Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

widiowy7   
Nie ma co tu odpowiadac, Vissegerd wytnie mi znowu posty i bedzie klamal, ze wzbudzam nienawisc, to ze czesc z was nie wie o czym pisze tzn, ze nie zna historii. Portal jest kierowany prze TWA i zadna prawda tu nie przejdzie. Chyba, ze gloryfikacja UPA i Niemcow i klamanie, ze Rosjanie to gwalciciele a przeciez zadej z waszych babek nie zgwalcili. Jak to mozliwe?

Tu akurat z wycinaniem się zgadzam, tyle tylko że kolor mam nieodpowiedni.

Nie wzbudzasz nienawiści, tylko wybacz, lekkie politowanie. A człowiekiem nieskończenie cierpliwym jestem.

to ze czesc z was nie wie o czym pisze tzn, ze nie zna historii.

Tzn Ty jedyny znasz tę historię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tak?? A gdybyśmy np. powiedzieli, że we Francji czy w jakimś innym państwie... również byli tacy ludzie... to co, krzyczałbyś, że to nieprawda, bo Żydzi chcę od nas wymusić odszkodowania?

A to ciekawe, bo Żydzi ostatnio wymusili od Francji odszkodowania. Chociaż nie ma się co dziwić, skoro prezydent Francji ma też w ćwierci pochodzenie żydowskie.

I to nie są brednie takie są fakty... tacy ludzie byli i po wojnie powodziło im się należycie.

Ciekawe jest, że żydowska propaganda gdzie może to mówi o ocenianiu jednostki, a nie ogółu. Ale jak przychodzi do osiągnięcia wymiernych korzyści przez nich, to niech buli każdy - każdy kto płaci w kraju podatki do skarbu państwa.

Edytowane przez Vissegerd

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   
A to ciekawe, bo Żydzi ostatnio wymusili od Francji odszkodowania. Chociaż nie ma się co dziwić, skoro prezydent Francji ma też w ćwierci pochodzenie żydowskie.

No tak, czyli według Twojego " myślenia" powinniśmy się teraz cieszyć, że nasz prezydent nie jest Żydem.

Ciekawe jest, że żydowska propaganda gdzie może to mówi o ocenianiu jednostki, a nie ogółu. Ale jak przychodzi do osiągnięcia wymiernych korzyści przez nich, to niech buli każdy - każdy kto płaci w kraju podatki do skarbu państwa.

Wybacz mi ale ja w dalszym ciągu odnoszę wrażenie... i widzę Twoją niechęć do narodu Żydowskiego.

Pewnie... wiesz co, najlepiej w ogóle wyjedź z Polski bo jakby tak Żydom się udało jednak uzyskać te odszkodowania to bankructwo murowane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wybacz mi ale ja w dalszym ciągu odnoszę wrażenie..i widzę Twoją niechęć do narodu Żydowskiego.

I dobrze widzisz, tym czym mogę darzyć Żydów to niechęcią. Za co mam im być wdzięczny? może za to, że próbują wykiwać Polskę? Może za to, że traktowali moją ciotkę jak szmatkę? Jak w moją koleżankę prawie rzucili talerzami? Może za to, że moja babcia bała się przechodzić przez żydowską dzielnicę? Może za to, że spekulowali (i nadal spekulują) nad Polską i Polakami? Nawet w trudnych czasach jak kampania wrześniowa?

Może za to, że z moich ciężko zarobionych pieniędzy odciągane są pieniądze, które miałyby iść dla nich?

Pewnie..wiesz co najlepiej w ogóle wyjedź z Polski bo jakby tak Żydom się udało jednak uzyskać te odszkodowania to bankructwo murowane.

Miliony czy raczej miliardy zł piechotą nie chodzą.

Ale czemu mam wyjeżdżać? To mój kraj. I ja tu zostaję, nawet jakby miało dojść do bankructwa. Jak ktoś ma wyjeżdżać to niech oni wyjeżdżają. I przy okazji niech uważają żeby się nie przejechać na Polsce.

Edytowane przez Vissegerd

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   
I dobrze widzisz, tym czym mogę darzyć Żydów to niechęcią. Za co mam im być wdzięczny? może za to, że próbują wykiwać Polskę? Może za to, że traktowali moją ciotkę jak szmatkę? Jak w moją koleżankę prawie rzucili talerzami? Może za to, że moja babcia bała się przechodzić przez żydowską dzielnicę? Może za to, że spekulowali (i nadal spekulują) nad Polską i Polakami? Nawet w trudnych czasach jak kampania wrześniowa?

Może za to, że z moich ciężko zarobionych pieniędzy odciągane są pieniądze, które miałyby iść dla nich?

Tak...ale Ty mówisz o jednostkach...przepraszam ale czy wszyscy Żydzi...są tacy?.Bo chyba nie...

Gdzie próbują wykiwać Polskę?.

*******************************************************************************

Martwi się ..naprawdę mnie strasznie martwi ta fala niechęci i rosnąca liczba antysemityzmu wsród młodych,nawet wykształconych ludzi..strasznie..bo to jest moje pokolenie...dla którego niestety historia nic nie znaczy...Zbrodnie hitlerowskie istnienie obozów koncentracyjnych się negują..coraz częściej słyszy się wsród młodych 18-25 ludzi..słowa " Żydów należało wszystkich spalić "...szkoda..bo przecież to właśnie my Polacy powinni mieć jakiś wewnętrzny odruch..bo przecież na naszych terenach te zbrodnie się odbywały..my także ginęli. Przerażający jest fakt,że nasze pokolenie może dojść z takimi poglądami za kilka kilkanaście lat do władzy i co wtedy będzie.

Miliony czy raczej miliardy zł piechotą nie chodzą.

Ale czemu mam wyjeżdżać? To mój kraj. I ja tu zostaję, nawet jakby miało dojść do bankructwa. Jak ktoś ma wyjeżdżać to niech oni wyjeżdżają. I przy okazji niech uważają żeby się nie przejechać na Polsce.

Kpisz?...Czy Ty sobie człowieku kpisz? ...myślisz,że co..,że jak powiesz niech sobie oni sami wyjeżdżają..to jest super..nie...******************************

********************************************************************************

*

PS.Przepraszam za OT ale nie mogłam się powstrzymać.

Edytowane przez Vissegerd
Przykro mi Bryśka, ale jako doświadczony użytkownik dobrze wiesz, że używanie argumentów ad personam jest na Forum niedozwolone. Usunąłem niewłaściwe treści, pohamuj proszę wzburzenie na przyszłość. Vissegerd

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu mnie atakujesz. I jeszcze podstępnie w swojej wiadomości umieszczasz różne kwestie, o których nawet nie znajdziesz słowa w mojej wypowiedzi powyżej. Czy wszystko co związane z Żydami to antysemityzm od razu? Pomijając kwestię, że słowo antysemityzm jest błędne, bo Zydzi to mała część ludów semickich. Czy Polak nie może się obronić? Każda próba obrony przed zapędami Żydów to już zła bo od razu antysemityzm tak?

Przypomina mi się sytuacja, gdy studentki żydowskie w USA specjalnie malowały na ścianach uniwerystetu swastyki i przekreślone gwiazdy Dawida, żeby móc czuć się poszkodowanymi i posądzić uniwerystet.

Kpisz?...Czy Ty sobie człowieku kpisz? ...myślisz,że co..,że jak powiesz niech sobie oni sami wyjeżdżają..to jest super..nie...tracisz tym szacunek w oczach wielu osób.

I wiesz co..nawet mnie to już nie przeraża mnie to zaczyna bawić...śmieszny jest fakt,że tacy ludzie jak Ty chodzę jeszcze po ziemi.

Przepraszam bardzo, ale to pierwsza zacząłaś pisać o tym żebym wyjeżdżał z tego kraju.

Na resztę Twojej wypowiedzi nie odpiszę, bo szkoda mi czasu na takie bzdury. Jak masz jakieś sprawy do mnie to pisz na pw, a nie zaśmiecasz temat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Dobra, proszę o spokój. NRohirrim, spokojniej proszę. Oskarżenia rzucane na prawo i lewo o zaśmiecanie tematu wzbudzają u mnie-podobnie jak u widiowego-politowanie. Niestety, moja cierpliwość ma jednak granice.

NRohirrim, a możesz w jakiś bardziej senswony sposób wytłumaczyć swoją nienawiść do Żydów, którą wręcz ociekasz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A możesz w jakiś sensowny sposób wytłumaczyć czemu próbujecie mnie obrażać?

Edytowane przez NRohirrim

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   

Ależ nikt Cię nie próbuje obrażać. My po prostu nie rozumiemy Twojej jawnej niechęci do Żydów. Ale jak widać...zignorowałeś pytanie Andreasa i się chyba nie dowiemy z czego się ta nienawiść wywodzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem na pytanie, cytuję: wytłumaczyć swoją nienawiść do Żydów, którą wręcz ociekasz?. Nie zamierzam dostać ostrzeżenia za antysemityzm. Jakby pytanie było obrane w bardziej dyplomatyczny sposób (np. czemu wyrażasz niechęć) to jeszcze rozumiem. Tak czy siak wątpię by wyrażać swoje opinie tu, bo one mogą zająć parę linijek, a temat brzmi chyba Polacy i Żydzi, a nie stosunek NRohirrima wobec aspiracji żydowskich.

Edytowane przez NRohirrim

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   

Oo czyli jednak istnieje.Jeśli się obawiasz,że może dostać ostrzeżenie za antysemityzm.

Ale wiesz co, wydaje mi się ,że linia wyrażająca niechęć a nienawiść w Twoim przypadku się już dawno zatarła.

antysemityzm

A podobno to nie jest poprawna nazwa jak to tak..używasz niepoprawnej nazwy,wiedzać o tym.

Edytowane przez Bryśka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale wyrazy antyżydyzm czy antyżydostwo jeszcze większą Twoją frustrację by wywołały pewnie.

A mi szkoda czasu w dyskusjach na przekomarzanie, za dużo mam do zrobienia, wolę skupić się na merytorycznej treści.

Powracając do tematu, nie poprawiają stosunków polsko-żydowskich na pewno wycieczki żydowskie z Izraela, które zachowują się na ziemi polskiej, tak jakby faktycznie oni uważali się za jakiś naród wybrany, lepszy od innych, czy też lepszy od Polaków. Ba, niejednokrotnie uzbrojeni ochroniarze żydowscy mają okazję poturbować jakiegoś przechodnia (tu kłaniają się chociażby wycieczki na Kazimierz w Krakowie).

Hotele także narzekają nierzadko na wybryki jak dzieją się w trakcie wycieczek z Izraela. Chociaż ten zarzut można postawić nie tylko Żydom, ale także takim Anglikom, no ale to inna sprawa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę Wszystkich o powstrzymanie się od używania argumentów personalnych w dyskusji lub sformułowań, które mogłyby być uznane za obraźliwe. Czyjekolwiek (chodzi o Forumowiczów) chęci czy niechęci nie są przedmiotem dyskusji.

Vissegerd

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Vissegerd, mozesz wszystkie moje posty powycinac, prawdy nie ukryjesz bo przyjdzie tu inny ranny w drugie ucho i trzeci i od tego wycinania dostanies taki metlik w glowie, ze zaczniesz wyciete spowrotem wklejac. Jako, ze jestes historycznie niedorozwiniety opowiem tobie troche o Zydach. Zaznacze na poczatku, ze Zydow nie lubie, dlaczego, nie ma znaczenia, bo sam tego nie wiem. Po napadzie Sowietow na Polske, wzdloz Sanu przebiegala granica Sowiecko-Niemiecka, po prawej stronie, owczas sowieckiej znajduje sie wies Dybawka, kilka kilometrow od Przemysla. Mieszkal tam chlop, ktory ze swoim najmlodszym synem, przeprowadzal Zydow w obie strony, oni odwdzieczali sie jakimis kolorowymi wstazeczkami. Tak trwalo do marca 1940, wtedy to Rosjanie wysiedlili kilka wiosek i zaczeli tam budowac bunkry. Czesc mieszkancow wywiezli na Syberie, czesc pod Stryj. Kto gdzie wyjedzie o tym decydowli Zydzi, w tym czasie Rosjanie obsadzili nimi urzedy w Przemyslu. Jakich represji dopuscili sie w tym czasie, nie jest mi wiadomo, ale wiem, ze zamieniali nazwiska na listach, tak, ze wiekszosc Polakow trafila pod Stryj a reszte z Rusinami wywiezli na Syberie (wszyscy Syberie przezyli, po wojnie osiedlili ich na ziemiach odzyskanych). Zaraz po wojnie w Boleslawcu osiedlil sie rowniez ten chlop z Dybawki, pozniej byl bity w pomieszczeniach UB, ponoc 37% ubekow to byli Zydzi. Wroce do marca 1940 po tym okresie, Zydzi dalej przychodzili do Dybawki i pytali sie o tego chlopa, on byl pod Stryjem ale znalaz sie inny ktory ich wyprowadzal na gleboka wode i zbieral po nich plywajace walizki. Co sie dzialo z Zydami jak przyszli Niemcy nie jest tajemnica, urzedy przejeli Ukraincy i robili to samo co we Lwowie. Getto bylo za dworcem i siegalo do Sanu a "Zydki nie umialy plywac". W poblizu Przemysla nie ma duzo miejsc na Sanie, ktore mozna przejsc. Jeszcze zapomnialem dodac, ze ten chlop przeprowadzal rowniez Polakow, w zimie 1939/1940 przeprowadzil siedmiu ksiezy polskich i patrol sowiecki przyszedl w nocy po sladach do jego domu i postawil go przed nim w koszuli do rozstrzelania. Ale to juz inna historia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co do zmieniania nazwisk przez Żydów, to podobnie co do numerus clausus (chodziło o to, żeby Żydzi, którzy stanowli mniejszość nie zajęli na studiach większości miejsc), to zmieniali religię np. w USA by móc obejść przepisy, np. zbrodniarz wojenny i przeciwko ludzkości, jedna z osób która próbuje trząść tym światem na własne korzyści, członek złowrogiego think tanku - Żyd Donald Rumsfeld. Żydzi po prostu i tyle - taki Ben Bernake i Alan Greenspan zresztą też (odpowiedzialni za wywołanie rzekomego kryzysu, na którym zyskały wielomilionowe wsparcie prywatne korporacje...zgadnijcie przez kogo zarządzane).

A ta firma co spekulowała i drenowała polską złotówkę - Goldman Sachs? Też założona przez Żydów, a jak.

Edytowane przez NRohirrim

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.