgemeine-SS
 7. Bardzo dziękuje secesjonisto za wyjaśnienie struktór SA i podanie fajnych linków które wszystko wyjasniają i nawet przedstawiają stopnie i umundórowannie .
 8. Mam jeszcze jedno pytanie czy SA zakończyło swoją działalność po Nocy długich noży czy trwało do konca wojny. Jeśli trwało to czy ktoś mógłby mi przytoczyć jakie zadania wykonywali i czy SS-Allgemeine miało bodobne struktóry jak SA .
 9. Dziękuje secesjonista za wyjaśnienie zadań allgemeinu SS chciałbym jeszcze wiedzieć czy SS-Algemeine było podobne do policji ????
 10. Ta strona nie wyjaśnia do końca ich przeznaczenia ani przed wojną ani w czasie wojny ???
 11. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć w jakim celu stworzono Allgemeine-SS jakie miał za zadania przed wojną i podczas wojny ?????????????
 12. Czy kolega Andreas mógłby mi wytłumaczyć ten urywek zdania
 13. Popieram kolege FSO ponieważ w obronie Berlina wszystkie rozbite odziały dyły podpoządkowane obrońcą . W obronie brali udział esesmani ze wszystkich rozbitych odziałów np. Waffen SS , Allgemein SS . A tagrze Hitler Jugend , żandarmi i ludność cywilna .
 14. Skad kolega wie że na Discovery mówili takie żeczy , czyli kolega ogląda ten program a nie ja i prubuje przenieść swoje żrudła historyczne na mnie . Widzi teraz kolega że jego żrudła z programów telewizyjnych czasem nawet się sprawdzają .
 15. Chyba kolega ma problem bo ja widze blaszke i naszywke OrPo.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.