Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Andreas

Humor podczas Wielkiej Wojny

Recommended Posts

Andreas   

Właśnie, czy w tak beznadziejnym polozeniu, jakim było położenie żołnierza w okopie mógl byc jakiś humor? Czy znacie przykłady dowcipów żołnierzy lub zabawne wydarzenia z frontu i zza frontu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
dzionga   
zabawne wydarzenia z frontu

Z tego co pamiętam to chyba w bitwie pod Verdun żołnierze dojeżdżali taksówkami na pole bitwy? Wiem, że taka sytuacja była, ale nie jestem 100% pewna miejsca, bo słyszałam o tym kilka lat temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Andreas   

Owszem, do dojazdów użyto 11 tys. pozawojskowych pojazdów, w tym paryskie taksówki.

Jedną z lubianych przez niemieckich snajperów praktyk był swoisty ''dowcip''. Otóż, w okopach niestety nie było toalet i nieczystości zbierano do kubłów, które po zmroku opróżniano, czasem jednak żołnierz-dyżurny zostawiał kubeł, pełen na skraju okopu, by wynieść go później. Nieświadomi niczego inni siadali w pobliżu kubła. Wtedy do akcji często wkraczał snajper i celując w brzeg wiadra strzelał, przewracając je do wnętrza okopu. Co się potem działo, nietrudno zgadnąć. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
dzionga   

No to historia z Polski.

Kiedy dowództwo austriackie powzięło decyzję o tym, że miejsce Beliny jako dowódcy 1. Pułku Ułanów Legionowych zajmie Austriak, ułani postanowili uciekać. Zupełnie nieświadomy niczego ów Austriak całkiem przypadkiem zawędrował do mieszkania w którym kwaterował Belina. Traf chciał, że spotkał Wieniawę, który na zapytanie czy nie wie, gdzie kwateruje 1. Pułk Ułanów Legionowych odpowiedział, że trzeba się cofnąć odrobinę, a potem skręcić w prawo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
redbaron   

To czarny humor będzie. Jeden z niemieckich ataków pod Verdun miał nastąpić 1 czerwca, kiedy akurat przypadało Wniebowstąpienie. No i dzień przed uderzeniem żołnierze przekazywali sobie z ust do ust:

ej, wiecie, że jutro jest Wniebowstąpienie? Jutro niejeden w niebo wstąpi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
redbaron   

Mariusz, to nie moje poczucie humoru tylko żołnierzy w okopach. Generalnie, jak się widzi śmierć na codzień, to czarny humor chyba pasuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Andreas   

Ulubionym zajęciem Wilhelma II było ścinanie drzew, ktore miał w swoim parku. Uwielbiał je również korować.

W latach 1916-1918 w krajach anglojęzycznych doszło do kilku aresztowań osób posiadających korty tenisowe. Uważano, że osoby te... szykują platformy pod działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.