Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Suryn

Boże Narodzenie 2008

Rekomendowane odpowiedzi

Suryn   

Kochani Przyjaciele z historia.org.pl

Niebawem w gronie rodzinnym zasiądziemy do spożywania wigilijnej wieczerzy. Wcześniej jednak z godnie z tradycją przełamiemy się z najbliższymi opłatkiem, składając najserdeczniejsze życzenia.

I ja w imieniu redakcji www.komendant.cal.pl , pragnę ukłonić się drogim przyjaciołom i wiernym czytelnikom naszego magazynu. Niech te święta będą dla Was okresem radości, a dobra nowina niech Wam towarzyszy przez cały nadchodzący rok.

Wierzę jednak, iż nawet w tak beztroskim dniu znajdziecie chwilę by poświęcić się zadumie. Niech Wasze myśli pobiegną do naszej tak bolesnej przeszłości, a niesieni wzruszeniem być może wspomnicie pradziadów, którym nie dane było cieszyć się tym co my mamy w zasięgu ręki.

Pochylmy się nad ofiarą, którą złożyli. Nad ofiarą ze swojego życia i tragicznego losu.

Być może pobudzeniu ku tej refleksji posłuży poruszający obraz Jacka Malczewskiego, poetycko odmalowany także przez Jacka Kaczmarskiego - "Wigilia na Syberii".

Wszystkiego najlepszego!

800px-Malczewski_wigilia_na_syberii.jpg

Wigilia na Syberii

Zasyczał w zimnej ciszy samowar

Ukrop nalewam w szklanki

Przy wigilijnym stole bez słowa

Świętują polscy zesłańcy

Na ścianach mroźny osad wilgoci

Obrus podszyty słomą

Płomieniem ciemnym świeca się kopci

Słowem - wszystko jak w domu

"Słyszę z nieba muzykę i anielskie pieśni

Sławią Boga że nam się do stajenki mieści

Nie chce rozum pojąć tego chyba okiem dojrzy czego

Czy się mu to nie śni"...

Nie będzie tylko gwiazdy na niebie

Grzybów w świątecznym barszczu

Jest nóż z żelaza przy czarnym chlebie

Cukier dzielony na kartce

Talerz podstawiam by nie uronić

Tego czym życie się słodzi

Inny w talerzu pustym twarz schronił

Bóg się nam jutro urodzi.

"Król wiecznej chwały już się nam narodził

Z kajdan niewoli lud swój wyswobodził

Brzmij wesoło świecie cały oddaj ukłon Panu chwały

Bo to się spełniło co nas nabawiło serca radością"...

Nie, nie jesteśmy biedni i smutni

Chustka przy twarzy to katar

Nie będzie klusek z makiem i kutii

Będzie chleb i herbata

Siedzę i sam się w sobie nie mieszczę

Patrząc na swoje życie

Jesteśmy razem - czegóż chcieć jeszcze

Jutro przyjdzie Zbawiciel

"Lulajże Jezuniu moja perełko

Lulaj ulubione me pieścidełko

Lulajże Jezuniu lulajże lulaj

A ty go Matulu w płaczu utulaj"...

Byleby świecy starczyło na noc

Długo się czeka na niego

By jak co roku sobie nad ranem

Życzyć tego samego

Znów się urodzi, umrze w cierpieniu

Znowu dopali się świeca

Po ciemku wolność w Jego imieniu

Jeden drugiemu obieca...

J.Kaczmarski

Szczególne życzenia kieruję ku Jarpenowi, koledze "po administracyjnym fachu".

Serdeczne Czołem!

Edytowane przez Suryn

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Drogi Surynie serdecznie dziękuję za życzenia. Oczywiście, życzę tego samego plus dużo zdrowia, satysfakcji z życia i dalszego rozwoju strony. Ja podobne życzenia planowałem złożyć dopiero w Wigilę, ale w związku z Twoimi miłym postem robię to teraz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Szalenie to miłe z Twojej strony ;) I bardzo piękne, życzenia prosto z serca zawsze są najpiękniejsze :)

Ja w swoim imieniu chcę złożyć serdeczne życzenia spokojnych i wesołych świąt wszystkim Panom z www.komendant.cal.pl udzielającym się u nas :) Niestety tylko Panom, bo Pań tam jak na lekarstwo... :P

Edytowane przez dzionga

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

I ja się dołącze do Życzeń - Zdowych, Spokojnych i Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Święta te będą dla mnie wielką próbą i wyzwaniem - po raz pierwszy w Życiu (tj. od 42 lat) jestem zmuszony spędzić je sam, w pustym domu ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Ciekawy, serdecznie współczuję. Właśnie takie wydarzenia są najsmutniejsze w świętach. A z jakich to powodów?

Jako że jesteśmy rozrzuceni po całej Polsce, nie mogę się podzielić opłatkiem. Ale dzielę się nim wirtualnie, z każdym z Was w te święta. Życzę każdemu miłych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, by każdy mógł spełnić swe marzenia, by każdemu sie powodziło w życiu, by nie przejmował się czasowymi niepowodzeniami(sam mam z tym problem, ale co tam). Nasze Forum tworzy jedną wielką, 4000 rodzinę i każdemu z osobna życzę tego, co on sam sobie życzy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Ciekawy, moge Ci zaoferowac towarzystwo przez Interweb. Bede w podobnej sytuacji, do domu w Polsce dotre juz po swietach, a w domu angielskim bede sam na sam z Yule... Trzeci raz w krotszym, bo trzydziestopiecioletnim zyciu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Dzięki Lu, ale ja będę w domu. A święta ? No cóż - mam nadzieję, że szybko przelecą ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy, gdybyśmy mieszkali stosunkowo blisko siebie z przyjemnością bym Cię zaprosił do mnie na Wigilię. Chociaż życzę Ci by jednak do Świąt udało Ci się znaleźć lub pojechać do kogoś, abyś nie musiał być sam przez te dni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   
Dzięki Lu, ale ja będę w domu. A święta ? No cóż - mam nadzieję, że szybko przelecą ...
Dla mnie Dom to ludzie. Rodzina i przyjaciele. Jesli Tobie ich zbraknie w Swieta, to wiedz, ze mnie takze. Bez patosu: poklocimy sie troche na tematy, w ktorych sie nie zgadzamy. Przy czym ja bede klotliwy, a malo poinformowany, jak to latwo wyczytac z mego opisu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Lu Tzy Masz rację, Dom to rodzina - bez mojej żony i córeczki to nic innego, jak tylko gołe ściany. Krótko po ślubie mieszkaliśmy w hotelu robotniczym ze wspólnym prysznicem w piwnicy - i byliśmy szczęśliwi nawet tam, bo wspólnie tworzyliśmy Dom. Teraz mamy awans psołeczny, bo mieszkamy w hotelu asystenckim ;)

W każdym razie ja Święta spędzę na wsi u moich teściów - z daleka od Internetu. Zatem już teraz przyłączam się do życzeń dla wszystkich Forumowiczów i wirtualnie łamię się opłatkiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ksiądz Twrdowski był madrym człowiekiem - pozwólcie że go zacytuję...

Pomódlmy się w Noc Betlejemską,

W Noc Szczęśliwego Rozwiązania,

By wszystko się nam rozplątało,

Węzły, konflikty, powikłania.

Oby się wszystkie trudne sprawy

Porozkręcały jak supełki,

Własne ambicje i urazy

Zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

Oby w nas paskudne jędze

Pozamieniały się w owieczki,

A w oczach mądre łzy stanęły

Jak na choince barwnej świeczki.

Niech anioł podrze każdy dramat

Aż do rozdziału ostatniego,

I niech nastraszy każdy smutek,

Tak jak goryla niemądrego.

Aby wątpiący się rozpłakał

Na cud czekając w swej kolejce,

A Matka Boska - cichych, ufnych -

Na zawsze wzięła w swoje ręce.

Wszystkim życzę spokojnych, rodzinnych, takich prawdziwie POLSKICH Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Niech się spełnią Wasze życzenia i marzenia.

Dziadek Władek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Mógłbym wkleić jakiś wierszyk znaleziony w sieci, wierszyk jaki trafi dzisiaj, jutro, czy też w najbliższych paru dniach za pomocą sms-ów do tysięcy innych osób, wierszyk który i tak kilka minut później poleci w zapomnienie, zajmując tylko miejsce w pamięci telefonu... chyba że ktoś przezorny wykasuje go, aby zrobić miejsce kilkunastu innym podobnym wierszykom... Pewnie byłby piękniejszy niż życzenia pisany z głowy i z serca... ale mniejsza z tym... Oby te święta pozwoliły Wam odpocząć choć trochę... obyście nabrali sił na nadchodzący rok... oby zdrowie dopisywało Wam przez cały rok... oby decyzje jakie będziecie podejmować, były zawsze trafne... obyście czerpali radość i satysfakcję ze wszystkiego, co będziecie robić... obyście zawsze czuli się dobrze na forum (o PR zawsze trzeba dbać:rolleyes:)... wszystkiego NAJ, NAJ, NAJ moi Drodzy;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Także życzę wszystkim wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku(będzie szczęśliwy jak ZAKSA będzie wygrywała w PlusLidze :rolleyes: ) :rolleyes:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.