Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
szpek_chomik

Quiz Średniowiecze

Rekomendowane odpowiedzi

No dobrze, choć pamiętam, że właśnie Czyngiz Chan chućliwy bardzo był ;)

To może proste pytanie. Skąd mamy po dziś dzień w naszym jadłospisie... makaron? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
Poszedłem po informację do źródła, czyli do mojego kręgarza, który jest Mongołem.

Vissegerd jesteś genialny :mrhappy:

Vissegerd blisko ;) Wiąże się to z tym, że Czyngis Chan chyba nie posłuchał i teraz 1 na 1000 osób jest jego potomkiem :mrgreen:

To samo mówi się o Konfucjuszu ;)

Makaraon jest z Chin :razz:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vissegerd jesteś genialny :mrhappy:

Eeee, to raczej mój kręgarz ;)

Żeby nie było, że go pomijam, nazywa się Dordżkhand Amarcz.

Makaraon jest z Chin :razz:

Doskonale nazaa :)

Do Europy przywiózł go zdaje się Marco Polo lub jego stryjowie. Pytanie przyszło mi do głowy, bo właśnie rano spadła mi na głowę z półki książka "The Travels of Marco Polo, The Venetian". Dzięki temu, wiem, że ją mam ;)

Oczywiście, Twoja kolej nazaa ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Nie, nie, to Ty Vissegerd jesteś genialny :mrhappy: Genialny był pomysł, żeby o rozwiązanie quizu pytać kręgarza ;)

Który hiszpański król został jako pierwszy władca Hiszpanii świętym?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

El Cid? Świętym jest, był rycerzem hiszpańskim, ale czy władcą nie jestem pewien.. o niego chodzi? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ferdynand III Święty, ale on nie był królem Hiszpanii, a królem Kastylii i Leonu w latach 1230-1253. Kanonizowany w roku 1671 przez papieża Klemensa X.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Księgi radzieckie to księgi miejskie zawierające wpisy wszelkiej maści aktów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No nie "wszelkiej", a tylko uchwały rady miejskiej. Były też księgi proskrybowane, gdzie zapisywano wyroki, księgi ławnicze i gruntowe, księgi skarbowe, rejestr dochodów i rozchodów. Tym nie mniej, odpowiedź bardzo dobra, gratuluję nazaa ;)

Oczywiście pytanie jest Twoje ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
No nie "wszelkiej", a tylko uchwały rady miejskiej.

Tak, wiem, miałam to na egzaminie z historii państwa i prawa polskiego w sesji zimowej, powinnam uściślić, ale się śpieszyłam ;P

Były też księgi proskrybowane, gdzie zapisywano wyroki, księgi ławnicze i gruntowe, księgi skarbowe, rejestr dochodów i rozchodów.

O, właśnie tak!

Który król angielski miał za teściową jedną z wnuczek Kazimierza Wielkiego i jak się owa teściowa nazywała?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nautilos   
Który król angielski miał za teściową jedną z wnuczek Kazimierza Wielkiego i jak się owa teściowa nazywała?

Owa teściową była Elżbieta Pomorska - matka Anny Czeski (żony Ryszarda II Plantageneta)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.