Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Pancerny

Sześciu najodważniejszych ludzi II Wojny Światowej

Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   

Jednego znamy, polski bohater rotmistrz Witold Pilecki.

Jestem strasznie ciekawy , pozostałej piątki bohaterów.

Jeżeli ich znacie, to napiszcie o nich .

Czekam z niecierpliwością (na pewno Wy też).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Proszę bardzo:

- Marie-Madeleine Fourcade; pracowała w konspiracyjnej siatce wywiadu "Alliance".

- Andree de Jongh; kierowała kanałem przerzutowym "Comet", przez który ewakuowano zestrzelonych pilotów z Belgii przez Francję i Hiszpanię na Gibraltar.

- Victor Gerson; szef siatki przerzutowej "Vic" i SOE.

- Jean Moulin; autor zjednoczenia niemal wszystkich organizacji podziemnych we Francji, ponoć najwyższy stopniem członek podziemia aresztowany przez Gestapo w trakcie II WŚ.

- Harry Peuleve; dowodził dywersantami w Corezze, uciekł z Buchenwaldu, członek SOE.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

A pani Irena Sendler?

A "Zo"?

A Krystyna Skarbek?

Wyszło mi że to kobiety były najodważniejsze :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
A Franek Dolas :mrgreen: ???

Czy kolega żartuje?

Bo wydaje mi się, że przedstawiono powyżej całkiem poważne kandydatury?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Ale co gen. Anders? Można prosić o rozwinięcie? Zwracam jednak przy okazji uwagę, że temat dotyczy określonej grupki osób, stworzonej przez prof. Foota.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

To był taki czas, że ''niezwykłe męstwo było zwykłą cechą''. Nie ma ludzi najodważniejszych podczas II WŚ. Każdy odznaczył się wyjątkową dzielnością. Począwszy od znanych, udekorowanych bohaterów, którym przysługiwały zaszczyty, a skończywszy na bezimiennych, dzielnych żołnierzach, których szczątki gniły gdzieś w rowie. Odważnym człowiekiem mógł być i generał i zwykły szeregowiec. Ciągle jest mi trudno zapomnieć o takich ludziach, jak Ira Hayes czy Darrell S. Cole.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kalki   

Mi szczerze powiedziawszy ostatnio w głowie przewija się dr Julian Gruner - ofiara Zbrodni Katyńskiej. Rozdział z książki pisany przez jego córkę, więc mogła to być opinia subiektywna. Co nie zmienia faktu, że na pewnego rodzaju wyróżnienie zasługuje, prawda ?

Do tego bym dodał, jak kolega wyżej Irenę Sendler.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
A pani Irena Sendler?

A "Zo"?

A Krystyna Skarbek?

Wyszło mi że to kobiety były najodważniejsze laugh.gif

Idealnie do tej trójki pasuje jeszcze Zofia Rapp-Kochańska-Rylska vel Maria Springer. Prawdziwy as wywiadu AK. I jakby nie patrzeć, piękna kobieta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
glowas90   

major Richard Winters wraz z żołnierzami kompanii E, drugiego batalionu, 506 Spadochronowego Pułku Piechoty, za wiele karkołomnych manewrów i misji wykonanych podczas ofensywy aliantów zachodnich zaczynając od D-day, a kończąc na zdobyciu Orlego Gniazda Hitlera.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
major Richard Winters wraz z żołnierzami kompanii E, drugiego batalionu, 506 Spadochronowego Pułku Piechoty, za wiele karkołomnych manewrów i misji wykonanych podczas ofensywy aliantów zachodnich zaczynając od D-day, a kończąc na zdobyciu Orlego Gniazda Hitlera.

Jeżeli postać jest autentyczna, ponoć tak, jest to przykład solidnego żołnierskiego rzemiosła a nie ponadprzeciętnej odwagi.

Idealnie do tej trójki pasuje jeszcze Zofia Rapp-Kochańska-Rylska vel Maria Springer. Prawdziwy as wywiadu AK. I jakby nie patrzeć, piękna kobieta

Albinosie chyba niedoinformowany jestem :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.