Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Patriotyzm

Rekomendowane odpowiedzi

dzionga   

Dzisiaj się zrobił pewien off dotyczący patriotyzmu, a nie zauważyłam tu wcześniej takiego tematu, więc postanowiłam założyć, bo interesuje mnie Wasze spojrzenie na tą sprawę.

Jesteście patriotami?Jak myślicie, jak z tym teraz jest wśród młodych ludzi, którzy w większości urodzili się w wolnej Polsce lub są za młodzi, żeby pamiętać komunę?A jak jest u tych starszych, którzy doskonale pamiętają komunizm w Polsce i mieli częstą styczność z wojennym pokoleniem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jestem patriota, nawet nacjonalistą, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu... wcześniej bylem raczej negatywnie nastawiony do przejawów kosmopolityzmu czy obcokrajowców, ale bo styczności z nimi stałem się bardziej tolerancyjny

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Ktoś kiedyś powiedział, że nie wie czy jest patriotą. Ja też nie wiem, bo nie wiem co to jest. Kochać naród, państwo, historię, język, owszem mogę, ale czy patriotyzm wyłącznie się na tym kończy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Roshnise   

Ja uważam się za patriotkę, ale no właśnie, czy to znaczy, że nie mogę dostrzegać wad Polski, czy to już nie jest przejaw niechęci do kraju? Bo osobiście wiele rzeczy mnie drażni, ale jakby nie patrzeć zżyta z krajem jestem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jestem trzeźwym patriotą, i denerwuje mnie podszywanie się pod patriotów.

Może i nie zginąłbym od tak, za Ojczyznę, ale wydaje mi się że ludzie w postaci części moich kolegów i koleżanek, gdy śliny im brak do śpiewania hymnu, a potem ładne wierszyki na przedstawieniach czytają.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
nawet nacjonalistą, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu...

Mam kolegę nacjonalistę, to prawdziwy wariat, ale dobry chłopak, bardzo go lubię:)Na każdej uroczystości państwowej jest, kocha ten kraj po prostu.

Ja nacjonalistką nie jestem i nie będę;) Nie zmienia to jednak faktu, że kocham ten kraj i jeżeli wymagałaby tego potrzeba mogłabym umrzeć. Znam typa, który twierdzi, że jest nacjonalistą. Ostro krytykuje Powstanie Warszawskie i na moje pytanie czy wziąłby udział powiedział, że nie. Jestem zdania, że Ci ludzie nie umierali za nic, bo umierali za Ojczyznę, po prostu w tym momencie to było niepotrzebne, bardziej by się krajowi przydali po wojnie, walcząć z komuną. No cóż, oni tego przewidzieć nie mogli, takie były rozkazy, a prawdziwy żołnierz zawsze je wykonuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie powiedzieć, że jestem patriotą, ja tylko mogę rzec, że czuję się patriotą. Nasze czyny przez całe życie powinny pokazać, czy tak naprawdę jesteśmy ludźmi, którzy kochają ojczyznę, czy tylko mówimy o tej miłości do niej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.