Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
intervojager

Traktat lizboński, czyli utrata suwerenności przez Polskę

Rekomendowane odpowiedzi

Doigraliśmy się! PiS dokoptował sędziów do trybunału konstytucyjnego, a już eurokratom cieknie po nogawkach. Na wniosek PO wprowadzono nadzór nad Polską! Działania PO w tym wypadku śmiało mogę porównać do działania konfederacji Targowickiej przed zaborami. A mój ulubiony historyk Waldemar Łysiak zawsze powtarzał iż "Historia dostaje czkawki". Mamy analogię do działań PO w europarlamencie zdominowanym przez pseudoliberałów? Mamy. Nasza Pani premier pojechała do Brukseli bronić naszych interesów i dobrze wypadła. Co prawda ludzie wyszli na ulicę w Brukseli, ale to byli jak określiła dziennikarka RMFF liberalni urzędnicy europarlamentu, bo tak naprawdę zwykłego Hansa, Belmonda, czy Huareza czy innego Sanczo Pansy losy Polski nic nie obchodzą w przeciwieństwie do sprawujących władzę w Niemczech, Francji, i Anglii, którzy nagle poczuli iż ich interesy w Polsce w wyniku działań polityków PiS -u zostały zagrożone. Schengen też się sypie za sprawą emigrantów z bliskiego wschodu. Oto na granicy Szwedzko - Duńskiej wprowadzono kontrole graniczne. Francuzi ogłosili półroczny antyterrorystyczny stan wyjątkowy, i jakoś nie dostała nadzoru ze strony przywódców eurokołchozu po za popiskiwaniami z Brukseli o łamaniu praw czlowieka i tego typu bzdurach. Mam wrażenie iż niedługo ta UE rozwali sie w wyniku nierównego traktowania swoich członków. Tylko pozostaje pytanie kto na tym zyska a kto straci. Z uwagi na wykluczenie cyfrowe nie będę brał udziału w tej dyskusji, ale będę się starał obserwować jej przebieg, więc więcej spodziewam się w niej trolingu niż merytorycznych odpowiedzi. Z góry przepraszam za ortografię. Nie będę miał możliwości jej edycji z uwagi na wykluczenie cyfrowe tak samo jak na udział w dyskusji, którą sam kilka lat temu rozpętałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Jak na wykluczonego cyfrowo to nieźle Ci poszło z tym postem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę? A gdzie daty i miejsca? Zabrakło tego w tym poście, szczególnie iż piszę na forum portalu historycznym. A wiadomo powszechnie iż kolejne pokolenia które przyjdą po nas będą taką miały historię, jaką im zostawimy. Rzeczy, o których nie napiszemy, w ich świadomości nie będą istnieć. Z internetu korzystam od święta w bibliotece i nie mam wtedy czasu na uzupełnienie tego co piszę hipertekstem i nie zawsze trafnie argumentuję postawione przez siebie tezy. A więc po kolei: Tu nie chodzi eurokratom w tej sprawie o łamanie prawa konstytucyjnego przez PiS, ale o pieniądze, które nie trafią do ich kieszeni w wyniku działań PiS -u: www.wprost.pl/ar/529129/Gra-o-miliardy-euro-czyli-kulisy-nadzoru-nad-Polska/ Nie wspominam już iż kto ma media ten ma władze, mogąc dowolnie manipulować opinią publiczną. Zdecydowana większość komercjalnych mediów informacyjnych należą do firm z kapitałem Niemieckim. O wystąpienie Pani premier Beaty Szydło w europarlamencie:

wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Eksperci-oceniaja-przemowienie-Beaty-Szydlo-w-Parlamencie-Europejskim,wid,18113092,wiadomosc.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   

Doigraliśmy się! PiS dokoptował sędziów do trybunału konstytucyjnego, a już eurokratom cieknie po nogawkach. Na wniosek PO wprowadzono nadzór nad Polską!

Podobno nie wprowadzono. Przynajmniej Pani Premier Beata Szydło i Pan Minister Witold Waszczykowski zapewniali mnie o tym z ekranu telewizora podczas emisji programu TVP, kierowanej przez Pana Dyrektora Jacka Kurskiego, który z prawdomówności jest znany, więc niemożliwe, żeby to była nieprawda. Choć Intervojager zdaje się być bliżej władzy, niż zwykły oglądacz TVP, więc może wie lepiej.

Zapewne wie coś o jakimś "wniosku PO", o którym w TVP nie znalazłem informacji. Jaki to wniosek? Kiedy i przez kogo złożony?

Działania PO w tym wypadku śmiało mogę porównać do działania konfederacji Targowickiej przed zaborami.

A ja śmiało mogę porównać do Targowicy działania PiS z lat 2011-2014, które usiłowało zaangażować obce (choć sojusznicze) mocarstwo w śledztwo w sprawie wypadku lotniczego, a potem podważyć wybory samorządowe w 2014 roku, gdyż nr 1 miał wraży PSL i ludzie się mylili i niebacznie głosowali na PSL, choć chcieli na PiS. Jak w 2015 nr 1 miało PiS, to już fałszerstwem nie było.

No i jeszcze przypomnę, że w 1792 to zwolennicy Konstytucji 3 Maja mówili o postępie, Europie, demokracji, a targowiczanie w obronie tradycyjnych wartości walczyli, mając ryngraf z Maryją na piersiach i hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna" na ustach? O tym Łysiak nie pisał, czy tylko czytałeś wybrane fragmenty?

Edytowane przez jancet

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przejęzyczyłem się. Nadzór jest obecnie wprowadzany, o czym nie ma za dużo w internecie informacji, i zapewne, tak myślę zostanie z czasem krok po kroku wprowadzony. A to iż jestem, a raczej byłem bliżej władzy niż zwykły zjadacz chleba jest określeniem właściwym, ale nie będę przechwalał się efektami moich działań z zakresu psychologii, socjologii i cybernetyki społecznej. Czy ktoś jeszcze pamięta 21 tez przeciw cenzurze internetu? Humorystycznie tylko stwierdzę, iż być może to ja doprowadziłem do awarii samolotu prezydenta Kwaśniewskiego w Korei :) A teraz zadam ci iacet proste pytanie: do jakiej frakcji należy PO w europarlamencie? Z kolei Twoje porównanie PiS-u do targowicy jest w pełni jak na razie nietrafione, bo nie niosło za sobą tyle negatywnych dla nas konsekwencji, co działania PO ze stycznia tego roku. A teraz zagadka na którą nie oczekuję odpowiedzi: Czyje interesy reprezentuje PSL, i dla czego wypadło w ostatnich latach z areny politycznej? PiS skończy z resztą podobnie, bo łamie podstawowe zasady niezbędne do utrzymania się u władzy, wszystkie swoje niepowodzenia zwalając na PO, czym nie przekona do siebie większości elektoratu w następnych wyborach. Proszę mnie więcej nie pytać, co napisał Łysiak, czy też nie napisał, ale zacząć myśleć i rozumieć.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Konfederacja_targowicka

Przywódcy ludzi stojąc po przeciwnych stronach barykady nie raz posługiwali się pojęciami Boga, Honoru i Ojczyzny by osiągnąć swoje cele.

Edytowane przez intervojager

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2016 o 9:39 PM, jancet napisał:

No i nadzór został wprowadzony. Powinni mnie w TV zatrudnić za wróżkę. Z perspektywy czasu muszę przeanalizować swoje wcześniejsze wypowiedzi by poznać gdzie się myliłem, a gdzie miałem rację, bo temat nie został jeszcze wyczerpany, o czym informują ostatnio nas media.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   

Niestety, nigdy nie napisałem słów, które intervojager mi przypisał.  Coś mu się pomieszało.

 

Natomiast uważam, że jednym z podstawowych mechanizmów Unii Europejskiej jest nadzór nad praworządnością, niezależnością sądów, wolnością mediów i innymi wartościami w państwach, które do niej należą. Wstępując do tego klubu, zobowiązaliśmy się tego przestrzegać. Nie chcemy przestrzegać - to fora ze dwora. Albo zmienimy partię rządzącą, albo wyjdziemy z Unii, albo nas wywalą.

 

Gdy w referendum głosowałem za wejściem do Unii, przede wszystkim pragnąłem jakiegoś zewnętrznego nadzoru nad praworządnością w moim kraju. Wprawdzie wówczas obawiałem się bardziej betonowej lewicy, ale czasy się zmieniły.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja, biorąc udiał w referendum byłem za wstąpieniem do UE tylko dla tego by Polska nie stała się częścią bloku państw WNP. Byliśmy wtedy za słabi pod względem ekonomicznym, by konkurować na rynku europejskim i światowym. W tej chwili też potęgą ekonomiczną mimo wzrostu gospodarczego nie jesteśmy – większość produkcji przemysłowej oraz działalności handlowej w Polsce prowadzą podmioty z kapitałem zagranicznym. Pazerność na pieniądze podatników kolejnych ugrupowań politycznych i preferencje dla kapitału zagranicznego w tej kwestii nic się nie zmeniło w Polsce od momentu wstąpienia do UE. P.S. Ortografię prawdziłem przez https://polszczyzna.pl/sprawdzanie-pisowni/  

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   
W dniu 12.01.2022 o 2:26 PM, intervojager napisał:

Ortografię prawdziłem przez https://polszczyzna.pl/sprawdzanie-pisowni/ 

 

Kiepsko poszło:

Ja, biorąc udział w referendum byłem za wstąpieniem do UE tylko dlatego by Polska nie stała się częścią bloku państw WNP. Byliśmy wtedy za słabi pod względem ekonomicznym, by konkurować na rynku europejskim i światowym. W tej chwili też potęgą ekonomiczną mimo wzrostu gospodarczego nie jesteśmy – większość produkcji przemysłowej oraz działalności handlowej w Polsce prowadzą podmioty z kapitałem zagranicznym. Pazerność na pieniądze podatników kolejnych ugrupowań politycznych i preferencje dla kapitału zagranicznego w tej kwestii nic się nie zmieniło w Polsce od momentu wstąpienia do UE. P.S. Ortografię sprawdziłem przez https://polszczyzna.pl/sprawdzanie-pisowni/ 

O interpunkcji już nie wspomnę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.