Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Tematy wypracowań - poćwiczmy pisanie

Rekomendowane odpowiedzi

Narya   

Wiesz dzionga, nie musisz na moje tematy, sama możesz ułożyć sobie tematy (ale to w semestrze letnim na powtórkę) przekrojowe przez cały materiał. :D

Mogą się spóźnić trochę, ważne, miło będzie jak dotrą (dla spóźnialskich coś się wymyśli :lol:, hehe - żart). :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lizzy   
Czekam na obiecane prace naazy i Lizzy. :P

Ja właśnie wysłałam. Całe 20 minut przed czasem. Jak znam życie z dużo w nim wodolejstwa, ale kolejna na pewno będzie lepsza

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
5. Przedstaw jedną, dowolnie wybraną postać z czasów średniowiecza oraz zarysuj jej krótki rys biograficzny w formie eseju.

Narya, a chcesz poczytać o Eleonorze? ;P

Czekam na obiecane prace naazy i Lizzy. :D

Właśnie zastanawiam się, czy moje prace są na temat :roll:

Ja właśnie wysłałam. Całe 20 minut przed czasem. Jak znam życie z dużo w nim wodolejstwa, ale kolejna na pewno będzie lepsza

O, to nazaa jak zawsze na końcu, ale co tam, ostatni wszak mają być kiedyś pierwszymi czy jakoś tak :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
5. Przedstaw jedną, dowolnie wybraną postać z czasów średniowiecza oraz zarysuj jej krótki rys biograficzny w formie eseju.

Narya, a chcesz poczytać o Eleonorze? ;P

Kiedy układałem ten temat domyśliłem się, że możesz go wziąć i napisać o Eleonorze. To się nazywa męska intuicja. :D Możesz napisać, jak chcesz, czemu nie? :P

Idę, sprawdzić skrzynkę zatem. :]

[ Dodano: 2008-07-31, 23:37 ]

Lizzy, przeczytałem twoje wypracowanie. Swoje komentarze dodałem i wysłałem z powrotem. :lol:

Teraz jeszcze tylko tekst naazy. :razz:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lizzy   

Dzięki :D

Przeczytałam uwagi i na pewno postaram się nie popełniać takich błędów w przyszłości.

Początki zawsze są trudne :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Nie wiem jak będzie u naazy, ale podstawą w pisaniu wypracowania są dwa punkty:

1. Uważne przeczytanie i analiza tematu! (Aby uniknąć zagrożenia, że praca jest nie na temat)

2. Napisanie szczegółowego planu pracy w brudnopisie! (Aby czegoś w pracy nie pominąć)

[ Dodano: 2008-09-01, 18:52 ]

Kardynalnym błędem jest pomijanie wątków, lepiej jest napisać więcej, opisać i wyjaśnić z zaznaczeniem by pasowały do tematu niż potem żałować. Klucza nie znamy. Najważniejsza sprawa to napisać sobie najpierw plan pracy! Rozrysować sobie wizję wypracowania i posprawdzać! Może ten plan pracy to dziecinada, ale bardzo dobra rzecz by "wpaść" w jak najwięcej punktów w kluczu! Stworzenie takiego planu pracy ułatwi poza tym pisanie, bo wypracowanie wtedy staje się rozwinięciem tego planu w pełne zdania. Im bardziej szczegółowy plan, tym łatwiejsze pisanie wypracowania. I unika się wtedy chaosu, a u dziongi czuć jeszcze takim chaosem, bałaganem lekkim.

Z sierpniowych tematów z średniowiecza dotarły do mnie prace:

1. Dzionga.

Wrzesień:

Czasy Nowożytne - Część Pierwsza:

1. Największe i najmniejsze dzieło artystyczne doby renesansu. Wybór uzasadnij /analiza dwóch dzieł artystycznych, jednego największego i drugiego najmniejszego, z okresu renesansu/.

2. Polowania na czarownice i heretyków. Ustosunkuj się do tego zdania na przykładzie twojej „małej ojczyzny”.

3. „Lew Północy” w wojnie trzydziestoletniej.

4. Przedstaw karierę polityczno – społeczną rodu Habsburgów lub Medyceuszy.

5. Kolonizacja - apogeum średniowiecznego feudalizmu europejskiego. Ustosunkuj się do tej tezy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lizzy   

Najmocniej przepraszam Narya!!! :cry:

Pracę muszę skończyć, oddam pod koniec tygodnia (oczywiście jak mi jeszcze przyjmiesz). Naprawdę przepraszam, ale szkoła przygotowuje się do obchodów 150-lecia i jest jeden wielki młyn (co mnie oczywiście nie usprawiedliwia)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   

Mam takie oto pytanie do Naryi. Czy mogę się podłączyc pod projekt? W wakacje mnie nie było dlatego jestem troche do tylu a taka mala praktyka w pisaniu nie zaszkodzi :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Bardzo proszę. Prześlij mi na maila, ale ja jestem wredny w komentarzach (dzionga się o tym przekonała ;P ). ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Narya byłabym Ci wdzięczna jakbyś wymyślał jakieś tematy powiązane z Polską ;) Bo po tych stosunkach polsko- węgierskich to wszystkiego można się spodziewać...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Jako drugie wypracowanie obok tego z powszechnej, tak? Bo z historii powszechnej napiszesz? Jeśli tak to ułożę tematy i tu umieszczę. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Dobrze zatem, a więc przygotuję tematy i umieszczę je tutaj. Termin będzie krótszy: dwa tygodnie (żeby się wyrobić do lutego).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.