Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Muzyka w grach

Rekomendowane odpowiedzi

mer   

Czy zwracacie uwagę na ścieżki dźwiękowe z grach? Czy tylko liczy się dla was efektowna grafika oraz fabuła?

Oczywiście, muzyka to nie wszystko w grze :D

:D Ale np. jeśli ktoś grał w Medal of Honor:Allied Assault i sięgnął po jego dodatek Spearhead - na pewno "czegoś" mu zabrakło. Ścieżka dźwiękowa w podstawie gry jest bardzo ładna, nadaje tempo oraz "klimat" gry. W Spearhead razi jego...brak.

:D Niczego sobie jest też muzyka w Diablo II - są wątki mające nam "przypomnieć" jak to było w Diablo I.

:D Na pewno nie każdy grał w Evil Island [poleca grę - bardzo ładnie spolszczona, z dubbingiem!] - choć, gdy grę ukończy się dwa razy, ponownie gracz ma ochotę wrócić do niej...dla muzyki - na kazdym "nowej mapce" jakiegoś obszaru jest inna muzyka, podczas walki itd. - polecam!

:D Raibow Six 3 - Raven Shield - muzyki podczas samej rozgrywki jest tam jak na lekarstwo [za to w Menu jej nie brakuje :D ] ale gdy już się pojawi - oddaje dobrze klimat sytuacji.

:P Kolejną uwagę warto poświęcić grze Fallout oraz jej drugiej odsłonie - Fallout 2 [rodzaj cRPG] - muzyka tam nie potrafi się "znudzić" - jest świetnie stworzona do każdej lokacji.

:P Star Wars: Knights of the Old Republic - kto grał, ten wie [Dantoin, Mann]

:P Battlefield Vietnam - podczas samej gry nie ma nawet pół dźwięku muzyki [coś słyszałam, że w Jeepach czy helikopterach gra radio, ale nie miałam okazji się przekonać o prawdziwości tej ploty] ale za to podczas, gdy ładuje nam się misja, lecą prawdziwe kawałki muzyki z lat 60 :P Miodzio!

:P Star Wars: Jedi Knigth II Jedi Outcast - śmiem stwierdzić, że cała lub większa cześć muzyki pochodzi z starej trylogi Gwiezdnych Wojen.

na razie starczy :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Archon45   

Zapomnailas dodac gre Twierdza i Twierdza Krzyzowiec muzyka juz poczatkowa wprowadza Cie w nastroj sredniowiecza i odrazu chcesz byc jakims rycerzem w trakcie gry muzyka jest fenomenalna! umila gre!!!! polecam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mer   

Archon - nie zapomniałam - tylko opisałam gry, w które grałam :D i w których muzyka "na coś się zda"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qdl4ty   

Moim zdaniem NFSU i GTA III , Vice City i San Andreas to gry w ktorych muzyka nie jest tylko dodatkiem ale i integralna czescia . Jednakze wielu producentow poprostu zapomina ( ... lub pomija ) oprawe dzwiekowa na niekozysc gracza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

-Diablo 1 - muzyka poprostu tworzy mroczny i niezapomniany klimacik gierki, w d2 jest troszke inna muzyczka, tez tworzy klimacik..ale to juz nie to samo...

-Medal of Honor : Pacific Assault - muzyczka wypaśna :] wprowadza klimacik lat wojennych :]

jak narazie nie pamietam wiecej,,,ale jak sobie przypomnie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Zwykle jak (bodajże) "Łoś" z gryonline nie zwracam uwagi na muzykę, ale EU2 wręcz zmusza do zwrócenia tejże uwagi...

[ Dodano: 2008-02-04, 20:25 ]

Świetne utwory lecą też w Fifie 2005.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jest team o muzyce filmowej, to czemu nie zrobić o ścieżce dźwiękowej z gier :D Z jakich gier muzyka wam się najbardziej podoba? Mi z Hearts of Iron, Europa Universalis, seria Total War, Call of Duty, Port Royale. W tych grach muzyka tworzy klimat epoki, w której gra jest obsadzona.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie zgadzam się z mostostalem, ale pamiętam jak denerwowały mnie początkowe utwory w EU II :twisted:

Nie zwracam zbytniej uwagi na ten aspekt, jak byłem mały lubiłem główny motyw z Morrowinda :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Muzyka z Call of Duty jest dobra, jednak ogromnie przypadła mi do gustu ścieżka dźwiękowa z gry Age of Mythology :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Fajna muzyka? Po głowie chodzi mi Joanna D'Arc (przy okazji - gorąco polecam, taki fps [lub fpp, mylą mi się gatunki] w połączeniu ze strategią).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Szumo   

A ja polecam ścieżki dźwiękowe z Wiedźmina (iście bajkowy klimat tworzy), z Hearts of Iron (chociaż tutaj to głównie zasługa kompozytorów, których utwory były użyte, oraz soundtracki ze wszystkich gier sportowych EA Sports (FIFA, NBA, NHL). Świetnie dobierają utwory do gry.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Muzyka w Assassin's Creed to dopiero majstersztyk.

W Modern Warfare 2 oczywiście też. Dlaczego? - Hans Zimmer. Szczególnie utwór Whitehouse Endrun. Niesamowity klimat.

Soundtracki w Medal of Honor to również spoko rzecz. Szczególnie Pacific Assault.

Bardzo mile wspominam dodatkowo muzykę z Battlefielda 2. Szczególnie charakterystyczny utwór z dodatku Armored Fury.

Edytowane przez Budweiser

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.