Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Tofik

Mapy myśli

Recommended Posts

Tofik   
Głupio mi mówić, ale nie wiem

Nie głupio, nie głupio, sam nie wiedziałem co to jest, no, ale mogłem być głupi ;)

Mapa myśli - upraszczając - to "rysunkowa" notatka. Tzn. na środku kartki A4 piszesz w kółku temat zagadnienia (nie więcej niż trzy słowa). Stamtąd dorysowujesz kolejne strzałki (podtematy), a stamtąd kolejne (tematy kolejnych zagadnień), ewentualnie przechodzisz już do właściwych informacji (ale znów nie więcej niż trzy słowa). No i tak się uczysz. Oczywiście, tam gdzie możesz, rysujesz coś zamiast piszesz (ja osobiście staram się to omijać).

Taką metodę poznałem przy okazji kursu szybkiego czytania (pewnie to ta jedna z technik pamięciowych).

Zamierzam spróbować to wypróbować ( :roll: ) na przykładzie chemii i biologii, a jak nie wyjdzie to będzie ze mną źle :P (na razie mam samą biologię).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tofik   

Ponoć większość się zapamiętuje już przy pisaniu (u mnie z tym tak średnio).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Granat   

O wiele łatwiej się zapamiętuje. Miałem kursy na tzw. szybkie uczenie ( języki i ogół ) i tam mapy myśli też były.... A wszystko opiera się na skojarzeniach !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Achilles   

A ja jakoś nie jestem do tego przekonany. Dla mnie zwykła notatka w zeszycie to coś, co niczym się nie zastąpi. W takiej mapie myśli nie można napisać więcej niż kilka słów, a co mi to da? W domu, podczas robienia takiego rysunku wszystko jest ok, bo nie mówimy w pamięci, tylko myślimy o tym, że wiemy, a przy odpowiedzi czy kartkówce jąkanie. Szczerze mówiąc wątpię, by dawało to jakieś nieziemskie rezultaty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja łączę mapę myśli z notatką. :D Tzn. mając temat wpisuję go na środku kartki i tak jak to w mapie myśli wszystko zapisuję jak należy ale kiedy np. są jakieś przyczyny konsekwencje czegoś to po prostu piszę więcej niż 3 słowa. I tak jest kiedy potrzebuję wyrazić coś w większej ilości słów. Bardzo dobrze mi się później z tego uczy i szybko zapamiętuję. :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.