Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
mefiu100

Dlaczego właśnie historia?

Recommended Posts

Avaritia   

Historia od zawsze mnie pasjonowała - zamierzam zdawać ją na poziomie rozszerzonym, chociaż jestem dopiero w I klasie i to w dodatku o profilu matematyczno-geograficznym. W przyszłości chciałabym być historykiem - dlaczego? Bo straszliwie ciągnie mnie do przeszłości i lubię zarażać swoją pasją innych. Fascynuje mnie to, co już było; dochodzenie do faktów, grzebanie w książkach, poznawanie ludzi, ich motywacji, zwycięstw, porażek... A ponieważ też piszę (powieść historyczną, notabene), to tylko pogłębię swoją wiedzę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   

Dlaczego właśnie historię? Bo inaczej nie dostałbym się na studia historyczne :lmao: . A jako że historia zawsze mnie fascynowała (już od przedszkola), to w końcu doszedłem do jakże genialnego wniosku, że właśnie historią chciałbym zajmować się w przyszłości. Historia to kierunek przeznaczony głównie dla pasjonatów. Zajmując się historią nie da się porządnie zarobić (ponoć profesor Ziółkowski powiedział kiedyś, że aby z historii zacząć czerpać jakieś zyski, należy przygotować się na kilkanaście lat pracy naukowej za grosze). Więc z tego wyciągam kolejny wniosek... coś jest ze mną po prostu nie tak, skoro tak dobrowolnie i chętnie zdecydowałem się na historię :lmao: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pierwsze dlatego, że w młodym wiekum złapałem bakcyla, po drugie bo była mi potrzebna na studia, ale tak myśle, że nawet jakby to nie to i tak zdawałbym ją dla siebie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Narya   

Od czasów szkoły podstawowej po studia włącznie zawsze z fascynacją słuchałem opowieści z historii czy to na lekcji czy w domu. Zawsze budziła się moja wyobraźnia i wydawało mi się że byłem w opowiadanych na lekcjach i ogólnie historiach od starożytności po dzisiaj.

Chociaż studia historyczne potraktowałem po macoszemu w rekrutacji (jako maturzysta nie wiedziałem co chcę robić i poszedłem wedle trendu na ekonomię, ale na szczęście dostałem się na historię tylko i za to m.in. jestem wdzięczny Bogu). I jak się mówi "wkręciłem się" w te studia, wobec których nie było pierwszej miłości, ale za to była ona dojrzała (i jest).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masahiko   

Jedyny przedmiot który miałem szansę zdać na poziomie rozszerzonym na dobry wynik. Co prawda myślałem nad biologią, ale i tak na medycynę szans nie miałem :):)

Muszę przyznać że do matury przygotowywałem się przy pomocy znajomego nauczyciela, natomiast ze szkoły nie wyniosłem praktycznie nic (no może data bitwy w lesie teutoburskim :wink: )

Share this post


Link to post
Share on other sites
nazaa   

A mi się nie chciało uczyć geografii i wos-u, więc zdawałam historię ;P Zresztą, przy rekrutacji wos i historia traktowane były zamiennie, więc nie było większego sensu męczyć się z wos-em :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Roshnise   

Na prawo jest mi potrzebna ;p

Poza tym zawsze się nią interesowałam i uczy mi się łatwiej niż wosu. <blee>

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lizzy   
Na prawo jest mi potrzebna ;p

Dokładnie ;)

Ale WOS też zdaję na rozszerzonym (z tym, że akurat do matury z tego przedmiotu nie muszę się specjalnie przygotowywać :wink:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Achilles   

Tak sobie myślę, że za kilka lat zdecyduję się zdawać historię (na maturze rzecz jasna; tak już daleko zachodzimy, ale najpierw muszę skończyć gm xD). Powiem Wam szczerze: mam kilka ("mini") specjalizacji - matematyka, polski, chemia i historia. Trochę to nie pasuje do siebie, wiem. Ale akurat dlaczego historia? Aby odnaleść swoją osobowość i poznać życie swoich przodków - trzeba poznać historię. Myślę, że im starsze wydarzenie, tym bardziej interesujące...

Share this post


Link to post
Share on other sites
dzionga   

Nie wyobrażam sobie siebie w czymkolwiek innym niż historia. Myślę jeszcze nad rozszerzeniem z angielskiego, tak na wszelki wypadek :wink: . Po prostu do niczego innego się nie nadaję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kubag   

Dlatego że interesuje mnie przeszłość. Oprócz tego interesuję się geografią ale mniej chociaż tak i tak idę bardziej w kierunku geograficznym bo z historii to trudno wyżyć będzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Regulus   

Historia jest moją życiową pasją od bodajże 5 roku życia ;p Myśląć o maturze nawet przez chwilę nie brałem możliwości nie zdawania historii, a w końcu wyszło, że nie musiałem jej zdawać;)

Kiedyś chciałem iść na prawo, ale ostatecznie poszedłem za 'głosem serca' i wylądowałem na historii :D oraz na dziennikarstwie, mam nadzieje, że udźwignę dwa kierunki.

Jeżeli mogę coś poradzić przyszłym maturzystom to tylko jedno - skupcie się na olimpiadzie. Bardzo się opłaca, a wcale nie jest tak trudno zostać finalistą. A wtedy raz, że matura z głowy, a dwa będą się o Was biły najlepsze uczelnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wołodia   

na SGH do wyboru mam oprocz matmy,angielskiego, rosyjskiego jako czwarty przedmiot WOS, geografie lub historie. Geografii nie lubie , zdawanie matury z WOSu uwazam za bardzo losowe (no niby jestem na biezaco z wydarzeniami ale przywala mi jakies pytanie o premiera Surinamu i bedzie kleska, a historia? zawsze ja lubilem, poza tym zawsze uwazalem ze czlowiek powinien byc wszechstronny nie mozna byc tylko humanista i nie miec bladego pojecia o matematyce, ale rowniez i na odwrot (jak w moim przypadku) Nie mozna zajmowac sie wylacznie matma i fizyka (co mi btw. nie za dobrze idzie ;)) ale i historie trzeba znac ot tak dla ogolnego wyksztalcenia. Poza tym znajomosc historii bardzo sie przydaje w towarzystwie juz teraz a w przyszlosci kiedy juz zostane wplywowym biznesmanem (a przynajmniej mam taka nadzieje) to w wyzszych sferach taka wiedza bedzie niezbedna aby sie nie osmieszyc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.