Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Polacy na IO w Pekinie

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie każdy uczestnik dopóki nie odpadnie, jest teoretycznym złotym medalistą.

Aha, ale dlaczego wymieniłeś właśnie jego skoro wczoraj odpadali więksi "faworyci" od niego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Aha, ale dlaczego wymieniłeś właśnie jego skoro wczoraj odpadali więksi "faworyci" od niego?

Dlatego, gdy rozpatruję szansę naszych strzelców, to zawsze przypomina mi się Renata Mauer, na nią też nikt nie liczył, i to dwukrotnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Pierwszy medal na polskim koncie. I może być to medal złoty. Polscy szpadziści będą walczyć o złoto z Francuzami :viva: :hooray: :rotfl: ;):lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   
Pierwszy medal na polskim koncie. I może być to medal złoty. Polscy szpadziści będą walczyć o złoto z Francuzami

No to się wielce cieszę, że chociaż będziemy mieli na 100% jeden medal.

Powiem Wam, że zawiodłem się jeśli chodzi o naszych pływaków, Otylia Jędrzejczak bez jakiegokolwiek medalu, do tego jeszcze nie najlepszy popis Pawła Korzeniowskiego.

Prezenterzy mówią, że sukcesem jest już udział w IO, ale czym jest udział bez sukcesów?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dlatego, gdy rozpatruję szansę naszych strzelców, to zawsze przypomina mi się Renata Mauer, na nią też nikt nie liczył, i to dwukrotnie.

O, przepraszam. Ja na nią w Sydney bardzo liczyłem. Tyle, że nie w karabinku sportowym, ale to inna kwestia :razz: W TVP Renata Mauer mówiła, że spróbuje pojechać na igrzyska do Londynu.

Co do naszego strzelania to jest słabe. Jedyny nasz mocny zawodnik (rekordzista świata) startuje niestety w konkurencji, której nie ma na igrzyskach (strzelanie do ruchomego celu). Jednak Sylwia Bogacka może za cztery lata coś wywalczyć.

Powiem Wam, że zawiodłem się jeśli chodzi o naszych pływaków, Otylia Jędrzejczak bez jakiegokolwiek medalu, do tego jeszcze nie najlepszy popis Pawła Korzeniowskiego.

Myślę, że wszyscy jesteśmy zawiedzeni. No, ale niestety, trener Słomiński popełnił błędy w szkoleniu całej ekipy i nie potrafił sobie poradzić z lenistwem Pawła Korzeniowskiego. Dzisiaj w eliminacjach odpadł Mateusz Sawrymowicz i był to ostatni występ Polaka na pływalni. Liczyłem na przynajmniej jedno złoto w kostce wody a tu wracamy z ledwie trójką finalistów. To nawet w Atenach kadra, jeżeli odjąć występy Otylii, wystąpiła znacznie lepiej.

Prezenterzy mówią, że sukcesem jest już udział w IO, ale czym jest udział bez sukcesów?

No wiesz zależy od punktu widzenia. Zapytaj się sportowców z takich Seszeli, albo Wysp Dziewiczych :mrgreen:

Co do kadry polskiej to nawet bez tych dwóch medali mamy już sporo sukcesów. Niestety są to sukcesy w dyscyplinach, gdzie nasi zawodnicy odstają od światowej czołówki i ich sukcesy to znakomite występy (łucznictwo, badminton, kajakarstwo górskie, jeździectwo, kolarstwo szosowe).

Dobra, pierwsze medale zdobyte, czyli teraz rozwiązujemy worek z medalami :lol: Jutro trzymamy kciuki za drużynę florecistek, Rafała Ratajczyka, oraz Julię Michalską (chociaż tu medal byłby dużym zaskoczeniem). I chcemy więcej medali!! :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   
No wiesz zależy od punktu widzenia. Zapytaj się sportowców z takich Seszeli, albo Wysp Dziewiczych :mrgreen:

No tak, Wyspy Dziewicze... :hihi:

Dla takich okolic/krajów nie ma szans na dobre miejsca, nie mówiąc już o samych medalach. Zazwyczaj występy tej grupy panstw są symboliczne i dają do zrozumienia, że się ich nie dyskryminuje.

Widząc dzisiaj zakładanie złotego medalu na szyję Tomasza Majewskiego, a potem słysząc Mazurek Dąbrowskiego, aż łezka się w oku kręci. :cry:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
No tak, Wyspy Dziewicze... :hihi:

Dla takich okolic/krajów nie ma szans na dobre miejsca, nie mówiąc już o samych medalach. Zazwyczaj występy tej grupy panstw są symboliczne i dają do zrozumienia, że się ich nie dyskryminuje.

A co powiesz na to, że dziś reprezentant Wysp Dziewiczych startujący w żeglarskiej klasie Laser zajmował na początku wyścigu 11 miejsce? Co prawda skończył na 24 miejscu ale... Zresztą kwalifikacje olimpijską w żeglarstwie trzeba wywalczyć. nie ma tak lekko jak w lekkiej atletyce, czy pływaniu, że krajowy związek wyznacza minima, albo są kwalifikacje krajowe (jak w USA czy na Jamajce) i sam zgłasza zawodników.

Widząc dzisiaj zakładanie złotego medalu na szyję Tomasza Majewskiego, a potem słysząc Mazurek Dąbrowskiego, aż łezka się w oku kręci. :cry:

Hehe. Mnie też coś ruszyło jak usłyszałem pierwsze nuty Mazurka. Miałem nadzieję, że Tomek zawalczy o medal, ale nawet nie marzyłem o pokonaniu Hoffy i Nelsona, a tu proszę.

Szczerze mówiąc liczyłem na kilka medali w lekkiej atletyce, ale sądziłem, a nawet byłem pewien, że po raz pierwszy od igrzysk w Barcelonie (rok 92) nie będziemy mieli złota w tej dyscyplinie. Dlatego tym bardziej się cieszę.

No i trzeba zauważyć, że Tomek jest pierwszym mistrzem olimpijskim udekorowanym w "Ptasim gnieździe". Władysław Komar, byłby dumny.

A wie ktoś może za co zostali przesunięci na ostatnią pozycję (nie mylić z dyskwalifikacją jak podają media) nasi torowcy? Nigdzie nie mogę tego znaleźć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Hmm, Liczyłem na podium, ale drużyna polskich florecistek, medalu już nie zdobędzie. Przegrały z USA 31- 30.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wstyd i hańba. Miały tak wielką przewagę, jedna walka i nic z niej nie zostało. W meczu o miejsca 5-8 Polki uległy Niemkom i mistrzynie świata będą musiały się zadowolić... 7 miejscem. O ile pokonają Egipt.

Ale wystartuje dzisiaj jeszcze Rafał Ratajczyk, także szansa na medal jest :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Widzieliście łzy i radość naszych wioślarzy podczas grania hymnu państwowego?

A widzieliście gest głowy i minę wojownika Szymona Kołeckiego, gdy trzymał sztangę uniesioną nad głową?

Na takie chwile można czekać i tydzień czasu....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że Blanik dołoży kolejne złoto i jakoś w tej klasyfikacji medalowej wyglądać będziemy.

Co do Polskiego pływania to nie istnieje, bezradność całkowita tych zawodników.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Możecie wierzyć lub nie, ale pojutrze na mate wychodzi mój kolega Krystian Brzozowski. Od momentu kiedy skończył 19 lat( ! )nie ma sobie równych w Polsce w zapasach. Oboje mieszkamy w miasteczku między Opolem, a Wrocławiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Leszek Blanik ze złotem, mam nadzieje, że zostanie sportowcem roku, niby jest Kubica i Radwańska, ale powiem tak: w tenisa to i jak piłkę odbiję, w formule jeden pare metrów przejadę, ale tak skoczyć to bym nie skoczył..., ponadto fajnie kończyć karierę jako mistrz olimpijski z takim dorobkiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.