Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Andreas

I wojna światowa- mundury, rysunki

Rekomendowane odpowiedzi

Andreas   

Witam!

Po raz kolejny potrzebuję pilnie pomocy. Otóż potrzebuję rysunków umundurowania armii walczących w I wojnie śwaitowej, podobnie jak rysunków broni, czołgów i samolotów.

Szukałem już parę godzin i nic, możecie pomóc? Linki, strony, każda pomoc mi sie przyda.

Z góry dziekuję. :mrgreen:

A w ogółe co sądzicie o umundurowaniu państw walczących podczas wojny? Czy było ono wystarczające dla żołnierzy? Czy miało(na pewno miało) jakieś wady(nie mówiąc o czerwonych spodniach Francuzów)?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

tutaj coś o broni http://www.spartacus.schoolnet.co.uk/FWWweapons.htm

i jeszcze http://www.historyonthenet.com/WW1/weapons.htm

A tu cała stronka o Wielkiej Wojnie, powinieneś znaleźć tam wszystko co Cię interesuje http://www.firstworldwar.com/index.htm

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę na kompie to wrzucam :D

Armia japońska, wprawdzie rok 1900, ale chyba niewiele się zmieniło:

japanesearmy1900qp6.th.jpg

Dragon, francuski albo austriacki:

dragoonillustrationit0.th.jpg

Askari, czyli jednostki tubylców na służbie niemieckiej w Afryce:

askariip9.th.jpg dtgewehrog5.th.jpg

Kirasjerzy francuscy:

francuscykirasjerzyw191yx7.th.jpg

Piechota rosyjska:

rosyjskapiechotawczasienv1.th.jpg

I trochę z frontu wschodniego oraz wojny domowej w Rosji:

belavto5ah3.th.jpg belavto3wn1.th.jpg figury1a1063907257dv9.th.jpg 1919urssarmc3a9edetamanbe7.th.jpg 5250krasnov2up7.th.jpg kolchaksw0.th.jpg wrangelpyotr3oj0.th.jpg 230370whiteofficerpf6.th.jpg

Resztę mam niestety w postaci zdjęć (całkiem sporo).

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Łaaał, Visse, po prostu mnie zadziwiłeś. Jeśli masz jeszcze takie wyraźniejsze zdjęcia, to bardzo, bardzo proszę, mógłbyś je wrzucić?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy Andrea$ie, chwilę to zajmie, więc poczekaj, bo teraz pędzę do lekarza na zabieg. Jak wrócę, to wrzucę (sam nie czuję kiedy rymuję :D).

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Łaaał, Visse, po prostu mnie zadziwiłeś. Jeśli masz jeszcze takie wyraźniejsze zdjęcia, to bardzo, bardzo proszę, mógłbyś je wrzucić?

Ja mam troszkę inne pytanie do Vissa, skąd masz owe zdjęcia? Jakaś książka? :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Andrea$, a czemu ten temat nie jest u Ciebie w dziale? Temat jest świetny, i proponowałbym go przenieść, szkoda, żeby za trzy tygodnie z niknął.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ja mam troszkę inne pytanie do Vissa, skąd masz owe zdjęcia? Jakaś książka?

Don Pedrosso, kostiumologia, uniformologia to mój konik, zbieram od lat gdzie się da :D

Andrea$ie, powiem brzydko, "chrzanić zdjęcia", okazało się, że zasoby moich komputerów są niezmierzone (ściągnąłem z drugiego kompa) :wink:

Oto kolejna porcja rysunków.

Ogólne:

frenchunifsaywv3.th.jpg mollobookcoveryu0.th.jpg ww1colbookcoverdi5.th.jpg

ANZAC:

2 x Australijczyk, Nowozelandczyk i Australijczyk, Kanadyjczyk.

australijczykqd8.th.jpg australijczyk1ul6.th.jpg gallipoli05bg4.th.jpg kanadyjczykpv5.th.jpg

Austro-Węgry:

Na pierwszym obrazku: 1 - dragon, 2 - oficer piechoty, 3 - generał, 4 - huzar, 5 - marszałek, 6 - ułan, 7 - huzar, 8 - węgierski piechur, 9 - austriacki piechur (wszystko pocz. wojny).

ahearlywarunifsfo9.th.jpg ahunifcolsc1so9.th.jpg ahunifcolsc3oi9.th.jpg ahunifcolsc4ln9.th.jpg ahunifewcol1eu4.th.jpg ahunifewcol2jz5.th.jpg ahunifhmglw7.th.jpg ahuniflwart1ot4.th.jpg ahunifwinteroutfitnh5.th.jpg austriaklb4.th.jpg

Belgia:

belgian5rf2.th.jpg belgian10qa1.th.jpg belgiansoldierspi2.th.jpg uniformsbelgianlz6.th.jpg

Francja:

Na obrazkach z numerami: 1 - generał, 2 - kapitan sztabu generalnego, 3 - pułkownik piechoty, 4 - piechur, 5 - piechur, 6 - strzelec alpejski, 7 - ppor. kirasjerów, 8 - dragon, 9 - artylerzysta, 10 - strzelec algierski (Turcos). Na przedostatnim zdjęciu Francuska piechota w okopach i Belg. Na końcu gen. Foch.

frenchhorizon1nb6.th.jpg frenchhorizon2go8.th.jpg frenchunifsinf1914lv9.th.jpg frenchunifsoqbs1.th.jpg francuziibelg1917rj9.th.jpg ferdinandfochiw5.th.jpg

Japonia:

japunifbry1dt9.th.jpg japunif1uw2.th.jpg japunif2qr4.th.jpg

Niemcy:

Na obrazku z numerami: 1 - huzar (13 pułk), 2 - ułan (11 pułk), 3 - zaopatrzenie, 4 - kirasjer (3 pułk), 5 - dragon, 6 - piechur liniowy, 7 - artyleria polowa (podoficer), 8 - oficer huzarów (6 pułk), 9 - pionier, 10 - artyleria piesza, 11 - generał, 12 - oficer piechoty gwardii, 13 - por. piechoty liniowej, 14 - oficer strz. gór., 15 - strzelec konny (2 pułk).

Na ostatnim obrazku piechota szturmowa.

germanartymencol1mm5.th.jpg germanunifcolour1hu0.th.jpg germanww1unifs4pe0.th.jpg germuniftz7.th.jpg niemcyha2.th.jpg niemieclj9.th.jpg ospgerbookcovermj7.th.jpg stormtroopskksy6.th.jpg

Portugalia:

portugesezd2.th.jpg portugese1mo6.th.jpg

Rosja:

Na obrazkach z numerami: 1 - piechur, 2 - oficer artylerii, 3 - kawalerzysta, 4 - kozak kubański, 5 - kozak uralski, 6 - podoficer piechoty, 7 - generał, 8 - oficer kawalerii, 9 - oficer piechoty, 10 - podoficer piechoty.

1 - generał, 2 - oficer gwardii, 3 - oficer piechoty, 4 - gwardzista, 5 - gwardzista, 6 - piechur, 7 - kawalerzysta, 8 - kozak doński, 9 - kozak kubański, 10 - artylerzysta.

rosjaninmc8.th.jpg russewunifnq7.th.jpg russianunifscolor1gn2.th.jpg russianunifscolor2ub8.th.jpg

Serbia:

Piechur i oficer.

serbiansoldierou7.th.jpg serbianunifcolci8.th.jpg

Turcja:

Kawalerzysta, piechota, generał, artylerzyści.

ottomancavoffcoltk1.th.jpg ottomanscol1ja9.th.jpg ottomanscol2px3.th.jpg turcyub9.th.jpg ottomanarmyhb2.th.jpg

USA:

allbloodrunsredgq0.th.jpg amerykaninar8.th.jpg usunifchochovc9.th.jpg usunifscol3os7.th.jpg

Wielka Brytania:

blackrattlersms2.th.jpg britunifcolor1ju8.th.jpg britunifcolor2bma9.th.jpg reenactment2wy9.th.jpg reenactment6jv6.th.jpg szkotfl7.th.jpg

Włochy:

Na obrazkach z numerami: 1 - generał major, 2 - major sztabu generalnego, 3 - piechur, 4 - Alpini, 5 - kapral bersalierów, 6 - por. kawalerii, 7 - dragon, 8 - sierżant artylerii polowej, 9 - artylerzysta górski, 10 - por. służby medycznej.

itunifitbookcoverkh1.th.jpg itunifospreycovercs6.th.jpg italcolqv7.th.jpg italunifww1resmalllj3.th.jpg italunifscolor1tv6.th.jpg italunifscolor2jc0.th.jpg italunifscolor3smallwg7.th.jpg itunifmarzetticovervs8.th.jpg

I to by było na tyle. Zdjęć już nie mam siły wrzucać, jak się uprzesz, to może jutro :D

Mam też trochę rysunków w książkach, ale musiałbym po nie pojechać na drugi koniec miasta i jeszcze skanować, mam nadzieję, że to Ci Andrea$ie wystarczy :mrgreen:

Na Twą prośbę temat przenoszę :D

Czołgi, samoloty itd., też mam, ale może jutro albo wieczorem, bo już nie mam siły. Zresztą w necie te akurat łatwo znaleźć.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

:oops: Po prostu zatkaliście mnie, wszyscy, bardzo, bardzo wszystkim dziękuję za pomoc i potraktowanie serio mojego problemu. :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.