Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Pancerny

Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej

Czy wywieszacie flagę w święta narodowe?  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Tak, wywieszam flag?
      8
    • Nie, nie wywieszam flagi
      2
    • Flag? wywiesza inny cz?onek rodziny
      0
    • Gdybym mia? flag? wywiesi?bym na pewno
      3
    • Jest mi to oboj?tne
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   

" Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja.

Święto ma popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

Dzień Flagi ustanowił Sejm 20 lutego 2004 roku ustawą o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej, którą Prezydent RP podpisał 16 marca 2004 roku.

Ustawa określa, że barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały oraz czerwony. Na flagach układa się je w dwóch poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości. Górny pas jest koloru białego, a dolny koloru czerwonego.

Polskie barwy narodowe kształtowały się na przestrzeni wieków i mają jako jedne z nielicznych w świecie pochodzenie heraldyczne. Wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. 7 lutego 1831 roku Sejm Królestwa Polskiego podjął specjalną ustawę dotyczącą barw polskiej flagi."-Emnkon

Zapraszam do udziału w ankiecie jak i do dyskusji:

Jaki jest Wasz stosunek do flagi i godła narodowego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Na 3 Maja i 11 Listopada jak najbardziej, ale nie w domu u dziadków, bo po pierwsze nie mamy flagi..., mówię od lat żeby kupić to niestety jakoś do zakupu nie dochodzi, a 2 nie ma nawet gdzie ją powiesić, chociaż jakby była to pewnie coś by się wykombinowało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , że tak . Uważam , że jest to powinność każdego obywatela. Przeważnie wieszam flagę na tarasie , lecz różnie z tym bywa. Nawet moi dziadkowie mają flagę i wywieszają ją na święta narodowe.

Jaki jest Wasz stosunek do flagi i godła narodowego?

Poważny, uważam , że wywieszając flagę czcimi na swój sposób ludzi , którzy polegli za ojczyznę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Szanuję flagę biało-czerwoną. Nie wywieszam flagi. A święto flagi państwowej RP jest bezsensowne (jestem przeciwnikiem tego święta).

Po co kultywować państwo i naród, skoro w przyszłości nie będzie ani państw, ani narodów?

Lepiej wywiesić flagę czerwoną.

Takie jest moje zdanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Nie wywieszam, bo nie mam. Uważam jednak, że milczące poszanowanie symboli ojczyzny jest lepsze od głośnego nieposzanowania.

Po co kultywować państwo i naród, skoro w przyszłości nie będzie ani państw, ani narodów?

Nic pewnego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Wywieszam flagę na każde święto państwowe, a symboli narodowych, czcić,nauczyli mnie dziadkowie i rodzice od kołyski.

skoro w przyszłości nie będzie ani państw, ani narodów?

Kiedyś był taki okres, gdzie nie było państwa o nazwie Polska, lecz był naród polski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kubag   

Wywieszałem zawsze, biegałem nalegałem, nawet wtedy kiedy było trudno znaleźć miejsce na wywieszenie. Ale teraz jest problem, remont balkonu i brak jakichkolwiek możliwości wywieszenia, druga sprawa flaga się zagubiła, trzecia sprawa domownicy niechętnie podchodzą do wywieszonej flagi... A na sam koniec podsumowanie: Jeśli u mnie w domu wisi flaga to jest to jedyna flaga na całe osiedlę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie jeszcze ''odgrzać'' stary temat.

Po co kultywować państwo i naród, skoro w przyszłości nie będzie ani państw, ani narodów?

No dobrze , lecz nie możesz przepowedzieć przyszłości i powiedzieć co będzie dalej. Narazie jest jak jest i do tego trzeba się dostosować, to znaczy , że święto flagi państwowej nadal istnieje i trzeba ,a przynajmniej powinno się je obchodzić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.