Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Tankfan

Problemy z systemem Windows XP Proffesional z service pack 2

Rekomendowane odpowiedzi

Tankfan   

Witam, mam taki problem, otóż przy próbach zainstalowania patch'y do gry Armed Assault v. 1.00 (patch'e były w różnych wersjach, czasem działo się to przy 1.05 a czasami przy 1.08 <oba w wersji International>) zdarzało się że system zawieszał się lub zaczynał ciąć niemiłosiernie (kursor dostawał drgawek jeśli wiecie co mam na myśli). Oczywiście po zrestartowaniu komputera wszystko powinno wrócić do normy, niestety tak się nie dzieje, samo uruchomienie systemu które normalnie trwa u mnie moment po tym błędzie schodziło do 5 a nawet 10 czy 15 minut w skrajnych przypadkach, po wszelkich próbach odwrócenia tego wszystkiego do stanu przed pozostał jedynie format dysku.

Wiecie może czym jest to spowodowane?

Mój sprzęt:

CPU to 2 rdzeniowy Intel Pentium Dual E2180 każdy z dwóch rdzeni po 2.00 GHz.

Karta graficzna to NVidia GeForce 8500 GT,

RAM'u mam 2.00 GB.

Muszę też wspomnieć że podobne sytuacje zdarzają mi się z grą Combat Mission Shock Force podczas samej gry, raz także zdarzyło mi się podczas defragmentowania dysku (dysk podzielony jest na dwie partycje), jedyne rozwiązanie jakie znalazłem to zamiast resetować komputer, odłączyć go od prądu, błąd się więcej nie powtarza ale wolałbym by przy normalnych czynnościach też się nie powtarzał.

Może ktoś z was miał podobne problemy albo wie czemu się tak dzieje, czy jest to wina systemu a może dysku, czy też w grę wchodzą procesor lub RAM?

Będę wdzięczny o wszelką pomoc, już na samą myśl o ponownym formatowaniu i wgrywaniu tego wszystkiego robi mi się nie dobrze. :wink:

Pozdrawiam. :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

Na mój gust to wina systemu, a tak naprawdę jakiegoś błędu w nim lub czegoś w tym rodzaju. Proponuje ściągnąć jakiś "Cleaner" coby to uporządkować rejestr i wywalić zbędne pliki ( szczególnie rejestr potrafi mulić - ale po np. roku bez czyszczenia ;) )

Może te pliki są szemranego pochodzenia ? Próbowałeś reinstalować grę ( tak BTW to dobra gra jest :mrgreen: )

A jeśli nie to, to znana i powszechnie stosowana ścieżka każdego "doktorka" to po kolei:

- skan antivirusem

- czyścimy rejestr i wywalamy zbędne śmieci z dysku

- defragmentacja ( jeżeli możliwa ;) )

- reinstalacja wadliwego składnika

- format...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   
Na mój gust to wina systemu, a tak naprawdę jakiegoś błędu w nim lub czegoś w tym rodzaju. Proponuje ściągnąć jakiś "Cleaner" coby to uporządkować rejestr i wywalić zbędne pliki ( szczególnie rejestr potrafi mulić - ale po np. roku bez czyszczenia ;) )

Tak też właśnie myślałem, choć podejrzewałem problemy z HD jako że był wymieniany (poprzedni był wadliwy).

Może te pliki są szemranego pochodzenia ? Próbowałeś reinstalować grę ( tak BTW to dobra gra jest :mrgreen: )

Gra jest oryginalna (zresztą jedna i druga, na cholerę mi piraty? ;)) a patche są od Bohemia Interactive Studios czyli twórcy, umieszczane na OFP.info. (W dziale o ArmA).

- skan antivirusem

Robiony i nic.

- czyścimy rejestr i wywalamy zbędne śmieci z dysku

Zobaczę jak będzie czas i zrobię wszelkie kopie zapasowe na płytach.

- defragmentacja ( jeżeli możliwa ;) )

Robione i nic.

- reinstalacja wadliwego składnika

Przy tak tnącym sie systemie? ledwo Worda dawało się odpalić, CoD4 który u mnie na najwyższych śmiga jak ta lala w samym intrze dostawał drgawek przedśmiertnych.

- format...

Jedyne wyjście, tyle że nie rozwiązuje to problemu na dłuższą metę, potem niby znalazłem metodę odłączania go bezpośrednio od prądu ale przy zupełnie innej czynności (przy CM:SF chociaż czytałem że przez dużą liczbę parametrów jakie gra musi obliczyć czasem tak się dzieje) i teraz boje się że to nie poskutkuje przy patchowaniu ArmA.

W każdym razie dzięki za rady.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   
Gra jest oryginalna (zresztą jedna i druga, na cholerę mi piraty? ;) )

Sory że pytam ale czy Windows też ? Bo generalnie to przynajmniej połowa ludzi ma piraty :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.