Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
legion

Ikariam

Rekomendowane odpowiedzi

lester   
Co rozwijać targ, koszary, magazyn co rozwijać? Ratusz to wiadomo od ilości ludzi, ale co z resztą jaka jest najlepsza strategia?
Dobrze jest w jednym mieście rozwijać targ tak do 5 lub 7 lvl, jeżeli zamierzacie trochę handlować. Magazyny rozwijać trzeba wszędzie, bo im wyższy poziom tym większe ilości materiału są potrzebne do rozbudowy budynków. Rozbudowa pałacu na 4 lvl to koszt około 50 tys drewna, tymczasem magazyn na 10 poziomie mieści połowę z tego. Jeżeli chodzi o koszary to ja wybrałem jedno miasto w którym ulepszam je częściej( teraz trwa upgrade do 18 poziomu), a w innych tylko od czasu do czasu, bo jednak gospodarka na pierwszym miejscu.Inne miasto z kolei specjalizuje się w produkcji okrętów wojennych (czyli tam inwestuję w rozbudoę stoczni) Ważne jest też, aby mieć mury na poziomie ratusza lub wyższym.Bo procent obrony jaką dają nie jest stały i zależy właśnie od ratusza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada z murami, mam je wszędzie po 2 lvl... zaczynam je rozwijać.

Co do targu to tak na 9 lvl nawet dobije, a rozwijanie tu koszar, tam stoczni to dobry patent, na pewno wykorzystam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
legion   
bo jednak gospodarka na pierwszym miejscu.

Ja poszłem na wojsko, ponieważ po ataku masz surowce które możesz przeznaczyć na gospodarkę itp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Po dwóch dniach gry miałem zamiar swoją wyspę odstąpić komuś innemu, ale teraz gra mnie w ciągła, i fajnie się bawię.Na razie mam 8 poziom. Trochę się wzmocnię i pomyślę o jakimś sojuszu, mam słabą armię.

Mostostal poszło do Ciebie 50 marmuru, będę wysyłał po 50, ale często.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pancerny, wkrótce robię kolonie z marmurem, jak kryształków bedę miał więcej niż teraz to Ci podeślę znowu ;):D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Też mam kolonię z marmurem, teraz szukam siarki i wina, chyba Achilles na siarce siedzi. Wina do tawerny potrzebuję bo mi przyrost naturalny spada, kobiety na trzeźwo im się nie podobają. ;)

Jak się wzmocnię, organizuję sojusz Historia.org.pl - chętni mile widziani w niedzielę po południu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
legion   

No spoko sojusz, ja za chwilę będę miał 15 poziom ratuszka i zaatakuje jakiegoś dziada. :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 10 lvl ratusza 3 kolonie już pobudowałem tam po 2 lvl gubernatora do tego 2 tys punktów i rozwijam teraz łuczników w stolicy i czeszę ile wlezie całą okolicę. Dużo handluje, naprawdę dużo. Dziennie to i na 100 tys wyhandluje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Szumo   

Chciałem wszem i wobec zakomunikować, że właśnie założyłem konto na Ikariam. ;) Mój nick Szumo, świat Tetha. Zobaczymy jak mi będzie szło. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
legion   

Wszyscy za adminem, a na delta nikt się nie zaloguje (mógłbym towary podrzucać).

Ej zbóje, zbóje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Chciałem wszem i wobec zakomunikować, że właśnie założyłem konto na Ikariam. ;) Mój nick Szumo, świat Tetha. Zobaczymy jak mi będzie szło. :D

Podaj współrzędne i co Ci potrzeba, w miarę możliwości podeślę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Troszkę daleko jest od nas Pancerny, 7 h ok.. Napisałem od nas, bo założyłem kolonię na tej wyspie co ty ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Mnie też gierka zainteresowała i sobie konto założyłem. Co prawda na razie nie będę miał czasu, ale co tam, raz na dzień na 10 minut mogę wpaść póki mi się nie znudzi :razz: :razz:

Jestem w świecie Theta, a moje współrzędne to 44:20, miast Gniazdo, a nick... Poniatowski ;):D

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lester   
Troszkę daleko jest od nas Pancerny, 7 h ok.. Napisałem od nas, bo założyłem kolonię na tej wyspie co ty
Można się przenieść, choć będzie to kosztowne. Po prostu zakładamy kolonie obok kolegów, budujemy tam rezydencję gubernatora, rozbudowujemy magazyny i wysyłamy tyle surowców ile się tylko da. Potem z tej kolonii robimy stolicę. Wtedy tamto pierwsze miasto staje się tylko kolonią, a te możemy porzucać. Tracimy co prawda jedno miasto, ale to nowe jest położone w korzystniejszym miejscu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Szumo jakie współrzędne może ktoś blisko 52 będzie? Ja mam znajomych z zaprzyjaźnionego sojuszu obok siebie na każdej wyspie niemalże..., może kiedyś blisko was zbuduję jakaś kolonię dla sportu ; )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.