Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

w4w   

Jak ściągali Cashleya Cole'a to fifa nie była tak stanowcza, widac zrobili się stanowczy dopiero wtedy, jak Abramowicz przestał dokonywać transferów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Za Cole'a Chelsea dostała od FA, bodaj 300 tys. kary. Z tego co wiem, to sprawa ponoć ciągle jest w toku, i nad ekipą Abramowicza wiszą trzy punkty ujemne. Ale co ciekawe, FIFA ponoć chce się dobrać teraz do skóry Fergusonowi za sprowadzenie z Le Havre 16-letniego piłkarza. I teraz pytanie. Robią to, bo istotnie ich tak to boli, czy dlatego, że ekipy angielskie zdominowały rozgrywki europejskie w ostatnich kilku sezonach, a Blatterowi i Platiniemu nie pasuje to?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
Za Cole'a Chelsea dostała od FA, bodaj 300 tys. kary

W ile minut Abramowicz zarabia 300 tys?

Sądzę, że to ostatni rok hegemoni wielkiej czwórki w Anglii, Liverpool ledwie dyszy finansowo, tak samo Manu, Abramowiczowi Chelsea pewnie niedługo się znudzi i mistrzem będą chłopcy Wengera. Piękne marzenie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
W ile minut Abramowicz zarabia 300 tys?

Ale to wiesz, teraz od FIFA Chelsea dostała bodaj 170 tys. Ale ogólnie chodziło mi o sam fakt. Taka dodatkowa informacja.

Sądzę, że to ostatni rok hegemoni wielkiej czwórki w Anglii, Liverpool ledwie dyszy finansowo, tak samo Manu, Abramowiczowi Chelsea pewnie niedługo się znudzi i mistrzem będą chłopcy Wengera. Piękne marzenie biggrin.gif

Pierwsze primo, nie ManU, to jest określenie maksymalnie obraźliwe, a odnosi się do tragicznej śmierci piłkarzy United w Monachium. Taka mała prośba z mojej strony:) Drugie primo. Jeśli piszesz o końcu dominacji Bog Four w Anglii... to czemu piszesz o mistrzostwie Kanonierów;)? Przecież Arsenal jest częścią Big Four:P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
Pierwsze primo, nie ManU, to jest określenie maksymalnie obraźliwe, a odnosi się do tragicznej śmierci piłkarzy United w Monachium.

???????? ManU obraźliwe? Zawsze tak mówiło się na tą drużynę, nawet oficjalna strona Manchesteru tak się nazywa? Mogę wiedziec na podstawie czego wymyśliłeś sobie tą bzudrę?

Jeśli piszesz o końcu dominacji Bog Four w Anglii... to czemu piszesz o mistrzostwie Kanonierów;)? Przecież Arsenal jest częścią Big Four:P

Nie bardzo wiem, gdzie widzisz sprzeczność, w tym, że imho dojdzie do końca wielkiej czwórki czyli za rok w pierwszej czwórce nie będzie kogoś z obecnej wielkiej czwórki z tym, że jeden z klubów z tej wielkiej czwórki zdobędzie mistrzostwo?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Co do skrótu, proponuję zajrzeć tutaj: http://redlog.pl/2008/12/25/chyba-nie-lubi...zyli-znow-o-fa/

Komentarz z 25 grudnia 2008 z 20:17 i 20:49.

Albo to:

http://manusite.pl/?co=aktualnosci&id=17549

http://mufctilldeath.blogspot.com/2009/07/...houldnt-be.html

http://manutdpeople.com/Thread-Why-We-Don-t-Say-Man-U

http://community.manutd.com/forums/t/4772.aspx

Na przyszłość zanim napiszesz, że ktoś głosi bzdury, sprawdź czy aby nie ma racji. I wskaż mi, w którym miejscu oficjalna strona MUFC (nie strona kibiców, ale oficjalna strona klubu), używa tego skrótu.

Nie bardzo wiem, gdzie widzisz sprzeczność, w tym, że imho dojdzie do końca wielkiej czwórki czyli za rok w pierwszej czwórce nie będzie kogoś z obecnej wielkiej czwórki z tym, że jeden z klubów z tej wielkiej czwórki zdobędzie mistrzostwo?

Nie sprzeczność, tylko zrozumiałem to w ten sposób, jakbyś AFC nie zaliczał do Big Four;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
Na przyszłość zanim napiszesz, że ktoś głosi bzdury, sprawdź czy aby nie ma racji. I wskaż mi, w którym miejscu oficjalna strona MUFC (nie strona kibiców, ale oficjalna strona klubu), używa tego skrótu.

W linku, który mi podałeś jest napisane, że dla fanów ManU to określenie jest obraźliwe. A jednocześnie strona fanów(nie oficjalna sorry), nazywa się manusite.pl. Po za tym:

to the older supporters and to see United fans using it now is shameful.

here in Austria, Germany and Switzerland EVERYBODY says ManU, on TV, in newspapers, on radio, everywhere.

Todays younger generation dont mean it in a derogatory sense,

I've noticed that a lot of bandwagon fans, like kids use the term often.

Z tego i z innych wypowiedzi wynika, że skrót ManU jest obraźliwy dla starszych fanów, jednocześnie jest powszechnie używany przez młodszych. Jeżeli kibic ManU określa swój klub ManU to w żaden sposób nie można powiedziec, że ten skrót jest obraźliwy. Dlatego bzdurą jest twierdzenie, że określenie ManU jest obraźliwe. To tak jakby powiedziec, że obraźliwe dla fanów Tottenhamu jest nazywanie ich Żydami, skoro oni sami tak siebie nazywają.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Naprawdę nie rozumiesz w czym rzecz? Bzdurą, to jest gadanie, że kibice MU używają tego skrótu świadomie, wiedząc co on oznacza. Na większości for/serwisów, stali bywalcy piętnują takie zachowanie. Określenia "ManU" używają osoby, które sami Anglicy nazywają kibicami sezonowymi. Przykład z Tottenhamem pokazuje, że albo nie do końca wiesz o czym piszesz, albo istotnie nie rozumiesz problemu. Kibice Spursów wręcz podkreślają, że jest to klub żydowski. Słyszałeś o czymś takim jak Yid Army? To, że prezesem ekipy z White Hart Lane jest Żyd, to przypadek? To, że podczas spotkań w okresie świątecznym puszczana jest kolęda "Noel" z zamianą słów "born is the King of Israel" na "born is the King of White Hart Lane", to też przypadek? A to, że po ściągnieciu Klinsmanna śpiewali "Chim chiminee, Chim Chim churoo, Jurgen was a German but now he is Yiddo!", to też przypadek? Podałeś przykład klubu, który identyfikuje się z tym określeniem dość wyraźnie na najróżniejsze sposoby. Tymczasem prawdziwi kibice United (tacy którzy są z klubem od dłuższego czasu, a nie na pół roku, żeby zmienić go na inny), jak i zarząd plus piłkarze, odżegnują się od określenia ManU. Jak Sheringham któregoś razu przez przypadek użył tego określenia, dostał po głowie od Fergusona. Jeszcze raz, przeczytaj dobrze to co zalinkowałem, a potem pisz. Żaden prawdziwy kibic United, znający i szanujący historię klubu, nie użyje tego określenia. Ale co tam mogą wiedzieć ludzie związani z tym klubem od lat;) Polecam ten fragment [za: www.manusite.pl: dostęp na 4.09.2009 r.]:

Słowo "manure" (czytamy manju:r) znaczy ni mniej, ni więcej: gnój bądź obornik. A przywodzi na myśl właśnie drużynę United członem Man U. Całość można przetłumaczyć jako: Duncan Edwards to gnój gnijący w grobie. Człowieku, jesteś zwykłym gnojem i gnijesz w grobie" Niezbyt wyszukane, prawda? Szczególnie, że słowo manure oraz grave nabrały upiornego wrażenia (bo były pisane, by je wywołać) po monachijskiej katastrofie 6 lutego 1958 r., która pochłonęła życie ośmiu piłkarzy MU, w tym samego Duncana Edwardsa. Fanów WBA spotkała za to zasłużona kara. Po meczu w sezonie 1964-65 doszło do bitwy między fanami obu drużyn. Na Scoreboard End kibice WBA musieli salwować się ucieczką. Ale upiorna piosenka dopiero rozpoczynała swoją karierę...

(...)

Podobne działanie na fanów Man Utd miała przyśpiewka wymyślona przez fanów Leeds United i Liverpoolu. Tutaj sympatycy rywali również nie znali litości i podczas meczów z Czerwonymi Diabłami śpiewali: Man U Never Intended Coming Home, co nawiązywało wprost do tragedii monachijskiej (pierwsze litery sloganu tworzą wyraz MUNICH - po angielsku Monachium). Inna wersja to: Man U Man U went on a plane, Man U Man U never came back again. Obecnie sformułowanie "Man U" w sensie negatywnym wyszła już właściwie z użycia.

Jeśli złośliwe przyśpiewki, bazujące na czyjejś śmierci, są dla Ciebie ok, to już naprawdę nie wiem co powiedzieć. To, że starsi kibice mocniej to odczuwają, to nic dziwnego. Oni pamiętają te wydarzenia bezpośrednio. Jednak nie zmienia to faktu, że pewne przyśpiewki i określenia stworzono z myślą o obrażaniu i naśmiewaniu się z ofiar tragedii. I to że minęło ileś tam lat od tego, niczego nie zmienia.

nazywa się manusite.pl

Podkreśliłem Ci stosowny fragment. Gdyby było "manu-site.pl" czy "manu.pl", to ok, coś jest nie tak. Ale tak jest jeden wyraz, a to zmienia trochę postać rzeczy. Choć i tak może to budzić kontrowersje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Na fali ostatnich wydarzeń, co sądzicie o ostatecznym (?) ustaleniu kary dla Witsela na pauzowanie w 8 meczach ligowych i 250 euro kary? Niezgoda wobec tej decyzji jednoczy Polaków jeszcze bardziej niż sprzeciw wobec rosyjskiej polityki historycznej ;) Rzecz jasna, wielu chciałoby wysłać Witsela na dożywotnią emeryturę, wielu chciało, by grzywna była tak duża, by musiał nią spłacać przez następne 25 lat, ale... Czy są podstawy? Przypominam sobie tylko jeden przypadek umyślnego, tak brutalnego, faulu: Roy Keane na Alf-Inge Hallandzie. Nogi mu nie złamał, ale w zasadzie przypieczętował koniec jego kariery w wieku niespełna 30 lat. Irlandczyk nie mógł zagrać w następnych 5 meczach i musiał zapłacić 150 tys. funtów. Teraz pytanie, na ile sytuacja "Wasyla" jest podobna do sytuacji Hallanda? Wasilewski na pewno wróci do grania, tylko nie wiadomo na jakim poziomie. Zresztą, wymiar kary to subiektywna sprawa dla każdego, myślę, że Wasilewskiemu i tak jest to obojętne, bo ta kasa nie trafi chyba do jego kieszeni (ale ponoć wybiera się do sądu). Natomiast co do stwierdzenia, iż komisja wydająca orzeczenie "nie mogła jednoznacznie potwierdzić celowości tak brutalnego zagrania", nie ma moim zdaniem zupełnie żadnych podstaw. Przecież, gdy piłkarz A biegnie do piłki, którą wybija piłkarz B, to piłkarz A albo przeskakuje nad nogami B albo stara się zatrzymać piłkę swoim ciałem, a nie celuje jedną nogą w wybijającego!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Przecież, gdy piłkarz A biegnie do piłki, którą wybija piłkarz B, to piłkarz A albo przeskakuje nad nogami B albo stara się zatrzymać piłkę swoim ciałem, a nie celuje jedną nogą w wybijającego!

No to chyba jednak nie jest takie proste;) Wystarczy że A i B mają podobną odległość do piłki, i B zdąży mimo wszystko pierwszy wybić piłkę. Wtedy A może mieć problemy z zatrzymaniem się tudzież cofnięciem nogi. Sam byłem kiedyś świadkiem podobnej sytuacji. Kolega podczas meczu złamał nogę. A właściwie inny kolega mu ją złamał, ale całkowicie nieumyślnie. Zwyczajnie obaj chcieli do piłki dopaść, i tamten nie trafił w piłkę. Tutaj jednak na filmikach widać, że Witsel startuje z wyprostowaną nogę. Nawet nie stara się uniknąć tego. A o ile mnie pamięć nie myli, już podczas MŚ w 2002 sędziowie dostali specjalne pouczenie, aby ataki wyprostowaną nogą karać szczególnie ostro. Ale co poradzić, skoro faule takie jak ten Bosingwy sprzed roku, uchodzą piłkarzom na sucho...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
No to chyba jednak nie jest takie proste;) Wystarczy że A i B mają podobną odległość do piłki, i B zdąży mimo wszystko pierwszy wybić piłkę.

Faktycznie, taką sytuację pominąłem.

Tutaj jednak na filmikach widać, że Witsel startuje z wyprostowaną nogę. Nawet nie stara się uniknąć tego.

<- 1:34, wyraźnie widać, jak Witsel kieruje nogę w stronę ziemi tak jakby chciał trafić w nogę Wasyla. Oczywiście można założyć, że Witsel chciał zablokować piłkę, ale on sam chyba niczego takiego nie powiedział (albo tego nie znalazłem), jedynie na stronie "Faktu" ;) podano, że starał się chronić swoje nogi. Pewne jest, co często się cytuje, że powiedział, że nie chciał faulować umyślnie, co jest dość, jakby to powiedzieć... nieprawdziwe. Gdyby każdy tak zgrabnie nieumyślnie faulował, złamań nóg na boiskach pewnie byłoby 5x więcej. Nie zdziwiłbym się zresztą, gdyby Witsel zechciałby tak zrobić przez agresywny (ale niełamiący nóg) styl gry polskiego obrońcy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

@ Albinos

Napisałem, że fani Tottenhamu sami siebie nazywają Żydami, Ty stwierdzasz, że nie mam pojęcia o czym piszę i podajesz mi przykłady na to, że kibice Spurs nazywają się Żydami. Kompletnie nie mam pojęcia o co Ci chodzi.

A co ManU to kiedyś byc może określenie ManU było obraźliwe, teraz już w obraźliwym kontekście nikt go nie używa.

@ Tofik

Wittsel nie zasłużył na tak długą dyskwalifikację.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Napisałem, że fani Tottenhamu sami siebie nazywają Żydami, Ty stwierdzasz, że nie mam pojęcia o czym piszę i podajesz mi przykłady na to, że kibice Spurs nazywają się Żydami. Kompletnie nie mam pojęcia o co Ci chodzi.

Drogi w4w, to że nie rozumiesz, to widzę. Chciałem pokazać, jak kompletnie nie pasujący przykład dałeś. Kibice Tottenhamu na najróżniejsze sposoby wiążą się z tym określeniem. Potem pokazuję, że kibice MUFC wręcz przeciwnie, reagują alergicznie na określenie "ManU". To ja właśnie nie rozumiem, po co dałeś przykład z Tottenhamem. Co do samego określenia. Jeśli nie zauważyłeś jeszcze, to na samym początku gdy napisałem, że jest to określenie obraźliwe dla kibiców United, dopisałem że nieużywanie tego jest taką moją małą prośbą. Pominę Twoją reakcję. A to czy prośbę spełnisz, czy nie, to Twoja sprawa. Ja temat skończyłem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Drogi Albinosie Ty sam nie rozumiesz cytatów, które mi podajesz. W linkach, które zamieściłeś kilka postów pokazałem Ci posty, z których wynika, że kibice Manchester sami używają określenia ManU. Tak, więc porównanie między Spurs a United jest jak najbardziej zasadne. A to, że niektórym nie podoba się używanie manu czy yid to inna sprawa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.