Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Laptop vs PC  

51 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Trudno powiedzieć
      3
    • PC
      14
    • Laptop
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Gnome   

No właśnie w czasie, gdy laptopy stają się coraz bardziej wydajne, pytanie to zadaje sobie wielu ludzi mających wybór: kupić PC czy może lepiej jakiś droższy laptop.

Ja osobiście wybrałem laptop (drogie draństwo ale mobilność na pierwszym miejscu).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oj bardzo trudno powiedzieć do gier PC no ale np na wyjazd to laptop oczywiście . Bez niego nie mógłbym przez dwa tygodnie odwiedzać forum :mrgreen: . Z wiekiem jednak coraz bardziej skłaniam się ku laptopowi bo nie gram już w tyle gier co kiedyś.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Oj bardzo trudno powiedzieć do gier PC no ale np na wyjazd to laptop oczywiście .

E teraz jak wydasz ok. 4 tys. to i sobie pograsz na średnich detalach w najnowsze gry, a jak dorzucisz jeszcze ze dwa to i na max (oczywiście mowa o laptopie).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Chociaż PC służy mi już od co najmniej 10 lat, to jednak laptop ma niezaprzeczalną przewagę nad nim, jest lżejszy, tak więc można go zabrać wszędzie, a i w domu wolę usiąść sobie na kanapie z laptopem. Co do gier... te w które czasem zagram, nie potrzebuję jakiejś super potężnej maszyny, CM 4, EU 2 czy też HoI wystarczą mi na dzień dzisiejszy w zupełności.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   

Ja zawsze preferowałem PCeta. Może Was to zdziwi, ale dla mnie laptop jest... niewygodny. xD Za mały, łatwo ukraść, zwłaszcza podczas wyjazdu lub jakiejś wycieczki. Miesiąc temu miałem do wyboru dwa sprzety do kupna: "skrzynka" czy "płaski talerz". Bez wahania wybrałem to pierwsze. Jakiś większy sentyment...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Ja daję głos za PC.Można go dowolnie modernizować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Ja wybieram laptopa. Głównie dlatego, że jest mały, lekki, poręczny i łatwy do noszenia w podróży. W ogóle kupiłem laptopa rok przed końcem studiów, kiedy to zaczynałem pisać pracę magisterską. Choć książek i materiałów w domu posiadałem sporo, to jednak wiele godzin przesiadywałem w czytelniach i bibliotekach. W związku z tym, musiałbym albo robić ręczne notatki w zeszycie, albo kserować niezliczone ilości materiału, które przecież i tak musiałbym później przepisać do Worda. Z własnej wygody laptop był więc łatwiejszy do prowadzenia notatek ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Ja też wolę laptopa... Mówicie, że jest lekki, na pewno lżejszy od PCta, ale jak dla mnie to i tak za ciężki ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

W swoich warunkach preferuję domowego PC, bowiem jest dużo lepszy jeśli chodzi o parametry od mojego laptopa. Jednak w teorii wydaje się, że lepiej wypada laptop - parametry może mieć te same co domowy, a do tego jest wygodniejszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie laptop, za jedną rzecz. Można sobie leżeć z komputerem w łóżku :mrgreen:

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Można sobie leżeć z komputerem w łóżku

To nie 'zdrowe' dla lapka (no chyba, że trzymasz go na jakiejś podkładce) bo wtedy chłodzenie słabo działa ;).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
To nie 'zdrowe' dla lapka (no chyba, że trzymasz go na jakiejś podkładce) bo wtedy chłodzenie słabo działa :P .

Znam to - tak mi kolano opaliło, że ja cię kręcę... :/

Poza tym w ogóle lepiej jest trzymać laptopa na czymś stałym niż na kolanach itp., ponieważ czasami może się to źle skończyć dla laptopa :roll: Może nagle spaść, ale może również powoli przepołowić się na pół, jeśli wyprawiamy z nim niestworzone ewolucje ;) Taki przypadek również znam z własnego doświadczenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Przesadzacie. Najważniejsze jest to, aby mieć podkładkę. Ja sobie wykonałem specjalną podkładkę z deski, na brzegi której założyłem specjalne nakładki. I bardzo często leżę w łóżku i piszę na forum, a wy nawet o tym nie wiecie :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

He he, ja na tym forum wszystkie posty napisalem lezac sobie niczym Petroniusz, ale laptop stoi na stoliku.

Uzywam doczepnej klawiatury ;) . To jest najwieksza przewaga "desktopa": mozna ustawic ekran i ulozyc klawiature jak sie tylko zechce. Druga, to brak zmartwien o chlodzenie (jesli sie nie popodkrecalo tego i owego). Lapek to wrazliwe bydle, zwlaszcza te najmocniejsze.

Glosuje na laptop. Pancerny powiada, ze "skrzynke" mozna dowolnie modernizowac. Nie jestem informatykiem, ale cos mi sie zdaje, ze ta dowolnosc mocno jest ograniczona. Pamieci to ja dorzucic do swojego lapka nie moge, ale mam 4gb, to wystarczy. Dysk wymienic mozna. Zanim procek sie zestarzeje, to ceny dostatecznie lepszych modeli spadna tak, ze bez bolow mozna je bedzie kupic, a starowinke oddac w dobre rece...

Laptop jest wygodny, bo poreczny w transporcie. Ja nie uzywam tego na biegu, ale fajnie jest moc z tym gdzies pojechac. No i kabli mniej. Maly to niekoniecznie jest... Mialem niejakie klopoty z kupieniem ostatnio czegos w granicach 15,4" widescreen z pozadanymi innymi parametrami. A 17" to krowsko okropne.

P.S. Ja grywam tylko w pasjansa, a i to rzadko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.