Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Jakie masz poglądy polityczne?

Rekomendowane odpowiedzi

Granat   
Problem w tym jak to zrobić, że był komunizm..

Cofnąć się wstecz :) Do początków Homo Sapiens.

wśród nich była KREiR, więc tak sobie skojarzyłem. ;P

To jest KPEiR ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Może i to dobre rozwiązanie cofnąć się do prapoczątków, ale z inteligencją, wiedzą i umiejętnościami stąd. :)

Znaczy że należysz do KPEiR? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Ha ha ha,mi wyszło że -socjalizm chrześcijański.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pancerny, gdyby było szersze spektrum w tym teście, to nam pewnie by wyszło "demokrata szlachecki" :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   
Pancerny, gdyby było szersze spektrum w tym teście, to nam pewnie by wyszło "demokrata szlachecki" :mrgreen:

Skonfederowany? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A jak nam będą próbowali odebrać nasze wolności, to i konfedrację zawiążemy! Jestem gotów umierać za wolność :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Jestem gotów stanąć wraz z królem Zygmuntem III przeciwko, tfu, zamojszczykom :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jestem gotów stanąć wraz z królem Zygmuntem III przeciwko, tfu, zamojszczykom :roll:

Monarchista przebrzydły, znowu próbuje się "zamachnąć" na nasze swobody i przywileje :)

Wyszło szydło z worka Tofiku, jesteś zwolennikiem silnej władzy królewskiej, czyli dążysz do absolutyzmu... I nas, "panów braci" chcesz zakuć w kajdany przepisów i ograniczeń... ;(

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Coż... Drodzy Koledzy, zawsze byłem "warchołem", szlachcic na zagrodzie... ;)

Gdybym żył 300-400 lat temu to pewnie dziś psy by na mnie wieszano :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Wyszło szydło z worka Tofiku, jesteś zwolennikiem silnej władzy królewskiej, czyli dążysz do absolutyzmu... I nas, "panów braci" chcesz zakuć w kajdany przepisów i ograniczeń... ;(

Słowo króla naszym obowiązkiem! Precz z warchołami! Na stryczek z Zamoyskim!

@Tofik Szabla moja przy tobie!

A moja już w Tobie... :pirat:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Słowo króla naszym obowiązkiem! Precz z warchołami! Na stryczek z Zamoyskim!

Do broni Panowie Bracia! Krzywda nam się dzieje! :mrgreen:

Król to tylko Primus inter pares, każdy z nas królem może zostać!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Do broni Panowie Bracia! Krzywda nam się dzieje! :mrgreen:

A król na to rzecze: co to za Pigmeje?

Król to tylko Primus inter pares, każdy z nas królem może zostać!

Niech więc który ma odwagę na tym tronie się ostać :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lukass   

Tradycjonalizm - 48%

Wolność Gospodarcza - 51%

Wolność Obywatelska - 18% :twisted:

Ordoliberalizm:

Doktryna będąca syntezą demoliberalizmu oraz myśli chrześcijańsko-demokratycznej realizowana w Republice Federalnej Niemiec po II wojnie światowej.

Z pojęciem ordoliberalizmu wiąże się koncepcja "społecznej gospodarki rynkowej", pojęcie to jest jednak rozumiane inaczej niż w klasycznych ideologiach "państwa dobrobytu". Według ordoliberałów państwo powinno w gospodarce ograniczać się do funkcji kontrolnych i starać się nie ingerować, lub też ingerować w nią w niewielkim zakresie. Inaczej jednak niż w przypadku liberałów konserwatywnych czy też libertarian ordoliberałowie widzą miejsce dla finansowanej z budżetu działalności socjalnej (np. zasiłków dla bezrobotnych). Istotną rolę w doktrynie ordoliberalnej pełni również myśl chrześcijańsko-demokratyczna z której ordoliberałowie czerpią system wartości w kwestiach obyczajowych oraz pojmowanie roli władzy.

Typowe postulaty ordoliberałów:

* prywatyzacja większości należących do państwa przedsiębiorstw

* obniżenie podatków (szczególnie tych płaconych przez przedsiębiorstwa) w celu stymulacji rozwoju gospodarczego

* zastępowanie podatków bezpośrednich pośrednimi

* zmniejszenie prawnych ograniczeń dla działalności gospodarczej

* Restrykcyjne prawo antyaborcyjne

* współpraca państwa z Kościołem

Zbliżone doktryny polityczne:

* Liberalizm konserwatywny

* Liberalizm demokratyczny

* Chadecja

Partie ordoliberalne: Platforma Obywatelska RP

Partie polityczne posiadające frakcje ordoliberalne: Prawo i Sprawiedliwość

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Mój wynik:

- Tradycjonalizm -32%

- Wolność gospodarcza +73%

- Wolności obywatelskie +47%

Doktryna najlepiej opisująca moje poglądy: Obiektywizm (nurt libertarianizmu)

Mianem libertarianizmu określa się wykształcony w Stanach Zjednoczonych radykalny nurt myśli liberalnej. Libertarianizm, podobnie jak liberalizm konserwatywny stoi w opozycji do ideologii demoliberalnej i socjal-liberalnej. Libertarianie uważają się za prawdziwych kontynuatorów tradycji liberalizmu w przeciwieństwie do skażonych etatyzmem i interwencjonizmem demoliberałów i socjal-liberałów, oraz adaptujących pewne elementu konserwatyzmu liberałów konserwatywnych.

Obiektywizm jest stworzonym przez pisarkę i filozofkę Ayn Rand szczególnym nurtem libertarianizmu zbliżonym do minarchizmu. Obiektywiści zaciekle bronią kapitalizmu, pojmowanego przez nich jako rodzaj ideału, optymalnego mechanizmu pożytkowania ludzkiej energii i osiągania szczęścia. Ta gloryfikacja kapitalizmu podobnie jak w przypadku libertarian-minarchistów czy konserwatywnych liberałów prowadzi do przekonania, że konieczne jest znaczne ograniczenie władzy państwa nad jednostką. Obiektywizm jednak w przeciwieństwie do innych nurtów myśli wolnościowej otwarcie gloryfikuje egoizm. Według Rand z chaosu indywidualnych dążeń do osiągnięcia szczęścia wyłania się większe dobro, naturalna sprawiedliwość. Obiektywiści starają się również zwalczyć religię i tradycyjne, doktrynalne systemy etyczne jako - podobnie jak państwo - krępujące ludzką wolność.

Typowe postulaty obiektywistów:

* owszechna prywatyzacja (łącznie ze szkolnictwem i służbą zdrowia);

* radykalne obniżenie i uproszczenie podatków (całkowite przychody państwa z tytułu podatków bezpośrednich i pośrednich w granicach 10-30%);

* likwidacja prawnych ograniczeń dla działalności gospodarczej (zezwoleń, koncesji, etc...) i radykalne zmniejszenie ilości urzędników państwowych;

* zaprzestanie udzielania przez państwo pomocy społecznej (zasiłki dla bezrobotnych, etc...);

* ułatwienie dostępu obywateli do broni palnej;

* laickość państwa;

* twarda polityka monetarna.

Zbliżone doktryny polityczne:

Minarchizm (nurt libertarianizmu)

Anarchokapitalizm (nurt libertarianizmu)

Partie obiektywistyczne: brak

Partie polityczne posiadające frakcje obiektywistyczne: Unia Polityki Realnej :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.