Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

w4w   

Pewniaków w sensie, że nie wiadomo, które 2 drużyny wyjdą z grupy, a nie pewniaków w sensie, że mam wątpliwości czy Chelsea da sobie radę u siebie z APOEL-em :P Ty piszesz o tym, że Juve jest faworytem, a ja uważam, że Bordouax jest lepsze, Bordoaux wygrało ostatnie 15 czy 16 meczy z rzędu. A włoska liga jest raczej kiepska Werder w Niemczech byl 10 czy 11 a w Europie ogral Milan, Udinese i Inter. Bayern jest zdecydowanym faworytem tej grupy, teraz gra słabiutko, przegrał z Mainz, tyle że w meczach LM wystąpi z zdrowym Riberym, Tonim, Robbenem, Demichelisem i Van Bommelem cały szkielet drużyny będzie inny niż ostatnio z Mainz, zwłaszcza, że spekuluję się o zakupie jeszcze jednego obrońcy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Ty piszesz o tym, że Juve jest faworytem, a ja uważam, że Bordouax jest lepsze, Bordoaux wygrało ostatnie 15 czy 16 meczy z rzędu. A włoska liga jest raczej kiepska

Francuska też nie należy do potentatów;)

PS Albinosie, co do postawy Owena może jakiś zakład? wink.gif

Po tym jak ostatnio z kumplem przegrałem 0,5 nie zakładam się:P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ty piszesz o tym, że Juve jest faworytem, a ja uważam, że Bordouax jest lepsze, Bordoaux wygrało ostatnie 15 czy 16 meczy z rzędu.

A z jakimi to drużynami wygrało Bordeaux? Milan, Inter, Sevilla, Real?

Bayern jest zdecydowanym faworytem tej grupy, teraz gra słabiutko, przegrał z Mainz, tyle że w meczach LM wystąpi z zdrowym Riberym, Tonim, Robbenem, Demichelisem i Van Bommelem cały szkielet drużyny będzie inny niż ostatnio z Mainz, zwłaszcza, że spekuluję się o zakupie jeszcze jednego obrońcy.

A ja uważam, że to Juve jest faworytem z trzema świetnymi Brazylijczykami Diego, Felipe Melo i Amauri.

Po tym jak ostatnio z kumplem przegrałem 0,5 nie zakładam sięwink.gif

Od razu 0,5... Może być piwo :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Francuska też nie należy do potentatów;)

W rankingu UeFa w poprzednim roku Włosi zdobyli 11.375 pkt, a Francuzi 11 pkt, Anglicy 15... Tak, więc masz rację, że obie ligi nie należą do najsilniejszych, jednak między nimi dwoma nie ma większej różnicy, a jeśli dodamy do tego, że Bordoaux to mistrz, a Juventus nie, to jak dla mnie Bordoax może byc silniejsze. Choc kto wie może i Bayern się potknie choc nie bardzo wiem jaka obrona przetrzyma napór Robben-Ribery-Basti-Olic-Gomez-Klose.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Don Pedrosso jeśli uważasz Felipo Melo za świetnego gracza, który w rzeczywiści w poprzednim sezonie strzelił 2 gole miał 1 asystę i 11 żółtych kartek to Juventus nie powinien być żadną przeszkodą dla Bayernu.

Amauri 12 goli Gomez 24

Diego 12 goli i 7 asyst Ribery 9 goli i 11 asyst

A do kogo chcesz porównywać Klosego, Robbena, Olica, Van Bommela, Lahma itd W sumie to poza Buffonem no i może Chiellinim to wątpię, żeby ktoś się załapał do pierwszej 11 Bayernu :P Sorry za 2 posty pod sobą

Edytowane przez w4w

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Don Pedrosso jeśli uważasz Felipo Melo za świetnego gracza, który w rzeczywiści w poprzednim sezonie strzelił 2 gole miał 1 asystę i 11 żółtych kartek to Juventus nie powinien być żadną przeszkodą dla Bayernu.

A ty Melo uważasz za drugiego Kake? To jest defensywny pomocnik. Dam może porównanie- to ma być taki Makalele, czy Tacchinardi. Ponadto nie odpowiedziałeś na moje pytanie, z jakimi to przeciwnikami wygrywało Bordeaux?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Melo to defensywny pomocnik i miał 2 gole i 1 asystę, a rezerwowy Borowski w Bayernie 5 goli i 1 asystę :P

Bordaux gra w lidze francuskiej, mam Ci wkleic tabelę ligi francuskiej? Napisałem wyraźnie, że jestem ciekaw jak ta drużyna zaprezentuje się w Europie, a Ty mnie pytasz jak się prezentowała, jak nie grała to jak mogła się prezentowac?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Melo to defensywny pomocnik i miał 2 gole i 1 asystę, a rezerwowy Borowski w Bayernie 5 goli i 1 asystę wink.gif

Na podstawie ilości strzelonych bramek chcesz rozliczać/oceniać defensywnych pomocników?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bordaux gra w lidze francuskiej, mam Ci wkleic tabelę ligi francuskiej?

Liga francuska to nie liga włoska- to raz. Dwa- i Juve, i Bordeaux to trochę inne drużyny niż w poprzednim sezonie. Trzy- pytając się o mecze miałem na myśli sparingi w okresie przygotowawczym. Cztery- napisałeś, że Bordeuax może być silniejsze.

Melo to defensywny pomocnik i miał 2 gole i 1 asystę, a rezerwowy Borowski w Bayernie 5 goli i 1 asystę wink.gif

Gole Makalele można policzyć na palcach u jednej ręki a uważa się go za jednego z najlepszych defensywnych pomocników.

A do kogo chcesz porównywać Klosego, Robbena, Olica, Van Bommela, Lahma itd W sumie to poza Buffonem no i może Chiellinim to wątpię, żeby ktoś się załapał do pierwszej 11 Bayernu tongue.gif

A znasz takie piłkarskie porzekadło: "mecz meczowi nie równy"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
Liga francuska to nie liga włoska- to raz. Dwa- i Juve, i Bordeaux to trochę inne drużyny niż w poprzednim sezonie. Trzy- pytając się o mecze miałem na myśli sparingi w okresie przygotowawczym. Cztery- napisałeś, że Bordeuax może być silniejsze.

Według rankingu UEFY za poprzedni sezon liga włoska jest silniejsza o niespełna 3%. A przypominam, że porównijemy mistrza Francji z vicemistrzem Włoch.

Gole Makalele można policzyć na palcach u jednej ręki a uważa się go za jednego z najlepszych defensywnych pomocników.

Masz rację z tą różnicą, że Makalele powszechnie uważało się za jednego z najlepszych(jak nie najlepszego) defensywnego pomocnika świata, a z opinią, że Mele to jeden z najlepszych DM jeszcze się nie spotkałem.

A znasz takie piłkarskie porzekadło: "mecz meczowi nie równy"?

Pewnie, ze Kobylin może raz na jakiś czas pokonac Zagłębie Lubin co nie zmienia faktu, że częściej na boisku wygrywają drużyny z lepszymi piłkarzami.

Może sobie porównac na ile są wyceniani poszczególni gracze:

http://www.transfermarkt.de/de/verein/506/...te_sort_mw.html

http://www.transfermarkt.de/de/verein/27/f...te_sort_mw.html

Nie zapomnij w Bayernie o Robbenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Według rankingu UEFY za poprzedni sezon liga włoska jest silniejsza o niespełna 3%. A przypominam, że porównijemy mistrza Francji z vicemistrzem Włoch.

Piłka nożna to nie statystyki. Jak Ty chcesz przełożyć te 3% na gole, asysty, kartki?

Masz rację z tą różnicą, że Makalele powszechnie uważało się za jednego z najlepszych(jak nie najlepszego) defensywnego pomocnika świata, a z opinią, że Mele to jeden z najlepszych DM jeszcze się nie spotkałem.

Masz rację, z taką opinią o Melo się nie spotkałem, ale skoro Makalele uważany jest za jednego z najlepszych to możemy stawiać go jako wzór dla defensywnego pomocnika. Zresztą sama nazwa wskazuje, że piłkarz grający na tej pozycji ma bronić, rozbijać ataki a nie strzelać bramki.

Pewnie, ze Kobylin może raz na jakiś czas pokonac Zagłębie Lubin co nie zmienia faktu, że częściej na boisku wygrywają drużyny z lepszymi piłkarzami.

Może sobie porównac na ile są wyceniani poszczególni gracze:

http://www.transfermarkt.de/de/verein/506/...te_sort_mw.html

http://www.transfermarkt.de/de/verein/27/f...te_sort_mw.html

Nie zapomnij w Bayernie o Robbenie.

Możemy sobie porównać który klub jest wyżej w rankingu klubowym:

http://sport.onet.pl/0,1248675,2023172,,ra...,wiadomosc.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
Piłka nożna to nie statystyki. Jak Ty chcesz przełożyć te 3% na gole, asysty, kartki?

Jeśli nie przy pomocy statystyk, to przy pomocy czego zamierzasz porównywać dane kluby? Tabela ligowa to też statystyka.

Masz rację, z taką opinią o Melo się nie spotkałem, ale skoro Makalele uważany jest za jednego z najlepszych to możemy stawiać go jako wzór dla defensywnego pomocnika. Zresztą sama nazwa wskazuje, że piłkarz grający na tej pozycji ma bronić, rozbijać ataki a nie strzelać bramki.

Melo daleko do tego wzoru... Po za tym porównywanie pomocy Juve Tiago , Claudio Marchisio , Christian Poulsen , Diego , Hasan Salihamidzic do pomocy Bayernu Tymoszczuk Robben Ribery Altintop/Schweinsteiger Olic, to jak porównywanie transferów Realu do transferów Lecha :P

Możemy sobie porównać który klub jest wyżej w rankingu klubowym:

A nie prościej przypomniec sobie, z którego koszyka losowany był Bayern, a z którego Juventus?

http://www.90minut.pl/ranking_uefa.php?i=1&id_sezon=75

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie przy pomocy statystyk, to przy pomocy czego zamierzasz porównywać dane kluby? Tabela ligowa to też statystyka.

Nie łap mnie za słówka, doskonale wiesz o co mi chodziło.

Melo daleko do tego wzoru...

Za to Borowski idealnie się w niego wpisuje...

Po za tym porównywanie pomocy Juve Tiago , Claudio Marchisio , Christian Poulsen , Diego , Hasan Salihamidzic do pomocy Bayernu Tymoszczuk Robben Ribery Altintop/Schweinsteiger Olic, to jak porównywanie transferów Realu do transferów Lecha

Porównywanie nie ma sensu, bo Juve skrzydłowymi nie gra(tak swoją drogą Salihamidzic będzie raczej występował na pozycji lewego obrońcy). Wystarczy spojrzeć na skład z ostatniego meczu w lidze. Ponadto transfery Bayernu jak na razie nie są adekwatne do ich gry, słabiutko zaczęli, 2 remisy i porażka. Takie statystyki i to jeszcze w lidze słabszej od Serie A.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   

Nie no bez przesady, rozumiem, że wyżej cenić Bayern, mimo że gra drugi sezon totalną padakę, ale Bordeaux? Argument, że to mistrz swojego kraju, że wygrał ileś tam meczu z rzędu zbyt inteligentny nie jest - taki Celtic potrafił wygrywać swoją lige zwyciężając niemal w każdym spotkaniu, ale czy to czyniło go silnym w Lidze Mistrzów? Poza tym kto taki wspaniały gra w Bordeaux poza nieopierzonym Gourcouffem? Wiele osób słabo zorientowanych w Serie A po calciopoli lekceważy Juventus, ale to wciąż bardzo silny zespół - Buffon, Cannavaro (w inauguracyjnym meczu pokazał światową klasę jak za swych najlepszych lat), Chiellini, Diego - te nazwiska mówią same za siebie to zawodnicy absolutnie światowej klasy. Z powodu nieobecności Juve w pucharach wielu zapomniało o walorach takich piłkarzy jak choćby Camoranesi czy Del Piero, który przeżywa drugą młodość. Błędem jest także lekceważenie Felipe Melo - kto uważnie śledził poprzedni sezon Serie A i Puchar Konfederacji przyzna, że to świetny zawodnik, który o ile nie zaliczy zniżki formy, może szybko stać się jednym z czołowych zawodników na swej pozycji na świecie.

Poza tym - rok temu dużo słabszemu niż teraz Juventusowi również nie dawano większych szans z Realem i Zenitem, a tymczasem zajął pierwsze miejsce w grupie, ośmieszając wręcz lalusiów z Madrytu.

Melo daleko do tego wzoru... Po za tym porównywanie pomocy Juve Tiago , Claudio Marchisio , Christian Poulsen , Diego , Hasan Salihamidzic do pomocy Bayernu Tymoszczuk Robben Ribery Altintop/Schweinsteiger Olic, to jak porównywanie transferów Realu do transferów Lecha

No litości, żeby robić z przeciętnych grajków Olica, Altintopa, wiecznie kontuzjowanego Robena, chimerycznego Schweinsteigera piłkarskich bogów? Skład Bayernu nawet na papierze nie jest jakiś świetny - ktoż tam jest taki wybitny poza Riberym to ja nie wiem - Klose, który najlepsze lata ma za sobą (piłkarz pokroju Trezegueta, kiedyś dużo lepszego snajpera), wypalony Toni? Lahm - ok, jeden z lepszych bocznych obrońców na świecie, tutaj Bayern jest dużo lepszy od Juve, ale poza nim kto tam gra w obronie? De Michelis? Daniel Van Buyten? Samo porównywanie ich do graczy klasy Cannavaro i Chielliniego nie ma sensu, nie umywają się do nich. Już nawet nie wspominam o bramkarzach, bo zestawianie ze sobą Rensinga czy tam Butta z Buffonem, to jak porównywanie ... Lecha z Realem.

A nie prościej przypomniec sobie, z którego koszyka losowany był Bayern, a z którego Juventus?

No tak, bo przecież nie od dziś wiadomo, że koszyk z którego drużyna jest losowana doskonale odzwierciedla jej siłę, gdzie takiemu Realowi czy Interowi do potężnej Sewilli :P

PS. Jak ktoś mądry kiedyś powiedział, są trzy rodzaje kłamstw: kłamstwo, wielkie kłamstwo i statystyki. Tak więc nie sugerowałbym się w takim stopniu tymi ostatnimi, zwłaszcza, że piłka nożna to sport nieprzewidywalny, a na boisku nie grają nazwiska, tylko piłkarze.

Edytowane przez Regulus

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Nie łap mnie za słówka, doskonale wiesz o co mi chodziło.

Najpierw stwierdzasz, że statystyki nie mają żadnego znaczenia, potem przedstawiasz własne statystyki, a jak na koniec udowadniam Ci, że statystyki uefy wskazują wyższośc Bayernu to żądasz ode mnie żebym się domyślał o co Ci chodzi. Nie musisz odpisywac, przecież powinienem doskonale wiedziec co mi odpiszesz :)

Za to Borowski idealnie się w niego wpisuje...

Borowski to przeciętniak, który w Bayernie byłby 3 DM(jeśli wygrałby rywalizację z Ottlem) a mimo wszystko ma lepsze statystki niż ktoś kogo przedstawiasz jako gwiazdę Juventusu.

Porównywanie nie ma sensu, bo Juve skrzydłowymi nie gra(tak swoją drogą Salihamidzic będzie raczej występował na pozycji lewego obrońcy). Wystarczy spojrzeć na skład z ostatniego meczu w lidze. Ponadto transfery Bayernu jak na razie nie są adekwatne do ich gry, słabiutko zaczęli, 2 remisy i porażka. Takie statystyki i to jeszcze w lidze słabszej od Serie A.

Tak się składa, że właśnie Ci napisałem skład z ostatniego meczu :lol: 5 pomocników i brak skrzydłowych? :P

Bayern zaczął słabiutko bo kontuzjowani są Demichelis, Ribery, van Bommel, Toni a Robben dopiero teraz dołączył do drużyny. Ciekaw jestem jakie wyniki miałoby Juve grajac bez Diego, Melo, Chielliniego i jeszcze 2 podstawowych graczy. A to, że Serie A jest lepsza od Bundesligi to żart? A jak nie żart to przypomnij sobie wyniki Werderu z Interem, Milanem i Udinese.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.