Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Tematy wypracowań - poćwiczmy pisanie

Rekomendowane odpowiedzi

Lizzy   

Właśnie wysłałam Ci wypracowanie Narya. Tydzień po terminie :oops:

Postaram się żeby więcej takich spóźnień nie było

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Polska starożytna i wczesnośredniowieczna (termin: od dzisiaj dwa tygodnie).

1. Skąd się wzięło państwo polskie? Napisz esej, argumentując swoją odpowiedź.

2. Szlaki handlowe na ziemiach polskich.

3. Bolesław Chrobry – król, hetman, konik czy pionek na planszy szachowej Europy w X i XI wieku? /proszę uwzględnić również tutaj historię Mieszka II/

4. Stosunki polsko – niemieckie X – XII w.

5. Bolesław Śmiały i jego legenda.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Czyli 25 września... Myślę, że dam sobie radę i się wyrobię (w końcu sama prosiłam), nawet dwa tematy mi się bardzo podobają ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lizzy   

Narya, moje ostatnie wypracowanie było takie beznadziejne, że już nie miałeś siły się do niego brać czy po prostu do Ciebie nie doszło lub też nie miałeś czasu na sprawdzanie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Temat drugi to kompletnie nie dla mnie ;) Poza tym wolę się skupić na czymś bardziej możliwym na maturze ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Wybacz mi Lizzy, jeszcze nie miałem czasu poczytać i sprawdzić (mam już na komputerze). Ostatnio dość sporo mam na głowie. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   

Chyba pojade po najmniejszej linii oporu i wybiore temat czwarty (wydaje mi sie najlatwiejszy-mam nadzieje ze slusznie), ten 2. to dla mnie wyglada jak jakas jazda po bandzie - zycze powodzenia tym odwaznym ktorzy wezma sie za niego :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Czekam na tematy z historii powszechnej renesansu oraz z historii Polski. ;)

A dzisiaj idziemy dalej, bo wrzesień już się zbliża do końca:

Czasy nowożytne - część 2

1. Bliski i Daleki Wschód na przełomie XVII i XVIII wieku.

2. Narodziny, rozwój i upadek imperium kolonialnego na przykładzie jednego wybranego.

3. Stany Zjednoczone – „wolność, równość i braterstwo” od Deklaracji Niepodległości do czasów Martin Luther Kinga. /temat przekrojowy/

4. Historia polityka doskonałego. Ustosunkuj się do tego hasła na jednym przykładzie postaci historycznej czasów nowożytnych.

5. Przedstaw problematykę kultury w drugiej połowie XVIII wieku na przykładzie Marii Antoniny.

Polska średniowieczna

1. Władysław Herman i jego synowie po wygnaniu z kraju Bolesława Śmiałego – mafia, a może coś więcej?

2. Wojny braci w ujęciu polityki, interesów, moralności, etyce na przykładzie losów Bolesława Krzywoustego i jego synów.

3. Działalność zakonów na ziemiach polskich i ich wpływ na losy podzielonego kraju Piastów do czasów objęcia steru rządów przez Kazimierza Wielkiego.

4. Losy jednego z polskich miast w okresie rządów Władysława Łokietka i Kazimierza Wielkiego.

5. Polska i Węgry w XIV wieku.

Tematy z historii Polski: 1, 2, 3, 4 i 5 są z tzw. "haczykiem", a z historii powszechnej to: 1 i 3. : > Ja polecam wam tematy: z historii Polski: 2, 3 i 4, a z historii powszechnej: 2, 4 i 5. : )

Na razie dostałem wypracowanie dzionga, na razie z historii Polski. Znalazło się parę błędów, ale jest dużo lepiej. Spory problem jest z stylem, za bardzo rozbudowane zdania psują treść wypracowania (szczegóły to przez wiadomość mailową). Jakbyśmy mieli oceniać w skali szkolnej to: dostateczny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Na razie dostałem wypracowanie Lizzy, na razie z historii Polski.

A moje? Już wysłałam maila z załącznikiem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.