Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Inga

Pilot dostał rozkaz zestrzelenia UFO

Rekomendowane odpowiedzi

Inga   

Domyslam się jak skrajne emocje wywoła u niektórych albo też u większości z Was ten temat ale cóż, tak naprawdę, mnie on interesuje, choc bez popadyzmu w przesadyzm. :wink:

W każdym razie potraktujcie go jako miłe i bezinteresowne wprowadzenie w weekend. :lol::B):

Pilot dostał rozkaz zestrzelenia UFO

Rozkaz brzmiał: Uaktywnić wszystkie rakiety. Wystrzelić bez ostrzeżenia. Porucznik Milton Torres, amerykański pilot myśliwców stacjonujący w bazie w Wielkiej Brytanii, wspomina, iż tylko raz w życiu otrzymał takie polecenie - podaje Polska The Times.

z5835309n.jpg

Zaraz po starcie alarmowym z bazy RAF, w Manston w hrabstwie Kent, skierował pilotowany przez siebie samolot odrzutowy typu F86D Sabre na wschód. W pewnej chwili zauważył punkt poruszający się na ekranie radaru. Wskazywał on na obecność w odległości około 25 km samolotu wielkości co najmniej bombowca B-52 - podaje Polska The Times.

Gdy Torres przygotowywał się do wystrzelenia rakiet, tajemniczy samolot po prostu zniknął z radaru.

Zdarzenie miało miejsce 20 maja 1957 r. 24-letniemu wtedy pilotowi polecono, by nikomu nie mówił o tym, co przeżył. Wczoraj opinia publiczna dowiedziała się o wypadku w wyniku udostępnienia przez brytyjskie ministerstwo obrony akt dotyczących wypadków związanych z rzekomym pojawianiem się UFO w przestrzeni powietrznej Wielkiej Brytanii. To jedyny znany przypadek, gdy pilot myśliwca dostał rozkaz zestrzelenia tego typu obiektu - czytamy w Polska The Times.

77-letni dziś Torres w rozmowie z "The Times" oświadczył, że dzień po zdarzeniu odwiedził go Amerykanin z Narodowej Agencji Bezpieczeństwa i ostrzegł, że jeśli kiedykolwiek coś powie, nigdy więcej nie poleci już jako pilot. Więc Torres milczał aż do 1988 r. Dopiero w tym roku wysłał do ministerstwa obrony Wielkiej Brytanii raport zawierający pełny opis zdarzenia. Dziś można go przeczytać w dokumentach udostępnionych w internecie przez brytyjskie Archiwum Narodowe - podaje Polska The Times.

źródło: technologie.gazeta.pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Pare lat temu czytałem książkę "Right Staff" o elicie pilotów mysliwskich z których rekrutowano astronautów.

Wiesz ile oni pili?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Tak oparlszy sie tylko na podanym tekscie - to wyglada na spotkanie z jakims wojskowym supertajnym eksperymentem. Jakis pociotek X1...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Ach, widzisz, ja mam sentyment do Mistrza Ockhama i jego logicznej brzytwy.

Takie narzedzie pierwszej potrzeby :wink: .

P.S. Ten ufok w sloiku srogi jest!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

A tam od razu X1. Wiesz ile fałszywych ech widzi na radarze przeciętny nawigator w ciągu jednego kontraktu?

Jakby każde takie zdarzenie tłumaczyć zjawiskiem UFO to kartoteki z raportami na ten temat pękałyby w szwach.

PS. A obcych to mój Młody ma trzech. Trzyma ich w słoikach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Ja wywnioskowalem istnienie krewniaka X1 z tej wizyty agenta i jego pogrozek... Gdyby to bylo tylko falszywe echo, to by sie agent nie fatygowal.

Dawaj foty tych zaformalinowanych nieziemcow!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Inga   

Idę, bo dwa dowcipne posty i błyskotliwe przy tym "zamuliły" mi lapka, więc sobie na razie nie pogadamy chłopaki. pozegnanie.gif

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Dawaj foty tych zaformalinowanych nieziemcow!

We wodzie ich trzyma!

Oj, widać, że nie masz dzieci!

Kupuje się takie coś w plastikowym słoiku, otwiera dekielek i zalewa wodą z dosypanym proszkiem który jest dołączany do zestawu. Wtedt zaszumi, zadymi i czegos na kształt kokonu wyłazi obcy. Na początku mały ale potem rośnie migając oczkami na różne kolory w zależności od tego czy ma wystarczająco dużo światła i wody.

Takaja bolszaja tiechnika!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Bardzo pomocną instrukcję wydał Andrzej Mleczko o Zdobywaniu Obcych:

-przekazać jak się rozmanżamy

-jak się odżywiamy i wydalamy

-przedstawić nasżą wiedzę na temat świata

-kiedy stwierdzimy, że ufolowi pękła żyłka ze śmiechu, wstawiamy go do formaliny i możemy sprzedawać bilety.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   
We wodzie ich trzyma!

Oj, widać, że nie masz dzieci!

Kupuje się takie coś w plastikowym słoiku, otwiera dekielek i zalewa wodą z dosypanym proszkiem który jest dołączany do zestawu. Wtedt zaszumi, zadymi i czegos na kształt kokonu wyłazi obcy. Na początku mały ale potem rośnie migając oczkami na różne kolory w zależności od tego czy ma wystarczająco dużo światła i wody.

Takaja bolszaja tiechnika!

Padam plackiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Jestem akurat w trakcie czytania fajnej książki na temat UFO Rdułtowski Bartosz, Zapomniana tajemnica Strefy 51,Kraków 2008 [wydawnictwo Technol]. Autor rozkłada na czynniki pierwsze rozwój pogłosek o UFO itp. Łączy je akurat z testowanymi w rzeczonej strefie samolotami używającymi technologi "stealth"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Inga   
Autor rozkłada na czynniki pierwsze rozwój pogłosek o UFO itp. Łączy je akurat z testowanymi w rzeczonej strefie samolotami używającymi technologi "stealth"

Bo przecież NOL, czy UFO, nie oznacza nic innego, jak niezidentyfikowany obiekt latający, a skoro niezidentyfikowany, nie musi miec od razu nic wspólnego z technologia pochodzenia pozaziemskiego. Też uwazam, ze większośc z tego, co obserwujemy na niebie to pojazdy całkowicie ziemskie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Książkę przeczytałem do końca - wyjaśniał też kwestię świateł nad poligonem Groom Lake - może to mieć związek z testowaniem broni plazmowej, ktora po strzale tworzy pioruny kuliste, które świecą w pod koniec swojego zasięgu. Jestem laikiem w tych sprawach, ale brzmiał przekonująco.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.