Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Wybory w USA

Kogo poparłbyś w wyborach w USA  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Żadnego
      6
    • Barack Obama
      3
    • John McCain
      8


Rekomendowane odpowiedzi

dzionga   
Dzionga głosuje na niego, bo jest sympatyczny.

Tutaj zagłosowałam, że nie wybrałabym żadnego, bo mam ten luksus, ale gdybym była Amerykanką zagłosowałabym na Obamę, bo mi się McCain nie podoba jako człowiek :D McCain sprawia wrażenie agresywnego, a ja tego bardzo nie lubię :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
McCain sprawia wrażenie agresywnego, a ja tego bardzo nie lubię :P

To raczej Obama był agresywny w stosunku do dziennikarzy ostatnio, pal licho czy słusznie, czy nie.

Ponadto McCain wygląda na łagodnego, ale stoi za nim potężne doświadczenie, którego Obamie brak. Obama jest cywilem, nigdy nie był wojskowym jak on ma stać na czele USA?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
McCain wygląda na łagodnego

Kwestia gustu widocznie;)

Obama jest cywilem, nigdy nie był wojskowym jak on ma stać na czele USA?

Nie pytaj mnie o to, bo sama nie wiem. To mnie martwi, bo USA to nie jest jakiś malutki kraj na końcu świata. Ale pocieszam się tym, że będzie miał cały sztab doradców...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
co to za Prezydent

Żaden, ale przecież to nie moja wina, że sobie takich kandydatów wzięli;) Kogoś z tej dwójki teraz wybrać muszą, sami sobie winni są.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe:

Dlaczego Obama ma przegrać:

1. Efekt Bradleya

Polega na tym, że biali wyborcy w sondażach deklarują poparcie dla czarnoskórego polityka. Ale gdy przychodzi co do czego i oddają swój głos za kotarą w lokalu wyborczym, wybierają kandydata białego. Według tej teorii, biali wyborcy wstydzą się swoich uprzedzeń rasowych (dlatego ankieterowi przeprowadzającemu sondaż deklarują poparcie dla Murzyna), ale te uprzedzenia biorą górę, gdy mogą anonimowo oddać głos.

2. Sondaże się mylą

Obama prowadzi nie tylko w sondażach ogólnokrajowych, ale właściwie we wszystkich ważnych stanach. Niezależnie od "efektu Bradleya", zdaniem niektórych republikańskich strategów, sondaże opinii publicznej nie oddają rzeczywistego poparcia dla kandydatów. Sondaże mają się mylić o kilka procent m.in. dlatego, że Obama jest kandydatem, który wywołuje ogromny entuzjazm u swoich zwolenników. Sporo osób może nie podzielać tego entuzjazmu, ale w sondażach deklarować poparcie dla Obamy, bo tak jest "modnie", bo tak samo deklarują wszyscy koledzy z pracy, gwiazdy show biznesu itd.

3. Młodzi nie zagłosują

Jednym z głównych motorów swojej kampanii Obama uczynił zaangażowanie w wybory ludzi młodych. Zwykle młodzież jest najbardziej apatyczną politycznie grupą elektoratu. Młodzi ludzie w Ameryce tradycyjnie po prostu nie chodzą głosować.

4. Bunt przeciw mediom

Obama jest zdecydowanym faworytem najważniejszych amerykańskich mediów. Oficjalne poparcie dla niego (taka amerykańska tradycja) ogłosiły największe dzienniki - "New York Times", "Washington Post" i setki innych. W telewizji zdecydowana większość komentatorów okazuje dużo większą sympatię Obamie.

Za gazeta.pl

Jutro zresztą są wybory? Więc pojutrze będziemy znali wyniki. Nieprawda, że nic się nie zmieni. Obama np. chce o 25% zmniejszyć budżed Pentagonu, czy to nie zagraża bezpieczeństwu USA i świata? Ponadto chyba jest nieprzychylny tarczy antyrakietowej i o Polsce nawet się nie zająknął w trakcie kampanii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

To jest raczej przykre. O ile w jakich 30 procent zgadzam sie z twoja, Jarpenie ocena Baraka Obamy, to alternatywa jest tragiczna calkowicie. Sam McCain sprawia wrazenie w miare sensownego, jak na twardoglowego republikanina, ale to wrazenie MOCNO psuje jego wybor vice. Palin to oszolom. Raz, ze latwo sie moze zdarzyc, ze oszolom do wladzy dojdzie, bo McCain juz w trumne zaglada, dwa, to pokazuje, jak bardzo tenze McCain i komu sie podlizuje. Kogo uwaza za hardcore wyborcow. To mnie przeraza, bo oznacza cofke do pewnej raczej dawnej fazy polityki zewnetrznej USA. Izolacjonizmu. Oczywiscie zmodyfikowanego, ale i tak twoje obawy o niedostateczna propolskosc Obamy bylyby zrownowazone moimi - o niedostateczna proeuropejskosc McCaina. NB lizemy im tylki i nic z tego nie mamy...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Lu Tzy - trochę racji masz. Obecne wybory w US przypominają trochę nasze ostatnie wybory - czyli albo jedni albo drudzy. Tak naprawdę glównym wrogiem jest Bush and co. O ile Obama ma latwiej [inna partia] to McCain jest rozdwojony - kolega partyjny muszący się od niego zdystansować a z drugiej jakoś przekazać te same lub podobne wartości. Tym bardziej, że Bush doprowadzil kraj do totalnej ruiny i kryzysu.

Do tego wszystkiego dochodzi fakt, że :

-> jedni z poprawności politycznej mówią, że Obama jest o.k. a inni wstydza się powiedzieć, że bedą glosowali na Murzyna

-> problemem też jest to jak powiedzieć spoleczeństwu, że koniec z zadlużaniem i koniecznością zmian tego co obejmuje poprawność polityczna

-> S. Palin jako kandydatka na wiceprezydenta ociera się o cyrk polityczny i coś w stylu folkloru, a niestety by McCain wygral koniecznym są glosy i skrajnej prawicy i centrum co przy ciąglym staraniu się by McCain stal mniej więcej w centrum a Palin na prawo przypomina kabaret w pelni

Będzie pewnie jak u nas - to mlodzież zadecyduje kto wygra, moim zdaniem Obama

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Explore   

Mimo wszystko zagłosowałbym na Obamę. USA są uwikłane w konflikt w Iraku czy Afganistanie, mają kryzys gospodarczy i wysoki dług publiczny. Są jednak na tyle potężne, że mogą przetrwać te trudności, ale nie wszystkie razem!!! Podniesienie podatków proponowane przez Obamę może co prawda uderzyć w kieszeń zwykłego obywatela, ale napewno pomorze państwu...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Nie cierpię Obamy ! Zagłosowałbym na republikanina McCaina. Wybory te przypominają mi, jako żywo, te nasze z 1995r. - medialny i opalony Kwaśniewski vs. Wałęsa :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Nie cierpię Obamy !

Ale został wybrany na prezydenta USA...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

A ja się cieszę, że wygrał Obama, choćby dlatego, że dał nadzieję, że może zmienić się "twarz" USA.

Zresztą zimną kalkulacją, to nie ma niespodzianki, że Obama wygrał. Samo to, że jest Demokratą. Republikanie nie wygraliby po raz trzeci, chyba że zdarzyłby się jakiś cud dla McCaina.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.