Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Tematy wypracowań - poćwiczmy pisanie

Rekomendowane odpowiedzi

Lizzy   

Tak się wtrącę :mrgreen:

Narya mógłbyś zamieścić tu konspekty tych wypracowań (oczywiście kiedy już dostaniesz prace by dzionga i nazaa)?

Wtedy inni (na przykład moja skromna osoba) mogliby też w wakacje przygotowywać sie do matury jednocześnie nie nadwyrężając Twoich szarych komórek :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
Narya mógłbyś zamieścić tu konspekty tych wypracowań (oczywiście kiedy już dostaniesz prace by dzionga i nazaa)?

Najpierw to się moja droga nazaa i dzionga muszą na to zgodzić, bowiem one są właścicielkami praw autorskich swoich wypracowań :wink:

Wtedy inni (na przykład moja skromna osoba) mogliby też w wakacje przygotowywać sie do matury jednocześnie nie nadwyrężając Twoich szarych komórek ;)

Nie ma to jak pójść na łatwiznę :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lizzy   
Narya mógłbyś zamieścić tu konspekty tych wypracowań (oczywiście kiedy już dostaniesz prace by dzionga i nazaa)?

Najpierw to się moja droga nazaa i dzionga muszą na to zgodzić, bowiem one są właścicielkami praw autorskich swoich wypracowań :wink:

Wtedy inni (na przykład moja skromna osoba) mogliby też w wakacje przygotowywać sie do matury jednocześnie nie nadwyrężając Twoich szarych komórek ;)

Nie ma to jak pójść na łatwiznę :roll:

Oooo słoneczko, nie zrozumieliśmy się. Nie chcę czytać waszych wypracowań! Nie wiem dlaczego przyszło Ci to do głowy! Naprawdę przykro mi, że tak pomyślałaś ;)

Chodziło mi o KONSPEKTY, ale NIE WASZYCH wypracowań. Miałam na myśli taki wzór pracy.

A wiesz dlaczego? Nie dlatego, że chcę iść na łatwiznę, ale dlatego żeby Narya nie musiał się męczyć z kolejnym wypracowaniem.

Chcesz człowiekowi ułatwić życie i jeszcze za to na ciebie naskakują... :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Spokojnie dziewczyny :wink:

Jak dla mnie to Narya może tu nawet opublikować moje wypracowanie z dopiskiem: jak się pisać wypracowań nie powinno ;)

PS. Już częściowo mam plan tego wypracowania ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Konspekty i wypracowania mogą tu umieścić dzionga i nazaa, jeśli tego chcą. Jeśli chcą, abym umieścił tu na forum ich prace z moją recenzją, to musi być ich zgoda. Lizzy, ty się o mnie tak nie martw, dla mnie to jest przyjemność a nie katorga, więc śmiało napisz wypracowanie na wybrany temat z tych które podałem i prześlij (do końca lipca, bo potem leci seria z średniowiecza na sierpień).

nazaa, i gdzie ta praca co miała być w pierwszy weekend lipca? ;P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
nazaa, i gdzie ta praca co miała być w pierwszy weekend lipca? ;P

A co, nie doszła? ;P Zaraz, zaraz, a to nie miało być w lipcu 2012? ;)

Wiem, wiem kiedy miałam wysłać, wyskoczyło mi po drodze parę nieprzewidzianych rzeczy, ale spoko, praca wre i zaraz wysyłam :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lizzy   
Lizzy, ty się o mnie tak nie martw, dla mnie to jest przyjemność a nie katorga, więc śmiało napisz wypracowanie na wybrany temat z tych które podałem i prześlij (do końca lipca, bo potem leci seria z średniowiecza na sierpień).

Skoro tak twierdzisz ;)

Sporo czasu jeszcze mi zostało, myślę, że uda mi się napisać coś sensownego :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Tyle, że wybierz jeden z tych tematów, które podałem. Jedyne z dwóch ograniczeń jakie nałożyłem (drugie to termin). ;P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Otrzymałem już tekst dziongi. Podstawowe błędy jakie wychwyciłem to: niezgodność z tematem oraz kilka błędów rzeczowych. To może skutkować nie zaliczeniem wypracowania, jak się trafi na egzaminatora gorszego charakteru niż ja. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
To może skutkować nie zaliczeniem wypracowania, jak się trafi na egzaminatora gorszego charakteru niż ja. :D

Mam nadzieję, że trafię na innego niż mój nauczyciel, bo ten to się wszystkiego po kolei czepia i byle tylko na złość zrobić ;P

Dziękuję Ci Narya za cenne wskazówki i mam nadzieję, że za miesiąc będzie już na temat :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Mam nadzieję, że nie jesteś zła i nie byłem zbyt surowy. Analiza to nie jest rozprawka czy ocenianie, to zestawienie faktów, o które prosi temat. :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Jak mogę być zła? O to, że zajęłam Ci czas? Czy może o to, że dzięki Tobie postaram się na przyszłość unikać takich błędów, czyli zacznę pisać na temat ;P

Jeszcze raz Ci bardzo dziękuję, wypracowanie w końcu jest najważniejsze na maturze :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Okey, w takim razie daję tematy na sierpień. Idziemy dalej. Czas na kolejną epokę:

ŚREDNIOWIECZE:

1. Rzym, Konstantynopol, Antiochia, Jerozolima i Aleksandria w okresie wędrówek ludów.

2. Krucjata oczami Franka, Araba i Bizantyjczyka. Rozwiń przedstawione hasło na przykładzie jednej, dowolnie wybranej wyprawy krzyżowej.

3. Kto był najpotężniejszym władcą w średniowiecznej Europie – papież czy cesarz? Odpowiedz na pytanie w formie eseju.

4. Analiza architektury średniowiecznej Hagi Sophii w Konstantynopolu.

5. Przedstaw jedną, dowolnie wybraną postać z czasów średniowiecza oraz zarysuj jej krótki rys biograficzny w formie eseju.

Wiesz, proponuję (ale to zależy od czasu i chęci) napisać na wszystkie tematy (ale później po lutym - czyli ostatnim zestawie), to utrwalą się wiadomości z historii. Tematy są ułożone przekrojowo, aby w jakimś tam ogóle powtórzyć sobie całą historię. Podkreślam jednak, że to zależy od chęci i woli. Myślę, że ta metoda, którą tu przedstawiłem, może przynieść owoce, ponieważ w każdym tym temacie trzeba przedstawić porcję faktów. Przy pisaniu nie trzeba korzystać z faktów z pamięci, ale otworzyć podręcznik, książkę, sprawdzić jeszcze raz, przeczytać, żeby wpleść w wypracowania jak najwięcej faktów dotyczących tematów. Przeczytanie, napisanie i pomyślenie jak tu przypasować do tematu danego faktu, sprawi, że ten fakt zapamięta się.

Proponuję również pisać przy pomocy podręczników, do zaglądania do książek, nie pisania z pamięci, i wpleść jak najwięcej faktów. Każdy napisany taki temat daje dużo w powtarzaniu materiału i nie trzeba "wkuwać". :P

To jest tylko propozycja, a zrobisz, zrobicie jak uważacie.

Czekam na obiecane prace naazy i Lizzy. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Wiesz, proponuję (ale to zależy od czasu i chęci) napisać na wszystkie tematy (ale później po lutym - czyli ostatnim zestawie), to utrwalą się wiadomości z historii. Tematy są ułożone przekrojowo, aby w jakimś tam ogóle powtórzyć sobie całą historię. Podkreślam jednak, że to zależy od chęci i woli. Myślę, że ta metoda, którą tu przedstawiłem, może przynieść owoce, ponieważ w każdym tym temacie trzeba przedstawić porcję faktów. Przy pisaniu nie trzeba korzystać z faktów z pamięci, ale otworzyć podręcznik, książkę, sprawdzić jeszcze raz, przeczytać, żeby wpleść w wypracowania jak najwięcej faktów dotyczących tematów. Przeczytanie, napisanie i pomyślenie jak tu przypasować do tematu danego faktu, sprawi, że ten fakt zapamięta się.

To dobry pomysł, ale mam jeszcze jakieś 25 wypracowań do napisania, więc przemyślę to :P

Czekam na obiecane prace naazy i Lizzy. :D

Mają jeszcze 40 minut do końca lipca ;P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.