Jump to content

legion

Użytkownicy
 • Content count

  180
 • Joined

 • Last visited

About legion

 • Rank
  Ranga: Wykładowca

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Starożytność

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Historia ;p
 1. Ciekawostki wczesnej Francji

  Tak ale ja mam już cały gotowy tylko nie mam tych ciekawostek...
 2. Ciekawostki wczesnej Francji

  Ludzie muszę na jutro referat przygotować i chce by był ciekawy, więc potrzeba mi ciekawostek. Gdyby to była starożytność wziął bym z czegoś to, ale tego nie mogę znaleźć. Pomóżcie proszę...
 3. Jak wiemy pierwszą szkołę utworzyli Sumerowie i wiele kolejnych cywilizacji brało z nich przykład. Jedną z nich był Rzym. Chciałbym wam zaproponować rozpisanie się na ten temat. Pzdr.
 4. Roland - Frankijski Paladyn

  Roland - żyjący w VIII w. Paladyn Frankijski siostrzeniec samego króla Francji Karola Wielkiego mający ponad 240 cm wzrostu był jednym z najlepszych rycerzy wczesnej Francji. Jak oceniacie jego dobytek do śmierci w 778 w Pirenejach. Zapraszam do dyskusji.
 5. Panowanie Sparty!

  Nie do końca Sparta nie miała floty. Każde polis które było dość mocne, może małą, ale ją posiadało. Hegemonia... Tak jak mówisz znalazł by się mądry władca, to by nad nią zapanował. Istnieje też ryzyko buntu, ze strony helotów, lecz na to też znalazły by się sposoby. rzym mógł, Sparta by nie mogła? Wystarczyło większość jeńców, brzydko mówiąc wyrżnąć, a resztę zmusić do pracy nad budową, dajmy na to fortyfikacji na nowo podbitych terenach, czy też budowę statków tak potrzebnych Grecji .
 6. Panowanie Sparty!

  W sumie racja, lecz zauważ, iż polis były w ciągłej wojnie, a mniejsze polis nie miały znaczenia dla Grecji. A Sparta miała świetnych wojowników, a inne polis np. Tripoli nie mogło się z nimi równać. Według mnie z łatwością podbiłaby Peloponez rekrutując do armii choć część periojków, czy opłacając silnych niewolników. Mówisz, że Ateny zawarły by sojusz... Ateny, szczególnie w okresie archaicznym, nie były wielką potęgom militarną, Teby też nie, lecz Sparta musiałaby się także liczyć z ogromnym ryzykiem buntów na nowo podbitych ziemiach, ale nadal podtrzymuje teorię, że jakby się zmobilizowała, to osiągnęła by cel. Jak zaczynał Rzym, też był wielkości Sparty, a nawet mniejszy... i stworzył drugie największe imperium w Starożytności.
 7. Panowanie Sparty!

  Witam! Jak wszyscy wiemy Sparta, obok Aten była jednym z najpotężniejszych polis starożytnej Grecji. Była znana z przede wszystkim ogromnej siły militarnej. Wojownik Spartański był szkolony od 7 lat, ale nie mnie przypominać wam to. Stworzyłem ten temat, ponieważ chciałbym się dowiedzieć, czy waszym zdaniem Sparta np. pod koniec okresów archaicznych miałaby dostateczną siłę i czy mogłaby podbić większość terenów dawnej Grecji. Dodaje mapkę gdzie przedstawiona jest stolica, a nie cała prowincja Sparty, ale zawsze się przydaje.
 8. Mitra może być, lecz degustuje bardziej w takich tajemniczych bogach. Sechmet - Egipska bogini wojny, Set - Egipski bóg wojny, śmierci cierpienia, Hades - chyba wiecie, Loki - skandynawski bóg wojny, cierpienia, śmierci.
 9. Oh... Mój błąd, przepraszam Albinosie masz rację, także kiedyś się nad tym zastanawiałem, lecz po głębokich chwilach zamysłu stwierdziłem, że sąd, bo Ateńczycy "osądzali", a potem na Banicję . Lecz lepszym słowem byłoby tu "oskarżenie", no ale nic. Dokładnie nigdy się nie dowiemy jaki cel miał ostracyzm, bo nie mamy wehikułu czasu
 10. Drogi Albinosie, z przykrością muszę stwierdzić, iż się mylisz. Sąd skorupkowy był i był w miarę ważny dla społeczeństwa Ateńskiego! ego celem było pozbycie się polityków, którzy mogliby w jakimś stopniu przywrócić oligarchię (władze arystokracji), grecy pisali na glinianych tabliczkach imię polityka, a jak było ponad 6000 głosów wywalano go na 10 lat z Aten, lecz nie tracił majątku...Taki sposób nazywa się Banicją dla przypomnienia.
 11. No to ja troszeczkę odświeżę temat . Jak każdy wie to Pompeje należały do Rzymu, a Rzym posiadał Pompeje, a że ja w Pompejach byłem, to i o Pompejach mogę napisać. Mogę? Mogę. To tak w tym starożytnym mieście które zostało założone przez Osków w VIII w. p.n.e. także były domy rozkoszy ;p. W całym mieście było ich aż 25! Te starożytne domy schadzek nazywały się "lupanare". Były przeważnie na skrzyżowaniach trzech bocznych ulic, ale mniejsza o położeniu. W budynku znajdowało się 10 niewielkich pokoi. Na wyższym piętrze , bardziej przestronne i odosobnione dla lepszych bywalców XD. Na parterze pokoje były znacznie mniejsze i gwarantowały mniejszą prywatność. Ściany w takim budynku były ozdobione malowidłami o chyba każdy wie jakiej tematyce. były to prawdziwe ilustracje umiejętności dziewcząt tego domu . No i na koniec jak dziewczęta zwabiały partnerów do siebie, nie wychodziły na ulice tylko - wyły XD.
 12. Battlefield Heroes

  Gra jest świetna tak mnie wciągnęła, że w tydzień nabiłem 10 lvl. Gra ma rzadko lagi, ma świetne animacje i ta rysowana grafika jest super. Naprawdę polecam w granie!
 13. Dziki Zachód

  Jak ja jestem przy głosie chciałbym powiedzieć coś o polowaniach na bawoły. Konie na zawsze odmieniły życie plemion Wielkich równin. Osadnicy z Hiszpanii przywieźli z Europy konie (i broń). Dzięki nim Indianie mogli bez trudu polować na bawoły. Mięso bawołu stało się ich głównym pożywieniem, a z ich skór robiono namioty i ubrania. Najdzielniejsi wojownicy byli powszechnie znani i sławni. Indianie z Równin uważali jednak, że znacznie więcej odwagi wymaga podejście do niego niezauważonym i dotknięcie go. Takie dotknięcie nazywane było "wielkim osiągnięciem" Pozdrawiam Legion.
 14. Ciekawostki rodem z Egiptu!

  To teraz znowu ja! 1. Zamiast strachów na wróble, do odstraszania ptaków w Egipcie zatrudniali chłopców - musieli mieć doniosły głos i dobrze strzelać z procy! 2. W starożytnym Egipcie modne były packi na muchy zrobione - z ogonów żyraf. Pozdrawiam Legion
 15. Przepraszam że post pod postem, ale chciałbym zarzucić nowy pod temat: Jak poruszali się ludzie na Antarktydzie? Według mnie jeździli na saniach zaprzężonych w psy Haskie.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.