Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
FSO

Quiz II wojna światowa - edycja 2009

Rekomendowane odpowiedzi

1234   

Żaden stalag, żadni jeńcy. Małą podpowiedź-poszukaj tematu, w którym się "specjalizuję". I jeszcze jedna-nie miało to nic wspólnego z Niemcami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Uff... To mi dałeś popalić! ;)

To musi być w takim razie coś z Rosjanami, no bo niby z kim innym?!

Edytowane przez Iwan Iwanowski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Doszło tu do odbicia więźniów w Żołyniu. Jedna z większych akcji bojowych AK.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
1234   

Memoriał jak sama nazwa wskazuje jest to pismo do kogoś.

I odstosunkujcie się wreszcie od tych Żydów, już pisałem, że to, co pojawia pierwsze na google to niekoniecznie jest to, o co mi chodzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ale NRohirrim nic nie pisał o żydach, tylko o więźniach, czy te słowa stosuje się zamiennie?!

Żołyń leżał chyba w Polsce, a przez Polskę przewinęli się Niemcy i Rosjanie. Jak z żadnym z nich, ani nawet z żydami nie miało to nic wspólnego, to to chyba nie jest II woja światowa.

Strzelam:

Amerykański pilot bombowca lecącego na pomoc Powstaniu Warszawskiemu został zestrzelony w okolicach Żołynia i znaleźli go polscy partyzanci. Wystosowali do swych przełożonych list, żeby gościa rozstrzelać, a odpowiedź była pozytywna - z punktu widzenia partyzantów. O.

Edytowane przez FSO
Nazwy narodowości piszemy jednak z wielkiej litery -> Żydzi, Francuzi, Amerykanie... Pozdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
1234   

No dobra, partyzanci, do tego doszliśmy. Podpowiem, że nie chodziło tu o partyzantkę wojskową a polityczną. Jaką? Wystarczy poczytać moje posty w różnych działach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Trochę za bardzo nie wiem o co chodzi, zwłaszcza jak mówi się, że ee mówiłem o Żydach, ale oddaję strzał - Armia Krajowa?

Swoją drogą, memoriał, wiem, że to rodzaj listu, petycji, ale mi się bardziej ten wyraz kojarzy z pomnikiem, jakimś monumentem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

AL, AK czy BCh to były zawsze oddziały wojskowe; podporządkowane, za to były różnym organizacjom politycznym. Partyzanckimi nazywane ze względu na sposób prowadzenia walki. Co to za partyzantka niewojskowa ? Nie wojskowe siły zbrojne ?

Edytowane przez harry

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

bardzo proszę o stosowanie się do zasad quizu. Posty - wycieczki osobiste, pozatematowe czy dywagacje p.t. czy dana organizacja byla polityczna czy nie - będą usuwane.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
1234   

Jejku, wystarczy zobaczyć o jakiej organizacji piszę najczęściej. Proste jak drut.

A co do "niewojskowej konspiracji"- taka na przykład Delegatura Rządu (to nie jest to, o co pytam) była jak najbardziej strukturą konspiracyjną, ale nijak nie chce być strukturą wojskową.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.