Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

maxgall   
Coś słyszałem o jakimś modzie do M&B osadzonym w okresie "Ogniem i mieczem". Czy ktoś zna jakieś szczegóły? Na YT chyba nawet trainer tego widziałem ;)

Do M&B powstała masa MOD'ów - jest wojna 100-letnia, jest renesans (niepokonany czworobok pikinierów ;) ), jest świat Tolkiena, jest nawet Star Wars :)

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

A u mnie Red Orchestra ciągle stoi na I miejscu. Ciągle niepokonana.

Natomiast z wielką niecierpliwością czekam do 14 sierpnia, na wydanie legendarnej gry... po ośmiu latach od ostatniej części, ojciec FPS-ów-czyli mowa o Wolfensteinie!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Do M&B powstała masa MOD'ów - jest wojna 100-letnia, jest renesans (niepokonany czworobok pikinierów wink.gif ), jest świat Tolkiena, jest nawet Star Wars smile.gif

No to zrobiłeś reklamę, chyba zacznę grać...

Nic nie wiesz o modzie OiM? To dzięki trailerom dowiedziałem się o tej grze.

A żeby było na temat, ostatnio pogrywam w Fifę 07 (mimo wszystkich niedogodności, a zwłaszcza polskiego komentarzu, mam sentyment) i CoD 2 (w sumie fajne, ale zupełnie nie ten klimat co w "jedynce", D-day zdecydowanie słabszy od tego w MoH, absolutnie brakuje misji pokroju takiej jak Stalingrad w "jedynce". No, ale nie można co rusz tworzyć legend).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Podzielam pogląd.

Widać jednak, że kampania amerykańska jest tworzona na małej choćby podstawie filmu 'Szeregowiec Ryan', zwłaszcza koniec misji 'Wzgórze 400', gdy szer. McCloskey pyta się sierżanta Randalla a propos Mustangów: 'Kim oni są, sierżancie?' Na co ten odpowiada: 'To nasze anioły stróże, McCloskey'. Plus lądowanie-strzały ze Springfielda w okopanych Niemców, to żywo strzały szer. Jacksona. ;)

Podobały mi sę tam generalnie kampanie radziecka i angielska. Amerykańska była naciągana=karykaturalne obrazy Niemców, jako grubych Hitlerów, z tarczkami 'Blau Division' na hełmach... Plus beznadziejna balistyka i niemożność przetrzymania granatu...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Podobały mi sę tam generalnie kampanie radziecka i angielska.

Rosyjskie zawsze są najlepsze ;)

Bieganie w trzydziestostopniowym mrozie, pod ostrzałem Niemców w Stalingradzie, ma to coś, bez względu na to jaki poziom prezentuje gra...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Raczej nie pogram w multiplayer, z wiadomych powodów. ;)

Natomiast zacząłem dziś eksperymentować z Wolfenstein: Enemy Territory.

Mi z radzieckiej kampanii najbardziej trening się podobał[bo pod Moskwą, jeszcze przed klęską Niemiec], z brytyjskich-'Operacja Supercharge'[może dlatego, że mamy tam snajperskiego Enfielda Mk I No. 4(T)-mniam].

No i wróciło do łask CoD: World at War-misje 'Twarde lądowanie' i 'Mały opór' są świetne. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Andreasie, system kooperacji to świetna sprawa, przejść te misje w kilka osób, większa frajda, a już nie mówiąc o zombie.. xD

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

W zombie mogę się pochwalić ledwo 5 rundą, potem to włażą mi trzema oknami naraz, to rzucam ten jeden granat, potem walczę nożem i i tak mnie załatwiają.

A w Co-op nie grałem jeszcze... jakoś nie było z kim...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jak tak czytam co piszecie, to dochodzę do jednego wniosku: mój rozwój w kategorii gier komputerowych zatrzymał się ładne kilka lat temu (konkretnie na CoD:UO i pierwsza część Codename: Panzers) ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Idąc za przykładem maxgalla zacząłem grać w M&B i... gra jest świetna :) Tylko husarski mod się jeszcze nie pojawił ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
maxgall   
Nic nie wiesz o modzie OiM? To dzięki trailerom dowiedziałem się o tej grze.

Tofiku, ostatnio znalazłem coś takiego:

M&B OiM

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Wiem, ostatnio śledzę wątek.

Lubię CDP, często wypuszczają gry z dobrym spolszczeniem (aczkolwiek przy M&B się nie popisali...), ale nie trawię przesuwania premier - choć raczej wpływ CDP na to jest skądinąd niewielki.

Jeśli ktoś szuka jakiegoś zastępnika to może ściągnąć Age of Turbulence - rosyjski mod przenoszący nas w czasy Wielkiej Smuty, inna sprawa, że pełna wersja pojawi się pewnie gdzieś w tych samych dniach co OiM. Choć muszę przyznać, że jak na betę z patchami to błędów jest mało, aczkolwiek nie grałem w to zbyt długo, bo czas zajmuje mi mod o XVI w. ("The radiant cross" czy jakoś tak :) ). Choć ciężko to nazwać modem, gdyby były nowe questy... A tak to w zasadzie bardzo przebudowany Native (mapa, frakcje, jednostki, bronie).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gwaldrik   

Gry komputerowe to generalnie strata czasu. Z malymi wyjatkami. Dla milosnikow IIWS cenne powinny byc serie Panzer General, Close Combat i Combat Mission. Dla zdesperowanych depresyjnych potencjalnych samobojcow przewidziano kompowe rpg w stylu Fallout1/2 oraz Baldurs Gate1/2 - te ostatnie osadzone w realiach fantasy.

Czasami warto odprezyc sie przy rozmaitych komputerowych soccerach, ewentualnie przy arcadowych wyscigowkach, ale - nie oszukujmy sie - sensu wielkiego to nie ma. Podobnie jak tracenie czasu na strzelanki dobre dla idiotow, debilow, imbecyli oraz innych osobnikow lekko lub mocno uposledzonych umyslowo, albo znajdujacych sie w stanie ostrego zalamania nerwowego.

Reasumujac - zamiast poswiecic grom kilkaset godzin wolnego czasu lepiej przeczytac dziela zebrane Fiodora Dostojewskiego. Zysk wiekszy i satysfakcja wszechogarniajca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.