Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Tofik

Quiz-Polska Okresu Wolnej Elekcji

Rekomendowane odpowiedzi

Doskonale!

Bardzo proszę Capricornus, zadawaj pytanie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Doskonale!

Bardzo proszę Capricornus, zadawaj pytanie

Aż się boje zadawać następne, w Piastach już jedno wisi, ale zobaczymy.

Kiedy i na czyje zlecenie została wydana pierwsza w Polsce praca z zakresu reanimacji?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Jakaś podpowiedź? Może okres wydania dzieła?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jakaś podpowiedź?

Może tak, gdybym wziął to z Jasienicy to trzeba by szukać w „Dziejach agonii”.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Znowu RON poległ pod Twoją zagadką, i nikt nie kwapi się do odpowiedzi, więc, proszę podaj odpowiedź i zadaj nowa zagadkę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wydana została w 1775 roku na zlecenie Adama Czartoryskiego.

I proszę od razu pytanie, tak nam dobrze idzie z medycyną ( :twisted: ) to następne z tego zakresu:

W Gdańsku pewien chirurg usunął swemu pacjentowi nóż z żołądka (operacja niewątpliwie trudna i wyjątkowa), jak nazywał się ów chirurg i kiedy tego dokonał?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Następny punkt dla Ciebie Capricornus, więc chyba już nikt nie odgadnie, więc proszę o odpowiedź i nową zagadkę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
chyba już nikt nie odgadnie, więc proszę o odpowiedź i nową zagadkę.

No dobra niech będzie, chirurgiem tym był Krzysztof Schwalbe a operacja odbyła się w roku 1635.

Następne pytanie, znowu z medycyny czy dać sobie spokój? A niech tam zaryzykuję( :twisted: ).

Gdański chirurg Morawinus opisał i opatrzył ilustracjami pewien zabieg, jaki był to zabieg i w którym roku ów chirurg go opisał?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ordynatora Capricornusa,że ośmielam się zadać pytanie nie udzielając uprzednio odpowiedzi(oczywiście pytanie ciągle aktualne).Wpadłem do najbliższej przychodni lekarskiej z tym pytaniem,ale wkrótce zostałem wyprowadzony przez dwóch sanitariuszy.

Zadając swoje pytanie mam nadzieje,że dowiem się czegoś o dalszych losach przedmiotu ,o którym mowa w pytaniu,gdyż odpowiedzi na drugą część pytania nie znam.

// Pancerny- najpierw proszę odgadnąć zagadkę Capricornusa i dopiero potem zadawać pytanie.

Kto po interwencji w Moskwie(1610-12) był w posiadaniu złotego,wysadzanego diamentami carskiego berła i jakie były dalsze losy owego berła ???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Czyli to już staje tradycją, Capricornus, proszę o odpowiedź i nową zagadkę.

Wpadłem do najbliższej przychodni lekarskiej z tym pytaniem,ale wkrótce zostałem wyprowadzony przez dwóch sanitariuszy.

Dobre, śmiałem się setnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
proszę o odpowiedź i nową zagadkę.

Nie ma lekko rok to 1644, ale zabiegu nie podam :evil: , gdy nikt nawet nie podjął próby odgadnięcia. :evil:

Dla ułatwienia powiem, że zabieg ten jest wykonywany w górnej części ciała ludzkiego - od pasa w górę. Jak znajdziecie właściwą część ciała to reszta nie powinna sprawiać większego problemu. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.