Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Estera

Napoleon Bonaparte jako mówca

Recommended Posts

Estera   

Jak przemawiał Napoleon Bonaparte? Jakim był mówcą?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Był świetnym mówcą, to była jego 2-ga siła. Po przemówieniu otrzymywał od słuchaczy to czego oczekiwał. Porównałbym go do Hitlera, jednak nie z względu na sposób wypowiadania się, tylko z powodu reakcji ludności jaką wyzwalała dana mowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Estera   

Zgadzam się z Tobą. Bonaparte wiedział co i jak mówić. Jego odezwy do żołnierzy robią wrażenie. Potrafił natchnąć do walki, pokazać, że żołnierz jest bardzo ważny. Francuski żołnierz wiedział o co walczył. Poza tym, Bonaparte umiejętnie kierował uwagę na siebie.

Odwoływał się często w swych przemówieniach do historii, którą znał dobrze i bardzo cenił.

Co ciekawe- Trale kwestionuje zdolności Napoleona jeśli chodzi o przemawiania. Absolutnie z tą osobistością w świecie historiografii napoleońskiej się nie zgadzam. Oczywiście Napoleon nie opierał się wyłącznie na przemówieniach. Ważniejsze od nich były moim zdaniem czyny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myśle, że to porowwnanie do Hitlera jest o tyle sluszne, że w przeciwienstwie do innych monarchow tamtych czasow nie zgrywal wazniaka, tylko byl na rowni z nimi

Share this post


Link to post
Share on other sites
gregski   

Z tego co wiem Napoleon potrafił "czarować" ludzi. Zwykle nawet jego przeciwnik czy wróg po rozmowie z nim był spacyfikowany.

Georges Cadoudal był jednym z nielicznych wyjątków.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekaw jestem relacji o intensywności i charakterze włoskich naleciałości językowych (akcentu, ewentualnie słownictwa) u Napoleona. Podobnież nie wyzbył się ich do końca życia, ale może znacie jakieś konkrety na ten temat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.