Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   

Również rozglądam się za lustrzanką, i oczywiście szukam dobrej i taniej.

wyszukałem sobie następujące funkcje, które powinien posiadać aparat:

- system redukcji drgań

- zintegrowany system czyszczenia matrycy

- stabilizator obrazu w korpusie, a nie w obiektywie

- czułość ISO -6400

- karta SDHC

- czytnik plików RAF

- i przydał by się ruchomy LSD

Jeżeli czegoś brakuje lub jest za mało, to proszę, uzupełnienie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli czegoś brakuje lub jest za mało

Jak dla mnie za dużo.

Dla tych, którzy chcą się nauczyć fotografii zawsze polecałem i będę polecał radzieckiego Zenitha, aparat prosty i wytrzymały (gwoździe można nim wbijać).

Jeżeli chcesz się nauczyć dobrze fotografować to kupuj na początek najprostszy sprzęt bez bajerów jak już się wprawisz to możesz sobie zmienić, nawyki Ci pozostaną i to jest najważniejsze. To Ty robisz zdjęcie a nie aparat i najnowsze rozwiązania techniczne w nim umieszczone.

Jeśli chcesz się nauczyć fotografii to najlepszy jest aparat na klisze, dlaczego? Bo za każdy błąd płacisz i starasz się popełniać ich jak najmniej a w cyfrówce nastukasz setkę zdjęć wybierzesz jedno czy dwa resztę wyrzucisz następnym razem zrobisz dokładnie to samo całkowicie bezkarnie. Chociaż w tym przypadku są wyjątki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Wszystko to co piszesz, to widać w tym rady doświadczonego fotografa, ale nie stać mnie na wymianę aparatu za każdym razem jak zdobędę więcej wiedzy i doświadczenia fotograficznego. Dlatego kupując aparat, staram się wybrać taki by posłużył mi kilka lat, a wszystkie nowinki, które na obecną chwilę są , nowatorskim rozwiązaniem, za rok czy dwa będą w standardzie każdego sprzętu. Dlatego staram się wybrać jak najlepiej i poradzić się fachowców.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nie stać mnie na wymianę aparatu za każdym razem jak zdobędę więcej wiedzy i doświadczenia

http://www.kupsprzedaj.pl/fotografia/apara...ert1946397.html

Z różnymi dodatkami ten aparat kosztuje 95 złotych to nie jest zbyt wysoka cena ja podobnym robiłem zdjęcia przez kilkanaście lat, więc to nie musi być wydatek mocno tymczasowy nikt Ci nie każe zmieniać aparatu po zdobyciu każdego nowego doświadczenia po prostu, gdy uznasz, że już można kupujesz aparat docelowy.

Może kto inny da Ci inne rady, zapytaj, porównaj i wybierz to, co Ci najbardziej odpowiada.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Jestem mama tego tematu, wiec czuje sie w obowiazku poinformowac Was, ze w koncu kupilem... Lumixa LZ28 ;) .

Po drodze moje zadze zawedrowaly az do Nikona D300....

Swego czasu bylem fotografem maniakalnym, ale stwierdzilem, ze trza sprawdzic, czy po pietnastu latach mania sie utrzymuje, zanim wywale jakie 2000 szterlingow.

@Esteralepiej pozno niz wcale.... Twoje pytanie o ceny szkiel do lustrzanek konwencjonalnych i cyfrowych. Przerylem kilkadziesiat stron poswieconych sprzedawaniu/uzywaniu/ocenianiu sprzetu foto. Ceny sa podobne.

Tansze bywaja szkla do lustrzanek cyfrowych z niepelnowymiarowym sensorem, ale do cyfrowek full frame potrzeba obiektywow takich samych jak do aparatu na klisze.

@Capricornus Popatrz na Sony A350. Ma mniejsze ISO, ale uzyteczne ISO 3200 to znajdziesz dopiero w Nikonie D3 za 10000PLN...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was próbował kupić japoński sprzęt fotograficzny w czasie pobytu w Japonii i wie czy to jest w ogóle opłacalne i jak ewentualnie szukać opłacalnych okazji. Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

WojciechW

__

Äŕííîĺ ńîîáůĺíčĺ ŕâňîěŕňč÷ĺńęč ńăĺíĺđčđîâŕíî č îňďđŕâëĺíî (ń îáőîäîě âńĺő ŕíňčńďŕě çŕůčň) ďđîăđŕěěîé XRumer 5.09 Palladium. ÇÄĹŃÜ ĚÎĂËŔ ÁŰ ÁŰŇÜ ÂŔŘŔ ĐĹĘËŔĚŔ ;)

Ńîîáůĺíčĺ âűřĺ, îňďđŕâëĺííîĺ áîňîě ń íčęîě CocoChanels ńăĺíĺđčđîâŕíî ŔÂŇÎĚŔŇČ×ĹŃĘČ â ńîîňâĺňńňâčč ń ňĺěîé č ńîäĺđćčěűě ňîďčęŕ, ń ďîěîůüţ íîâîé číňĺëëĺęňóŕëüíîé ńčńňĺěű, âńňđîĺííîé â XRumer 5.09 Palladium. Ńŕě ďîëüçîâŕňĺëü CocoChanels ňŕęćĺ çŕđĺăčńňđčđîâŕí č ŕęňčâčđîâŕí ŕâňîěŕňč÷ĺńęč, áĺç ó÷ŕńňč˙ ÷ĺëîâĺęŕ.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
atrix   

Pancerny napisał

Również rozglądam się za lustrzanką, i oczywiście szukam dobrej i taniej.

Cyfra czy analog ? Jeżeli analog to KIEW . Zenit w miare przyzwoity. Dlaczego Kiew , bo jest średnioformate. Małoobrazkowe maja wade podstawową - ziarno w powiekszeniach. Średni format nie ma tej wady, to format profesjonalny. Ale trzeba podejść do tego że cyfrówki wypieraja analog . Mam na myśli tzw pstrykaczy ( ja też do nich należe ). Czym aparat prostszy tym lepszy. Najważniejsz jest optyka. Matryca z powodzeniem wystarcza 5 Mpix. Polecam Pentax K10 czy 20. Jeżeli coś tańszego to Fuji 5600 ( tanie a dobre ). Sam pstrykam na Photonie 484 i jestem zadowolony. Zasada jest taka nawet najdroższy sprzęt sam nie robi fotek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.