Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Czy Europa bez pomocy USA przegrała by II wś?

Rekomendowane odpowiedzi

Trafniej byłoby nawet powiedzieć czy Anglia by przegrała, bo wówczas tylko ona nie dała się pokonać Niemcom. Jak myślicie czy bez USA Anglia przetrzymałaby jeśli tak to jak długo daliby rade?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Nie wydaje mi się, aby Wlk. Brytania była jakoś specjalnie zagrożona przez Niemcy. Na zachodzie doszło by po prostu do impasu. Ani III Rzesza ani Wlk. Brytania nie miały by na tyle dużo sił aby móc zagrozić rywalowi. Poza tym trzeba tutaj zwrócić uwagę na to jak duży procent całego sprzętu oraz ludzi na zachodzie należał do Amerykanów. To oni stanowili o sile aliantów na zachodzie, bez nich Wlk. Brytania była za słaba aby zaatakować Kontynent, ale jednocześnie na tyle mocna aby nie dopuścić do inwazji na Wyspy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Niemcy mogliby jednak przerzucić część wojsk na front wschodni, gdyby ZSRR przegrał, to upadek U.K.(w razie bierności USA) byłby kwestią czasu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Tutaj już wszystko zależało by od walk na wschodzie. Gdyby Niemcom udało by się rzeczywiście pokonać Rosję w miarę szybko to Wlk. Brytania istotnie mogła by się czuć zagrożona, masz całkowitą rację co do tego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Czy szybkie tempo rozprawienia się z ZSRR jest konieczne? Sam stwierdziłeś że U.K. nie była w stanie przeprowadzić skutecznego desantu w Europie? Co najwyżej Zawarto by pokój z Wlk. Brytanią, ja tam zachłanny nie jestem mi by tam cała Europa kontynentalna pod moimi rządami wystarczyła :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   

Tu chyba wszyscy mamy takie same zdanie . Samo U.K nie dałoby rady z III Rzeszą . Więc

Anglia rozbudowywałaby RAF i ewentualnie wspomagała , oraz inicjonowała jakieś powstania na terenie okupowanej Europy .

Niemcy mogliby jednak przerzucić część wojsk na front wschodni, gdyby ZSRR przegrał, to upadek U.K.(w razie bierności USA) byłby kwestią czasu.

Nie wydaje mi się , żeby upadek U.K byłby taki oczywisty . Ewentualne zwycięstwo nad ZSRR okupione byłoby ogromnymi stratami . Przy dłuższym okresie( jakieś 5 lat ) U.K mogło by być pokryte swastykom .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Jeśli Hitler dysponowałby całym przemysłem europejskim, to nawet zakładająć dużo większą wydajność Anglików U.K nie miałoby szans.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   

Im większy teren okupowany jest tym więcej wojsk okupacyjnych potrzeba ( styl Yody :lol: ) Na samą Rosję , Niemcy musieli dać sporą ( nie wiem może nawet Grupę Armii) ilość wojsk . Rządzeniem takim ogromnym terenem musi być niebywale trudne . A nuż dywersja , wysadzenie jakiegoś ważnego pociągu czy coś takiego . SOE zapewne działałoby i dostawy broni do ruchu oporu byłyby .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jednak gdyby nie Amerykanie i ich dostawy sprzętu Brytyjczykom mogłoby być ciężko wygrać w Afryce. A zwycięstwo Rommla na Czarnym Lądzie mogło by mieć niemałe konsekwencje. Z opanowaniem portów przeładunkowych w Iranie włącznie. Niemcy mogli by też dzięki temu zaatakować wojska rosyjskie od południa, więc na pewno były by większe szanse na zwycięstwo niż miało to miejsce w rzeczywistości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Tomku widać niezbyt dokładnie czytałeś co zamierzał zrobić Hitler z Polakami i rosjanami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Zajęcie przez Hitlera całej Europy faktycznie rozczłonkowało i rozdrobniło by jego siły na obszarze ładnych paru tysięcy kilometrów - czyli w każdym punkcie byłby słaby. Niewątpliwie, powstałaby szansa dla USA uderzenia w wybrany słaby punkt niemiecki - upłynęło by sporo czasu, zanim Hitler zdołałby ściągnąć wojska z innych odcinków. Moim zdaniem fizycznie Niemcy nie byliby w stanie zapewnić sobie całkowitej kontroli na obszarze od Uralu po Wyspy Brytyjskie, i od Spitsbergenu do Sycyli i Krety. Łącznie z wojskami sojuszniczymi mieli po prostu za mało sił.

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Widzę że jednak koledzy zapomnieli o tym co planował zrobić Hitler. Planował on mianowicie wysiedlić Rosjan za Ural, gdyby tak zrobił i wywiózł sprzęt z fabryk na zachód, to obszar na którym musiałyby stacjonować jego wojska zmniejszyłby. Macie całkowitą rację że gdyby jeden żołnierz przypadał na km2 to Hitler długo by swojego stanu posiadania nie utrzymał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
Planował on mianowicie wysiedlić Rosjan za Ural, gdyby tak zrobił i wywiózł sprzęt z fabryk na zachód, to obszar na którym musiałyby stacjonować jego wojska zmniejszyłby.

A co zrobiłby z obszarem wynoszącym pare milionów km2 ? I wreszcie - co by się stało w/g ciebie z ludnością zamieszkująca ten obszar?

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Przede wszystkim nie wiem dlaczego bierzecie tutaj pod uwagę USA skoro temat dotyczy sytuacji w której USA nie przystępują do wojny. Poza tym co do ludności to też można pospekulować. Przykładowo Niemcy wywożą na zachód cały ciężki sprzęt zagarnięty w Rosji, tak jak pisał już w4w. Wtedy już nie muszą stosować tak dużych sił do opanowana tego obszaru. Na zachodzie nie ma zagrożenia bo Wlk. Brytania bez pomocy USA nic nie zdziała, więc część z tych sił które stacjonowały na zachodzie teraz stacjonuje bardziej na wschód. Włosi mają więcej sił bo Brytyjczycy nie zagrażają im w Afryce więc część z nich mogą podesłać Niemcom. Wizja mocno fantastyczna, ale temat aż prowokuje do takich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
A co zrobiłby z obszarem wynoszącym pare milionów km2 ? I wreszcie - co by się stało w/g ciebie z ludnością zamieszkująca ten obszar?

Jak dla mnie to oni tam mogą mieszkać do końca świata :mrgreen: jednak Hitler planował ich wysiedlić za Ural. Co zrobić z tak olbrzymim obszarem? Nie wiem, może te parę milionów km2 wystarczyłoby Niemcom i zwiększyliby swoją ,,przestrzeń życiową'' .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.