Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Gnome

Seria Total War

Rekomendowane odpowiedzi

Narya   

Z Medieval 1 nie mam problemów technicznych, natomiast z 2 owszem mam. Zacina się i muszę resetować PC ale tylko w przypadku kiedy gram nacjami na północ od Włoch. Dziwne, ale tak jest.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Nie rozumiem limitu wojsk do 960 ludzi lub 16 oddziałów w armii. Całkowicie nie rozumiem. W ogóle nie rozumiem :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Bo to jest tylko gra, a nie odzwierciedlenie faktów. Gry charakteryzują się technicznymi limitami. ;P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   
Bo to jest tylko gra, a nie odzwierciedlenie faktów. Gry charakteryzują się technicznymi limitami. ;P

Nie tyle co gry mają techniczne limity a komputery :] Przecież taki Medieval ( I ) ma już swoje lata... A gry robi się po to aby je sprzedać - więc nie można dawać jakichś wymagań z kosmosu :]

Dlatego w późniejszych częściach limit jak i wymagania zostały zwiększone. I znowu zapraszam do Rome : Total War... :arrow:

Co sądzicie o nowej grze z serii Total War ? Chodzi mi o nadchodzącą Empire : Total War traktującą o starciach morskich :]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Bo to jest tylko gra, a nie odzwierciedlenie faktów. Gry charakteryzują się technicznymi limitami. ;P

Nie powinno być limitów. Niektórzy grający w Medievala mają potężne sprzęty i spokojnie mogliby pooglądać na polu bitwy np. 5 tys. ludzi na raz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   
Nie powinno być limitów.

Tak samo jak nie powinno być głodu na świecie...

MUSZĄ być jakieś limity. Gry są skonstruowane że muszą mieć jakieś limity :] A na limity zawsze jest rada - powiększyć :arrow: . Trzeba by się pobabrać w plikach gry, ale takie akcje są możliwe ( sam u siebie zmieniałem morale chłopów :] )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Tak samo jak nie powinno być głodu na świecie...

Porównujesz rzeczywistość z b. dobrą gierką?

MUSZĄ być jakieś limity. Gry są skonstruowane że muszą mieć jakieś limity :] A na limity zawsze jest rada - powiększyć :arrow: .

W EU II na ten przykład na wielkość wojska nie ma żadnych limitów (kiedyś, gdy się bawiłem, to stworzyłem 200 - tysięczną armię; oczywiście trudno było ją utrzymać).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   
W EU II na ten przykład na wielkość wojska nie ma żadnych limitów (kiedyś, gdy się bawiłem, to stworzyłem 200 - tysięczną armię; oczywiście trudno było ją utrzymać).

Zapewniam Cię że ma :arrow: Przecież w końcu tekst by się w ramce nie mieścił :arrow: No i osiągnięcie armii 200 tyś bez kodów jest ciężkie ;] )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Dlatego zrobiłem to z kodami :arrow: W Medievala nie ma żadnych kodów na zmianę limitów. Co do ramek to nie ma nic do rzeczy: przecież może w końcu wyleźć poza ramkę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Natknąłem się na kilka pewnych "krzaczków" w Medievalu i nie chodzi tu o stronę techniczną np. wywalanie gry do Windowsa. Tu chodzi o samą grę. Na przykład muzułmańskie państwa nie posiadają księżniczek. Z tego wiem, kalifowie byli ojcami nie tylko mężczyzn :arrow: Do tego czasami zdarza się tak, że niektóre państwa zawsze przyjmują propozycje małżeństwa (ja tak miałem z Rusią, gdy grałem Anglikami) i są takie, które zawsze odrzucają. Utrzymanie dynastii grając muzułmanami jest trochę trudniejsze (niektórzy dziedzice mają po 50 lat, bo są np. braćmi panującego, a wtedy już niewiele zostaje czasu na spłodzenie potomka, a zwłaszcza jego dorośnięcie!), ale ogólnie gra nimi jest nieco łatwiejsza od grania chrześcijanami (pomijając krucjaty): przede wszystkim w interes nie zwala się nam papież :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem limitu wojsk do 960 ludzi lub 16 oddziałów w armii

Bez przewagi liczebnej nie wygrasz?:arrow: Wykorzystaj swój geniusz dowódczy! :arrow:

A co to samej serii- świetna, a teraz wychodzi(chyba nawet już wyszła) gra Clash of Nations:War leaders. O dws i bardzo podobna do Total war(tak słyszałem).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Bez przewagi liczebnej nie wygrasz?:P Wykorzystaj swój geniusz dowódczy! :D

Przecież w mój geniusz dowódczy nikt nie wątpi 8) :arrow: ale problem w tym, że komputer czasami też ma przewagę i nie może wprowadzić bezpośrednio wszystkich sił do boju. Podobnie jak ja.

Poza tym - uważam, że przewaga liczebna to klucz do zwycięstwa :razz: Choć nie zawsze - prawdziwym kluczem jest posiadanie wojsk lepszych od wojsk wrogich np. my posiadamy zwykłą piechotę, wróg włóczników; wróg jazdę, my włóczników; wróg zwykłą piechotę, my jazdę. Albo wróg ma 1000 chłopów, a my 500 kawalerzystów, a i tak wygrywamy :arrow:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ratel   

Cóż, ja jestem zwolennikiem prostych rozwiązań. W momencie kiedy jestem w stanie zorganizować armię z cięższą kawalerią na wszystkich slotach z kilkoma generałami to w polu nie ma armii, która by się oparła takiej sile, nie wspominając o mobilności takiego zgrupowania. Wielokrotne szarże z odpowiednim wykorzystaniem terenu i poziomu zmęczenia jednostek dają nadspodziewane efekty.

Oczywiście do oblężeń stosuję drugą armię postępującą za kawalerią. I tak w TW Rome z dodatkami i MTW II też z dodatkami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Powiem, że ja też głównie inwestuję w kawalerię, ale bez przesady. Zawsze muszę mieć w swojej armii trochę włóczników (przeciwko jeździe są czasami lepsi od swojej jazdy) oraz trochę mieczników (gdy jazda natknie się na masę włóczni, nie ma innego wyjścia jak zaatakować ich piechurami). Fortece zdobywam... jazdą :razz: IMHO tak jest bezpieczniej. Jazda dotrze do zamku w szybszym tempie niż piechota a to zmniejszy straty (oczywiście rozluźniony szyk), podczas ostrzelania przez wroga z murów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.