Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
marcnow92

Wasze opinie na temat państwa Izrael

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie na temat tego państwa, czy ma prawo do istnienia jeżeli tak to w jakich granicach. Jak oceniacie jego politykę wewnętrzną i zagraniczną. Co sądzicie o sojuszach Izraela z USA. I czy uważacie że Izrael to państwa Nacjonalistyczne?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

No cóż nie mogę być obiektywny w tej kwestii, ponieważ jestem filosemitą, no ale postaram się wznieść ponad własne sympatie czy antypatie.

Co do istnienia państwa Izrael to nie mam wątpliwości, że powinno ono istnieć, ostatecznie każdy naród powinien mieć własne państwo, co zaś się tyczy granic to tutaj faktycznie zaczynają się schody, z jednej strony mamy Żydów którzy twierdzą, że należą się im teren które wchodziły kiedyś w skład starożytnego Izraela, no ale z drugiej strony mamy Palestyńczyków, którzy mieszkają na tych terenach od wielu setek lat, pewnie jestem naiwny, ale mam nadzieję, że kiedyś te dwa narody dojdą do porozumienia, na drodze rozmów pokojowych (na co niestety rychło się nie zanosi) i będą żyć w zgodzie i harmonii (ależ ze mnie naiwniak), no ale na razie to Palestyńczycy chyba zafundowali sobie otwartą wojnę domową, więc tym bardziej sprawa pokojowego rozwiązania się oddala, bo Żydzi zapewne zechcą wykorzystać to w jakiś sposób (pytanie tylko w jaki?).

Sojusz Izraela z USA jest logiczną wypadkową tego co stało się na Bliskim Wschodzie po utworzenia państwa Izrael (rywalizacja USA i ZSRR), no i tak już zostało. Sojusz będzie tak długo trwał dopóki USA będzie skonfliktowane z krajami arabskimi, co pewnie jeszcze potrwa parę ładnych lat.

Co do nacjonalizmu to zapewne tak jest, ale czy można się temu dziwić skoro wokół ma się państwa, które nawołują do zniszczenia Izraela?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Blake   
No cóż nie mogę być obiektywny w tej kwestii, ponieważ jestem filosemitą, no ale postaram się wznieść ponad własne sympatie czy antypatie.
Ja też jestem filosemitą, tyle że lubię chyba trochę innych semitów niż ty :wink:

Ale mimo to uważam, że państwo żydowskie powinno istnieć, bo każdy naród zasługuje na swoje państwo, i powinien istnieć w Palestynie, bo to jest historyczna kolebka Żydów. Nie powinno się Palestyny oddawać Arabom tylko dlatego, że jest ich więcejna Bliskim Wschodzie. To, że mieszkają tam od wieków - trudno, muszą się jakoś przyzwyczaić do nowego-starego porządku. Zawsze mogą też emigrować, Niemcy z Dolnego Śląska musieli wyjechać, chociaż też żyli tam od wieków i jakoś to przeboleli.

Ważnym czynnikiem jest problem religijny. Niestety, muzułmanie uważają Jerozolimę za święte miasto i uważają, że powinno należeć do nich. "Niestety", bo przez to wybuchają konflikty. Ale mimo to uważam, że Palestyna należy się Żydom, przecież my, chrześcijanie, też moglibyśmy walczyć o Ziemię Świętą, bo tam żył Chrystus (co, jakby nie patrzeć, kiedyś robiliśmy). Jeśli tylko Żydzi nie będą bronili muzułmanom wstępu do Jerozolimy i nie będą niszczyć ich miejsc świętych, to Arabowie nie powinni się rzucać.

Palestyna należy się Żydom właśnie ze względu na sprawiedliwość historyczną, odebrać im ją to tak, jakby Arabom odebrać Mekkę i Medynę, Polakom Wielkopolskę, Rosjanom Moskwę...

Czy uważam Izrael za państwo nacjonalistyczne? Zdecydowanie tak. Żyją w atmosferze ciągłego zagrożenia i dlatego tyle łożą na armię, nawiasem mówiąc bardzo nowoczesną. Ale i tak wielu ich posunięć nie pochwalam, i winą za konflikt na Bliskim Wschodzie obarczam nie tylko Arabów, ale i Żydów. Nie robią nic, żeby się pojednać, potrafią rozmawiać tylko siłą i nie cofają się przed atakiem na słabszych i szukaniem kozła ofiarnego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
a też jestem filosemitą, tyle że lubię chyba trochę innych semitów niż ty :wink:

Raczej nie, ja tylko staram się dostrzegać racje tej drugie strony, bo pewnie, że łatwiej byłoby mi napisać, to co Ty, ale to nie oddaje całej złożoności tego zagadnienia.

Nie powinno się Palestyny oddawać Arabom tylko dlatego, że jest ich więcejna Bliskim Wschodzie. To, że mieszkają tam od wieków - trudno, muszą się jakoś przyzwyczaić do nowego-starego porządku. Zawsze mogą też emigrować, Niemcy z Dolnego Śląska musieli wyjechać, chociaż też żyli tam od wieków i jakoś to przeboleli.

Ja wcale nie uważam, że należy Palestynę oddawać Arabom, napisałem, że liczę, że obie strony dojdą do pokojowego rozwiązanie tej kwestii, a co do wysiedlania Palestyńczyków to nigdy nie będę pochwalał takich metod, w ostatecznym rozrachunku takie działania przynoszą często więcej szkody niż pożytku, bo niby gdzie Oni mają się udać, Niemcy mieli państwo do którego mogli emigrować, a i tak ile z tego powodu jest problemów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Palestyna dla palestyńczyków!!!!!!

Żyli tam od setek lat w harmonii, Można było bezproblemowo odwiedzać ziemię święta,i tu nagle ni stąd ni z owad powstał sobie Izrael. I się zaczęły walki, produkcja Bomby A na którą kasę z pewnością dali amerykanie, Zaludnianie terenów palestyńskich, wojny z arabami , konflikty na lini USA-ZSRR.

I wszystko dlatego że powstał Izrael.

Oskarża się palestyńczyków o terroryzm ale przecież Izraelici w latach dwudziestych XX wieku także dopuszczali się czynów terrorystycznych.

Uważacie że każdy naród powinien mieć państwo więc dlaczego Palestyńczycy nie mogą go mieć?

Ameryka uchodzi za wyzwoliciela narodów ale dlaczego Palestyny nie umią wyzwolić?

Wszędzie gdzie się pojawią Żydzi rodzi się konflikt np:

II wojna światowa

Powstanie i tereny Izraela

Ameryka i jej "elity" polityczne mają korzenie żydowskie

Komunizm tworzyli Żydzi (Marks)

Izrael Uchodzi za państwo demokratyczne ale co to za demokracja w której prawa mniejszości nie są realizowane?

Przecież Izraelici to Imperialiści i Nacjonaliści.

EDIT by Hauer: marcnow92, ja rozumiem, że można kogoś nie lubić, ale oskarżanie Żydów o DWS to już spora przesada. Proponuje na przyszłośc mniej haseł, a wiecej rozważnych wypowiedzi popartych argumentami. I jeszcze ortografia... bo "bąby" wychodzą. W paru miejscach poprawiłem, ale najlepiej byłoby to chyba wszystko od nowa napisać albo skasować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Wszędzie gdzie się pojawią Żydzi rodzi się konflikt np:

II wojna światowa

Powstanie i tereny Izraela

Ameryka i jej "elity" polityczne mają korzenie żydowskie

Komunizm tworzyli żydzi (Marks)

No zlituj się, bo to co piszesz to najbardziej "prymitywne" antysemickie hasła, myślałem, że stać Cię na argumenty a nie zwykłe - przepraszam, że to piszę/mówię - brednie.

Żydzi byli ofiarą II WŚ, a nie prowodyrem, a co do Marksa to był on zapiekłym antysemitą, więc możesz sobie darować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

Ja tylko tak wtrącę

Palestyna dla palestyńczyków!!!!!!

Tia, dla mnie to żydzi powinni tych darmozjadów wykopać z powrotem do Libanu skąd pochodzą (ale nawet tam ich bracia w wierze nie chcieli).

I się zaczęły walki, produkcja Bąby A na którą kasę z pewnością dali amerykanie, Zaludnianie terenów palestyńskich, wojny z arabami , konfliktyna lini USA-ZSRR.

I wszystko dlatego że powstał Izrael.

Oskarża się palestyńczyków o terroryzm ale przecież Izraelici w latach dwudziestych XX wieku także dopuszczali się czynów terrorystycznych.

Uważacie że każdy naród powinien mieć państwo więc dlaczego Palestyńczycy nie mogą go mieć?

Ameryka uchodzi za wyzwoliciela narodów ale dlaczego Palestyny nie umią wyzwolić?

Wszędzie gdzie się pojawią Żydzi rodzi się konflikt np:

II wojna światowa

Powstanie i tereny Izraela

Ameryka i jej "elity" polityczne mają korzenie żydowskie

Komunizm tworzyli żydzi (Marks)

Izrael Uchodzi za państwo demokratyczne ale co to za demokracja w której prawa mniejszości nie są realizowane?

Przecież Izraelici to Imperialiści i Nacjonaliści.

Że tak zapytam czyżbyś czytywał "Prawdę" albo "NIE" :wink: a może "Maine Kampf" :mrgreen: Tak jak wspomniał mój przedmówca marne to brednie, proponuje ci sie do edukować bo niestety w internecie można przeczytać miliony wypowiedzi podobnych do twojej... zakładam również że jesteś lewakiem, sad but true.

[ Dodano: 2008-01-16, 08:55 ]

Aha jeszcze coś

Nie wierzcie amerykanom ataki z 11 IX 2001 zostały zrobione przez amerykański wywiad i prezydenta USA. Pierońskie Imperialisty!!!!!

Widzę że jesteś fanem buraka o nazwisku Moore który zrobił sobie totalnie zmanipulowany film w którym wszystkie tezy niezwykle łatwo podważyć 8)

Aha daruj sobie lewacką propagandę i "nowomowę", za przeproszeniem pieprzenie o imperializmie nie wiele ci daje poza tym że dla mnie jesteś komunistą. Oczywiście możesz mnie potem wyzwać od ciemnogrodu ale może dotarło by do ciebie że USA zachowują się jak należy czyli dbają o swój interes tak jak Rosja, UK czy Izrael, bo ich tak zwany w pop kulturze imperializm to po prostu objaw zdrowego państwa. Szkoda tylko że UE nie działa tak ale może to i lepiej, kiedy to cholerstwo się rozpadnie odpalę fajerwerki jak na sylwestra :).

Aha by the way czy my żyjemy jeszcze w UE czy już w związku socjalistycznych republik europejskich? ;)

a teraz koniec off topicu :D

EDIT by Hauer: Prosze o złagodzenie języka wypowiedzi, bo zaraz się poobrażacie, zwyzywacie, a ja bedę musiał kasować i rozdawać warny :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Wracajac do tematu proponuje jednak skupić się na opiniach o samym Izraelu. Jest to państwo nowe na scenie politycznej, kontrowersyjne, majace za soba serie wojen z sąsiadami. Praktycznie cały czas znajduje się pod ostrzałem bojówek różnych organizacji nazywanych w zalezności od sympatii terrorystami lub partyzantami.

Temat wiec jest obszerny i ciekawy i nie ma powodu go rozciagać na "Żydów" w ogóle tym bardziej, że częśc samych Żydów jest całkowicie przeciwna istnieniu państwa Izrael. Jak widac wśród nich też są kontrowersje w tym temacie.

I jeszcze jedno, pomimo róznic poglądów prosze spróbowac zachowac kulturę wypowiedzi :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Temat wiec jest obszerny i ciekawy i nie ma powodu go rozciagać na "Żydów" w ogóle tym bardziej, że częśc samych Żydów jest całkowicie przeciwna istnieniu państwa Izrael. Jak widac wśród nich też są kontrowersje w tym temacie.

Tak, faktycznie ortodoksyjni żydzi (tu jako wyznawcy judaizmu) uważają, że Państwo Izrael ma się odrodzić, gdy pojawi się Mesjasz, więc głośno sprzeciwiali się i nadal to robią powstaniu Izraela, kiedyś czytałem we Wproście (nie pomnę już jaki to numer), że ten odłam wspiera palestyńskich terrorystów i to dosyć jawnie, a co jeszcze dziwniejsze nie spotykają ich za to żadne wielkie kary, no ale jak tu karać kogoś kto czeka na przyjście Mesjasza i dlatego szkodzi własnemu państwu (ach dziwny jest te świat).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   
I jeszcze jedno, pomimo róznic poglądów prosze spróbowac zachowac kulturę wypowiedzi :wink:

A czy takowej nie zachowałem? :), wykazałem tylko w typowy dla siebie przebrzydły sposób że myślenie kolegi Marcnowa jest nie dojrzałe i oparte na stereotypach, antysemityzmie a także lewackiej propagandzie nazywającej wszystkie państwa które nie dają sobie w kasze dmuchać imperialistycznymi co jest oczywistą i głęboką bzdurą stworzoną przez ludzi zakompleksionych i starających zwrócić na siebie uwagę społeczeństwa poprzez popularne dziś hasła i slogany nie mające wiele wspólnego z rzeczywistością.

Jest to państwo nowe na scenie politycznej, kontrowersyjne, majace za soba serie wojen z sąsiadami.

De facto Izrael wielokrotnie podawał rękę na zgodę, chciał pokoju, to nie ich wina że Arabowie są tak zacietrzewieni że za wszelką cenę chcą zniszczyć Izrael.

Praktycznie cały czas znajduje się pod ostrzałem bojówek różnych organizacji nazywanych w zalezności od sympatii terrorystami lub partyzantami.

Ani Hamas, ani Hezbollah, ani Fatah, ani też Al-Kaida czy Islamski Dżihad nie są organizacjami partyzanckimi, to typowe zgraje zabijaków którzy robią to z prostej przyczyny, są patentowanymi leniami z przerostem ambicji którzy w normalnych warunkach byliby nikim i nie bardzo chce im się PRACOWAĆ by poprawić sytuację swoją i swoich "współplemieńców".

Temat wiec jest obszerny i ciekawy i nie ma powodu go rozciagać na "Żydów" w ogóle tym bardziej, że częśc samych Żydów jest całkowicie przeciwna istnieniu państwa Izrael. Jak widac wśród nich też są kontrowersje w tym temacie.

Ale tutaj problemem rozłamu jest niestety religia nie poglądy polityczne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Blake   
Blake napisał/a:

a też jestem filosemitą, tyle że lubię chyba trochę innych semitów niż ty

Raczej nie, ja tylko staram się dostrzegać racje tej drugie strony, bo pewnie, że łatwiej byłoby mi napisać, to co Ty, ale to nie oddaje całej złożoności tego zagadnienia.

Śmiesznie wyszło :wink: Ja lubię Arabów a bronię Żydów, ty lubisz Żydów a bronisz Arabów. Ale wszak audiatur et altera pars... :) Nie zapominajmy, że Arabowie to też Semici!

Ja wcale nie uważam, że należy Palestynę oddawać Arabom, napisałem, że liczę, że obie strony dojdą do pokojowego rozwiązanie tej kwestii, a co do wysiedlania Palestyńczyków to nigdy nie będę pochwalał takich metod, w ostatecznym rozrachunku takie działania przynoszą często więcej szkody niż pożytku, bo niby gdzie Oni mają się udać, Niemcy mieli państwo do którego mogli emigrować, a i tak ile z tego powodu jest problemów.

I ja nie próbuję ci niczego takiego wmawiać. Rzeczywiście, pokojowe rozwiązanie byłoby najlepsze, ale w końcu kiedyś trzeba będzie wybrać mniejsze zło - wojna albo przesiedlenie. No, chyba, że się dogadają, ale na to szanse widzę marne. Przesiedlać dokąd, pytasz? Wymienię tylko najbliższe państwa: Egipt, Jordania, Syria, Liban. U Palestyńczyków, jak u wszystkich zresztą Arabów nie ma tak silnego poczucia narodowego, są przede wszystkim Arabami i muzułmanami, a w jakim państwie mieszkają to już nie takie ważne. Bardziej można by się roztkliwiać nad jakimś Muhammadem, którego pradziad zbudował ten dom własnymi rękami, mieszkał tu jego dziad, ojciec i po jego trupie jakiś Żyd będzie mu się po jego rodzinnej ziemi panoszył. Smutne, ale jeśli pokój tego wymaga to tak trzeba. Nie wiem tylko, jak by się to skończyło, bo Muhammad "po moim trupie" z pewnością traktuje dosłownie. To nie takie łatwe, każda taka akcja wywołała by napięcia i dlatego właśnie sytuacja na Bliskim Wschodzie jest tak niestabilna: jest źle, ale jeśli będziemy chcieli naprawiać, możemy tylko pogorszyć.

Palestyna dla palestyńczyków!!!!!!

Żyli tam od setek lat w harmonii, Można było bezproblemowo odwiedzać ziemię święta,

Ja dziękuję za taką harmonię. A gdyby można było bezproblemowo odwiedzać ziemię świętą, to nie byłoby wojen krzyżowych (raczej).

A w ogóle, to gdybyś sięgnął parę lat w tył, do najazdów arabskich, to na pewno byś wołał: Wygonić pierońskich Arabów z ziemi na której od setek lat żyją w harmonii Żydzi. Ale, chwilę... Nie wołałbyś. Bo nie dlatego chyba nie lubisz Żydów, że zabrali Arabom ziemię, co?

Nie lubić Żydów... Co za dno. I to w XXI w.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.