Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Tofik

Quiz-Polska Okresu Wolnej Elekcji

Rekomendowane odpowiedzi

A mówiłem, że Religa jest kiepskim historykiem. :P

Podpowiedź: osobnik, o którego pytam był przodkiem dosyć znaczącej w naszej historii postaci.

[ Dodano: 2008-02-12, 00:15 ]

Puk, puk, jest tam kto jeszcze?

Jakoś nikt się nie podejmuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

No już podaj odpowiedź,i zadaj nowe pytanie.wiem ,że byłem blisko odpowiedzi...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A może jeszcze podpowiem, że sekcja odbyła się w XVIII wieku a potomek żył w XIX. Był politykiem i naukowcem, humanistą, I poczekam jeszcze dwa dni. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Takie znalazłem nazwisko-Jan z Głogowa.

A ja szukałem 100i200 lat wcześniej "W roku 1586 dokonano sekcji zwłok króla Stefana Batorego, który zmarł nagle, a w roku 1696 sekcjonowano zwłoki króla Jana Sobieskiego, stwierdzając chorobę nerek jako przyczynę śmierci."-Historia medycyny sądowej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dobra.

W Warszawie pierwszej naukowej sekcji zwłok dokonał w 1736r. Lolhoffel pradziad Lelewela skończyła się próbą ukamienowania mistrza ceremonii.

To następne pytanie:

Kto i w jakim dziele spopularyzował w Polsce odkrycia Wesaliusza?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wojciech Oczko-"Cieplice"

No i zabrałeś mi pytanie, które chciałem zadać jako następne. :wink:

Nie „Cieplice” Wojciecha Oczki są jego oryginalnym dziełem wydanym w 1578 roku i dzięki niej zyskał sobie miano ojca polskiej balneologii.

Książka, o którą pytam została wydana w 1551 roku ma tytuł łaciński natomiast autor typowo polskie imię i nazwisko.

Szkajcie dalej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

To ja się męczę,biegam po bibliotekach,Relidze noce zarywam,wertuję dzieła pisane :evil: po 1570 roku.a tu masz pytanie z czasów Jagiellonów....???!!! :evil:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
a tu masz pytanie z czasów Jagiellonów....???!!!

O kur…ka :oops: , pomroczność jasna… albo ciemna :wink: , że też nie skojarzyłem dat, za bardzo mi się pytanie podobało. :roll:

Sorki to już poprawiam

Autor to Wojciech Nowopolski a dzieło to „Fabricatio Hominis”.

To może od razu następne specjalnie dla Ciebie. :wink:

Skoro już dotarłeś do Wojciecha Oczko to proszę podać tytuł jego drugiego znanego dzieła i dopisać, czego ono dotyczyło?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Przymiot-Rozprawa o kile.

Autor to Wojciech Nowopolski a dzieło to „Fabricatio Hominis”.
Znalazłem tę książkę kilka razy ,ale ze względu na datę wydania nie brałem jej pod uwagę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem tę książkę kilka razy ,ale ze względu na datę wydania nie brałem jej pod uwagę.

Jeszcze raz sorki.

Pytanie jest Twoje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Co takiego wymyślił Jan Kazimierz,gdy ciągnął z wojskiem pod Beresteczko,że na wieść o tym hetman Mikołaj Potocki powiedział-"Dajcie mi pokój,bo się nożem pchnę"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.