Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
marcnow92

Dlaczego Polacy "lubią" czcić porażki?

Rekomendowane odpowiedzi

FSO   

Witam;

jeśli świętowanie to ma być ochlaj ogólny i grill pokazowy - fakt po co. Ale jeśli świętowanie to zabawa ludyczna, z ciekawym programem, z pokazami "z epoki" lub nawiązujące do, żeby ludzie przyszli, gdzieś obok pokazy tego jak dawniej wypiekano chleby i co tam jeszcze - czemu nie. Jeżeli bitwa "legendarna" - prostowanie legendy, jeżeli niewielka bitewka - to można stworzyć na jej podstawie coś w rodzaju informacji o relacjach polsko jakiś tam w danym okresie czy w historii...

Święta narodowe? Zwykle są związane z porażkami, bo jakoś nikt u nas nie wpadł na pomysł że Drucki Lubecki czy kilku innych to postacie nie tylko ciekawe ale i warte poparcia.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam;

jeśli świętowanie to ma być ochlaj ogólny i grill pokazowy - fakt po co. Ale jeśli świętowanie to zabawa ludyczna, z ciekawym programem, z pokazami "z epoki" lub nawiązujące do, żeby ludzie przyszli, gdzieś obok pokazy tego jak dawniej wypiekano chleby i co tam jeszcze - czemu nie. Jeżeli bitwa "legendarna" - prostowanie legendy, jeżeli niewielka bitewka - to można stworzyć na jej podstawie coś w rodzaju informacji o relacjach polsko jakiś tam w danym okresie czy w historii...

Święta narodowe? Zwykle są związane z porażkami, bo jakoś nikt u nas nie wpadł na pomysł że Drucki Lubecki czy kilku innych to postacie nie tylko ciekawe ale i warte poparcia.

pozdr

A co masz do grilla ( wara od "narodowego " obyczaju ) idealnie by było spotykać się z rodzina i znajomymi , nie tylko z okazji chrztu czy konfirmacji , ale z okazji jakieś święta narodowego , najlepiej wiosenno - letnie zwycięstwo nad Germanami :lol: :lol: :lol:

może jakieś propozycje spełniające niniejsze kryteria ? :B):

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A no really. I nie wkurzaj mnie to jest powiązane ze szkołą.

It's a pity...

:lol:

Witam;

jeśli świętowanie to ma być ochlaj ogólny i grill pokazowy - fakt po co. Ale jeśli świętowanie to zabawa ludyczna, z ciekawym programem, z pokazami "z epoki" lub nawiązujące do, żeby ludzie przyszli, gdzieś obok pokazy tego jak dawniej wypiekano chleby i co tam jeszcze - czemu nie. Jeżeli bitwa "legendarna" - prostowanie legendy, jeżeli niewielka bitewka - to można stworzyć na jej podstawie coś w rodzaju informacji o relacjach polsko jakiś tam w danym okresie czy w historii...

Święta narodowe? Zwykle są związane z porażkami, bo jakoś nikt u nas nie wpadł na pomysł że Drucki Lubecki czy kilku innych to postacie nie tylko ciekawe ale i warte poparcia.

pozdr

Nie bardzo pojmuję co kolega rozumie pod pojęciem ludyczności?

Można szerzej...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;lancaster - z racji rodzinnych, ostatnio częściej szukam różnych okazji do wyjazdu bliżej. A ów grill wiąże się z brakiem ludyczności. Ludyczność czyli coś takiego, że na taką imprezę przyjdą ludzie, znajdą coś dla siebie, miło spędzą czas. Gdyby z okazji świąt było coś takiego, a nie tylko długie weekendy w środku Flaga,.na początku Państwo na końcu Kościół... to także zamiast ochlaju z kiełbaską gdzieś by poszli...

Swoją drogą ja nie pamiętam by z okazji tzw. Dnia Flagi coś sensownego wymyślono... W roku obecnym byczyłem się na działce, w roku zeszłym uderzyłem na Słowację, którzy korzystając z długiego polskiego weekendu obniżyli ceny biletów na różne zamki i muzea typu trwała ruina [ja byłem w Starej Lubovli], do tego jakieś miasteczka i pokazy. Tłum zwiedzających, większość "blach" z literkami PL na tablicach...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam;lancaster - z racji rodzinnych, ostatnio częściej szukam różnych okazji do wyjazdu bliżej. A ów grill wiąże się z brakiem ludyczności. Ludyczność czyli coś takiego, że na taką imprezę przyjdą ludzie, znajdą coś dla siebie, miło spędzą czas. Gdyby z okazji świąt było coś takiego, a nie tylko długie weekendy w środku Flaga,.na początku Państwo na końcu Kościół... to także zamiast ochlaju z kiełbaską gdzieś by poszli...

Swoją drogą ja nie pamiętam by z okazji tzw. Dnia Flagi coś sensownego wymyślono... W roku obecnym byczyłem się na działce, w roku zeszłym uderzyłem na Słowację, którzy korzystając z długiego polskiego weekendu obniżyli ceny biletów na różne zamki i muzea typu trwała ruina [ja byłem w Starej Lubovli], do tego jakieś miasteczka i pokazy. Tłum zwiedzających, większość "blach" z literkami PL na tablicach...

pozdr

FSO , właśnie ludyczności mi brakuje w świętowaniu rocznic narodowych , które dziś straszą patosem i odstręczają widokiem oficjeli w gali pieprzących coś w durnowatym nadęciu , jeżeli udaliby się prawdziwie wprowadzić długi weekend majowy miedzy "lud " gdzie nawet na przydomowych ogrodowych grillach przy piwie robotniczo -chłopsko -inteligenckie tłumy wznosiłyby toast za 3 Maja , za Konstytucje , za Ojczyznę , to byłby sukces - wprowadzenie patriotyzmu pod eternit i blachodachowke :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.