Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
szpek_chomik

Quiz Średniowiecze

Rekomendowane odpowiedzi

Narya   

Nautilos, daj zagadkę, bardzo cię proszę. :] Wybacz za to co teraz powiem, ale nie chciałbym zastoju w quizie ze średniowiecza, dlatego: masz siedem dni na zadanie zagadki, w przeciwnym razie, zagadkę zadaje ponownie nazaa. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Nazaa masz dwa dni na zadanie zagadki, bardzo ciebie proszę o zadanie zagadki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Narya! Dla Ciebie wszystko :mrhappy:

Który średniowieczny władca został poczęty tylko dzięki temu, że jego matka, prawowita małżonka jego ojca, ale nie będąca w jego łaskach, zajęła w łożu króla miejsce kochanki, a król nie zorientował się w przekręcie? Znaczy się zorientował, ale dopiero rano, jak było już za późno ;P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Okey - to jest zbyt pokręcone pytanie, można wyjaśnić je? :D

I dzięki, za "poświęcenie". ;P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Nie no, jakie poręcone? To legenda, więc nie wiem co mam tłumaczyć, ale ok, niech ędzie: otóż rodzicie osoby X, król i królowa z Hiszpanii nie bardzo sa sobą przepadali i co za tym idzie - nie sypiali ze sobą, więc nie było szans na poczęcie prawowitego dziedzica. Król miał wybujały temperament i masę kochanek, co postanowili ykorzystać dla dobra państwa jego przyjaciele i po prostu kazali jego żonie zająć miejsce kochanki w łóżku. Król zorientował się za późno, bo dopiero nad ranem :razz:

Kto został poczęty w ten sposób?

Wspaniałomyślnie podam jeszcze jedną wskazówkę: otóż ojciec X, którego tak perfidnie oszukali w alkowie był wnukiem pewnego polskiego księcia z rozbicia dzielnicowego :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Narya nie przeżywaj, nie takie rzeczy się na świecie zdarzały i podaj prawidłową odpowiedź :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Jakbym wiedział to bym podał poprawną odpowiedź, ale nie wiem. Spokojnie się szuka. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Ok, podpowiadam dalej - X miał kilka żon, jedna z nich była wnuczką Eleonory Akwitańskiej :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Fryderyk II, Jan bez ziemi albo Alfons VIII. Pewnie nie, ale więcej pomysłów już nie mam. :)

nazaa, ty czytałaś biografię Eleonory Akwitańskiej lub Blanki? ;P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Fryderyk II I Jan odpadają choćby dlatego, że nie byli z Hiszpanii, poza tym jakim cudem Jan mógł się ożenić z wnuczką Eleonory, skoro był jej synem? :roll:

Alfons też nie, ale jesteś Narya blisko, bo Alfons był ojcem żony owego X, a jak już wcześniej wspomniałam X władał w Hiszpanii. Teraz Narya powinieneś już wiedzieć, kto zacz :)

Eee, nikt tutaj nie lubi genealogii :ehh:

nazaa, ty czytałaś biografię Eleonory Akwitańskiej lub Blanki? ;P

Pewnie i to w dodatku kilka razy :D Mam ich biografie na półce nawet :clap:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Ja tam stawiam w takim razie na Ludwika VIII Lwa, kr. Francji w takim razie. :)

Z genealogii to mnie możesz pytać z Bizancjum, Rusi, Polski, ale nie z Europy postromańskiej (zachodniej - łacińskiej). ;P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.