Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Pułkownik Ryszard Kukliński

Recommended Posts

Jednoznaczna ocena płk. Kuklińskiego jeszcze przez wiele lat nie będzie możliwa.

Dla potencjalnego Polaka był i jest on bohaterem narodowym....dla ludzi spod "znaku" Jaruzelskiego , Kiszczaka , Siwickiego...pozostanie zdrajcą ojczyzny.

Ja cenię sobie tego człowieka za to iż zdemaskował on szaleńcze plany tzw. Układu Warszawskiego , które doprowadziłyby do tego że Polska zniknęła by z mapy Europy.

Otóż jak wiadomo - ówczesne władze ZSRR miały przygotowany plan ataku jądrowego na Stany Zjednoczone.

Liczono się też oczywiście z odwetem ze strony Amerykanów.

Przerażające jest to , iż plan zakładał że główne uderzenie amerykańskich rakiet nastąpi właśnie na terenach Polski - to u nas miało nastąpić epicentrum uderzeniowe rakiet wystrzelonych z USA.

To chyba o ujawnienie tej tajemnicy wrogowie Kuklińskiego tak bardzo zieją nienawiścią do jego osoby.

Kimże jest w takim razie "gen." Jaruzelski ?.....skoro o owych planach wiedział doskonale.

Co do reszty tajemnic jakie Kukliński przekazał wywiadowi USA , to ich znaczenie wydaje się być mniej ważne aniżeli prubowano nam wmawiać.

Można spokojnie przypuszczać iż Amerykanie byli doskonale zorientowani co liczebności naszej armii , jej stanu wyposażenia , lokalizacji jednostek...itd ....i to bez pomocy płk.Kuklińsiego.

Ot zawaliły się wielkomocarstwowe plany i trzeba było znaleźć winnego....więc znaleźli.

Pozdrowienia wszystkim.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Był najzwyklejszym zdrajcą. I mało obchodzi mnie czy działał w słusznej sprawie bo jak pokazała historia - Polsce nic z tego nie przyszło, dla kogo więc była ona słuszna?. Jedno jest pewne - był zdrajcą ówczesnej Polski, lub jak kto woli: Polski Ludowej, lub PRLu.

Według prawa był zdrajcą, ale zdrajcą kogo? PZPRu czyli dla całej opozycji zostaje bohaterem, więc na Kuklińskiego można patrzeć w sposób dwujaki w zależności pod jakim kątem na niego patrzymy. Dla mnie Kukliński to bohater i szpieg, który nie kierował się powodami materialnymi (chodź i te napewno otrzymał, gdy go ewakuowano do USA), ale patriotycznymi. Jednakże jak wielu ludzi nie był on szpiegiem polskim. Był on szpiegiem Stanów Zjednoczonych i to jednym z najlepszych w historii. Dostarczał dokumenty o Polsce np. o stanie wojennym, ale nie działał przeciw ojczyźnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Qdl4ty   

Trudno jest nazwac Kuklinskiego bohaterem lub zdrajca , na pewno dzialal na rzecz narodu ( i wlasnych interesow chyba tez ) jednoczesnie zdradzajac instytucje jaka jest panstwo. Ja posiadam za mala wiedze na temat owej postaci by wyrobic sobie jednoznaczne zdanie .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Andrzej   

Dla mnie Kukliński jest pstacią tragiczną tj. będą patriotą, aby walczyć o wolną polske musiał zostac szpiegiem amerykańskim. Czyli coś jakby Konrad Wallenrod u Mickiewicza ... ogólnie jednam oceniam jego osobe bardzo pozytywnie, dużo zrobił dla polski.

Był najzwyklejszym zdrajcą. I mało obchodzi mnie czy działał w słusznej sprawie bo jak pokazała historia - Polsce nic z tego nie przyszło, dla kogo więc była ona słuszna?. Jedno jest pewne - był zdrajcą ówczesnej Polski, lub jak kto woli: Polski Ludowej, lub PRLu.

Działał w słusznej sprawie, Polska międzyjnymi dzięki niemu odzyskała niepodległość, przyczynił się do upadku komunizmu .. jeden z polityków amerykańskich (chyba szef CIA albo preztdent Reagan) powiedział że "nikt tak bardzo nie zaszkodził komunizmowi jak ten polak", choćby z tego powodu nalezy go czcić. Dla mnie jego postawa, była słuszna, zauważ napata on za to zapłacił osobista cene: synowie, musiał się ukrywac ...

I dla mnie PRL nie był państwem polskim, a co najwyżej jego namiastką ... proektoratem ZSRR ... napewno nie było to państw niepodległe ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Andrzej   
Bardzo w to wątpię...

To twoje suwerenne prawo :)

Ciekawe co na to powiedziałoby paru innych Polaków...

nie dokończyłeś chodzi o: Kiszczaka, Jauzelskiego, Urbana, Rakowskiego ... a może o Pastusiaka czy innego "polaka" z PZPR :?: ... która jak wiadomo powszechnie była matką dla narodu polskiego i była powszechnie szanowana

Proponuję kanonizować najpierw...

Hehehehehehehe ... świetny żart. Ale nie jseteśmy w Rosji tam zamierzają kanonizować np: chłopa który wywiódł polski oddział w bagna i tam z nimi zginał ... to ile my byśmy mieli męczenników gdyby zacząć się wzorować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodź uważam Kuklińskiego za amerykańskiego szpiega w słusznej dla swojej ojczyzny sprawie, to musze się zgodzić z napatą, że mamy 40 milionów polaków i Kiszczka i Jaruzelski i X i Y nimi są i my nic na to nie poradzimy, ale to tylko wątek poboczny i mało istotny w tej dyskusji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Andrzej   

Wiem, że są cudzysłów był aby wyrazić moją opinie, że swoim postępowaniem nie zachowywali się jak polacy bo służyli wrogowi. Przecież ja wiem, że polskiego pochodzenia. A Jaruzelski jest nawet polskim szlachciem ... ten dopiero sie upokorzył, aż mi go żal .. ale może nie miał wyjścia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś minister zaprezentował dziennikarzom mapę ćwiczebną, która pokazuje scenariusze, jakie w tamtym czasie ćwiczyły wojska Układu Warszawskiego między innymi atak jądrowy na Polskę. O mapie tej - opowiadał Sikorski - mówił mu płk. Ryszard Kukliński. Mapa ta miała być dla Kuklińskiego impulsem do podjęcia decyzji o współpracy z USA. Co świadczy wegłu mnie tylko o tym, że był patriotą i myślał o Polsce przystępując do współpracy z Amerykanami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Andrzej   

W palnach układu Warszawskiego zakładano, że ataku jądrowego na Polskę dokona NATO nie ZSRR ... czyli jaśniej zakładano że ładunki atomowe spuszczą na nas Amerykanie (i myśle nie mylono się). Przy czym zauważyć należy iż ładunki kóre (wedle sztabowców radzieckich) NATO miało zrzucić na Polskę stanowiły małą cześć jego arsenału ... czyli reszta miała np: trafić w ZSRR (Moskwa, Petersburg, okręgi przemysłowe, republiki bałtyckie), i w sumie ciekawe ile zakładano, że NATO zrzuci na NRD (podejrzewam iż więcej niż na Polskę)

I jeszcze raz te ładunki atomowe miało na nas zrzucić NATO a nie Układ Warszawski ... trzymajmy się faktów ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.